18" Jant + Eibach Pro Kit Yay

@frknyldrm Siz beğendiyseniz gerisi önemsiz zaten. Güzel günlerde kullanın. 🧿

Bir de aklıma gelmişken söyleyeyim. Ben de jantlarımı Arıcıoğlu’ndan almıştım, verdikleri göbek logo stickerının yapışkanı çok güçlü değil. Birkaç defa basınçlı suya maruz kaldığında gevşeyip düşebiliyor, ekstra bir yapıştırıcıyla güçlendirmek lazım aklınızda olsun.

@frknyldrm Siz beğendiyseniz gerisi önemsiz zaten. Güzel günlerde kullanın. 🧿

Bir de aklıma gelmişken söyleyeyim. Ben de jantlarımı Arıcıoğlu’ndan almıştım, verdikleri göbek logo stickerının yapışkanı çok güçlü değil. Birkaç defa basınçlı suya maruz kaldığında gevşeyip düşebiliyor, ekstra bir yapıştırıcıyla güçlendirmek lazım aklınızda olsun.
O bana da çok sağlam gelmedi, el atarım hocam.  (y)

@frknyldrm güle güle kullan hocam. 
Wrc çok hoş durmuş... 

hita ve dijondan sonra dartford hafif kalırmış. olsa olsa Oz olurmuş ama o da pahalı ...

bu arada aklıma, 

18/19 janta geçen arkadaşlar, kaldırım taşlı veya  bozuk yolda kısa bir video çekebilse ?! konforda kayıp varmı  sorularına peşinen cevap vermiş olurlardı, diye fikir geldi...

tekrar 🧿

Moderatör tarafında düzenlendi:
@frknyldrm güle güle kullan hocam. 
Wrc çok hoş durmuş... 

hita ve dijondan sonra dartford hafif kalırmış. olsa olsa Oz olurmuş ama o da pahalı ...

bu arada aklıma, 

18/19 janta geçen arkadaşlar, kaldırım taşlı veya  bozuk yolda kısa bir video çekebilse ?! konforda kayıp varmı  sorularına peşinen cevap vermiş olurlardı, diye fikir geldi...

tekrar 🧿
Teşekkürler hocam (y) , janta orijinal OZ alacak kadar bütçe ayıramazdım.

Videodan pek anlaşılmaz gibi geliyor bana konfor işi, bizzat tecrübe etmek lazım.

@frknyldrm
Hayırlı olsun. Geçen sene aracımı İlk aldığım zaman keşke spor yay alsaymışım. 2300 lira servise para vermişim normal yaylar için. Tabiki o zaman toyduk 🤭😂 Aracımı konfor odaklı kullanıyorum çünkü hep ailem ile yolculuk yapıyorum. Extra bir daha spor yay almak için yine bir masrafa gerek varmı sizce? Sen ne dersin @metinkar
Metin abi?

@frknyldrm
Hayırlı olsun. Geçen sene aracımı İlk aldığım zaman keşke spor yay alsaymışım. 2300 lira servise para vermişim normal yaylar için. Tabiki o zaman toyduk 🤭😂 Aracımı konfor odaklı kullanıyorum çünkü hep ailem ile yolculuk yapıyorum. Extra bir daha spor yay almak için yine bir masrafa gerek varmı sizce? Sen ne dersin @metinkar
Metin abi?
Teşekkürler hocam  (y)

Hocam, Furkan hocamın da dediği gibi videodan anlamanız imkansız. Çalışma masasına sandalye alacaksınız, konforunu videodan fotoğraftan anlayabilir misiniz? Ben 17” Dijon’dan 19” Pretoria’ya geçtim, sanırım 5-6 ay oldu. Bana bir gün bile “konforsuzmuş” dedirtecek bir hissiyat yaşatmadı. Hatta taban genişliğinin yol tutuşunu arttırması sebebiyle benim için “konfor arttı” bile diyebilirim. Bu konfor olayı küçük inch jant kullanıcılarının hurafesi gibi gelmeye başladı bana artık. :)  Düz yolda bütün ebat jant/lastik aynı, bozuk yolda yanağı kalın lastik belki bir tık öndedir o kadar. Benzin litre fiyatı 7 liralardayken jantın yakıt tüketimine etkisini şahsen umursamıyorum, öyle de pahalı böyle de. En azından keyif için yapılan değişimde keyfini çıkarmak lazım diye düşünüyorum...

İsteyen 30/30 isteyen 30/35takar ikiside uygun. 
bende çoğu kişi gibi Eibach 30/35 kullanıyorum 

@yunusaktas91 Spor koltuk konuşmuyoruz ki masa sandalye videosu ile kıyaslansın. 

benim dediğim hepimizin bindiği  golf 7/7,5 . 

az/çok 16/17" e herkes binmiştir. 

telefon sabitlenir bir şekilde, gece tenha yerde farlar da yolu gösterir iyice, o zaman anlaşılır. bozuk yol bile yoksa  tümsek geçerken belli eder kendini... 

yokki etraftamızda 18/19" golf kullanan çekerdik ...

taban genişliği iyi tutunmayı artırır ama incelen yanak kendini mutlaka belli eder. jant büyüten bunları zaten göze almıştır

Herkese hayırlı akşamlar dilerim

Temmuz 2019'da teslim almış olduğumuz Comfortline aracımıza bugüne kadar forumdaki bilgiler ve gaza getirmeler sayesinde bazı retrofitler yaptık. :) Birçok kişinin emeği geçti, paranın yanında ciddi emek ve zaman harcandı gerçekten. 

18" Jant ve spor yay her zaman aklımda olan ama cesaret edemeyip hep ertelediğim bir değişiklik idi. 16" Hita'dan 17" Dijon'a geçerek hem geçişi yumuşatmış hem de bütçeyi daha fonksiyonel retrofitlere sarf etmiştim.

Kendimce arabaya yapacak pek bir şey kalmadığını düşündüğüm ve @Aliive @DermanAluckardeşlerin baskılarına dayanamadığım için jant bakmaya başladım. @NegatiweSerdar abi de çook önce zehri vermişti zaten. :)  

(Orijinal jant alsaydın diyenler olabilir, benim için daha ulaşılabilir olduğu için böyle bir karar aldım.)

Janta karar verme sürecindeki fikir alışverişi için @Aliihocama çok teşekkür ederim. Konuştuğumuz jantların hiçbirini almayıp bambaşka bir jant almış olsam da... :D

Yine jant konusundaki bilgilendirmesi için @Enderhocama, lastik tavsiyesi ve yönlendirmeleri için @forzaGillesAli hocama çok teşekkür ederim.

Jantları (WRC) Arıcıoğlu'ndan aldım, lastikleri de (Semperit Speed Life 3) yine Arıcıoğlu benim için temin etti, sağ olsunlar.
Normalde Semperit satmıyorlar ama düşünen varsa yardımcı olurlar.

Yavuz Tekin abi (şirketin sahibi) ile de janta karar verme aşamasında iken karşılaşıp tanışma fırsatım oldu, sağ olsun çok samimi ve ilgili davrandı.

Hatta en son iki jant arasında kaldım (Dartford ve WRC) ve son kararı Yavuz Abi'nin vermesini istedim, WRC dedi ve jantları aldım. :)

Bugün de Başaran Amortisör'de yaylarımızın montajı yapıldı, sonrasın rot ayarımızı da yaptırdık ve mutlu sonu gördük çok şükür.  :sofor:

Jant: Arıcıoğlu EMR-DY418-09 7.5x18" 5x112 ET40 73.1 Dynamic Silver (Namıdiğer WRC jant) (Arıcıoğlu)

Lastik: Semperit Speed Life 3 225/40/R18  92Y XL (Arıcıoğlu)

Yay: Eibach Pro Kit E10-15-021-02-22 (DP Tuning)

Ekli dosyayı görüntüle 44587

Ekli dosyayı görüntüle 44586

Aşağıdaki fotoğrafta standart yaylar ile 16" Hita, 17" Dijon, 18" WRC jantı görebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 44585

Yaylardan sonraki halimiz

Ekli dosyayı görüntüle 44588

Ekli dosyayı görüntüle 44589

Bu da bonus :)

Ekli dosyayı görüntüle 44590

Tüm dostlara Allah daha güzellerini nasip etsin, Maşallah'ınızı alırım :)
Hayırlı Olsun 

Gayet Güzel olmuşlar. Keyifle Binmen dileğiyle.

Arıcıoğluna da buradan bir kez daha teşekkür edelim. bizlere jant lastik konusunda çözümler ürettiği için.

@frknyldrm Bende18 Sebring almayı düşünüyorum arıcıoğluna baktığınızda sebring gözünüze çarptımı. Birde bu renkte jant bulma imkanımız varmı aldığınız yerde.

IMG_6702-Large.jpgIMG_6720-Large.jpg

@agacmalzeme sebringin replikasına bende çok bakındım ama yok . orijinalini de satan olursa  OZ fiyatına satmaya çalışıyor

Geri
Üst Alt