Golf 7 multimedya ekran titreme ve renk problemi

tyll

Üye
İsim
Ömer
Merhaba,

Son birkaç aydır ekranda  titreme ve renk problemi oluyor, sonra kendi kendine düzeliyordu.

Bir haftadır videodaki gibi kaldı ekran. Kullanımında , dokunmatik hassasiyetinde  bir sıkıntı yok.

Ekranın kablo bağlantıları ile ilgili olabilir mi ? Yani ekranı söküp kontrol etsem .

Yoksa servise mi  gideyim ?

@yavuzbattal Aynen böyle, eline sağlık hocam.

İlk defa çıkıyorsa biraz zorlar, en son izgara ile birlikte yuklenip silkeleyerek cikartmalisiniz. Servis baya fiyat verir muhtemelen, soktururseniz servise ariza nedir bulmak için taktirmayin geri  :)  Sokmek zor ama takmak çok kolay, servisde pahali ise parçayı çıkma vs bulup değişir takarsiniz sonra.

Upvote 0

Tekrar merhaba,

@CemK dediğiniz gibi cihazı araçtan söktüm sorunsuz. Dün akşam cihazı da söküp Lcd ve diğer bağlantılarını söküp temizledim, tekrar araca monte ettim.

Sabah işe gelirken taktım,  her şey düzelmiş gözüküyordu ama maalesef 10 dk sonra yine aynı sorun devam etti.

Sorun dediğiniz gibi lcd panelde sanırım. Aşağıdaki resimde LCD ekranı bulma şansım var mı ?

20210325_172351.jpg

20210325_191828.jpg

20210325_194042.jpg

20210325_193221.jpg

Upvote 0
Ekrandan eminseniz 6.5 ekran takabilirsiniz ekranı çerçeve değişmeden büyütmüş olursunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@tyll hocam muhtemel sorununuz LCD bağlantı flexlerindeki kopukluk gibi gözüküyor . O da muhtemelen ekran ile birlikte sabit diye biliyorum.

Upvote 0
@oryx hocam 6.5 ekran 819 A panasonic ünitede direk çalışıyor mu ? Benim bildiğim üniteden kaynaklı çözünürlük farkı oluyor.

Upvote 0
@oryx hocam  6,5 ekran da takabilirim ?  çıkma orjinal bulabilir miyim ?

Upvote 0
@tyll LCD üniteyi değiştirerek sorun çözüecektir ama sizin (LCD Ünite'den) söktüğünüz "sadece ekranı" bulamazsınız., LCD ünite değişmesi lazım.,

Sistem ön LCD ünite ve arka ana ünite olmak üzere 2 parçadan oluşuyor., tabii flex kablolarda temassızlık veya kopukluk var mı kontrol edilmesi lazım.., yanılıyorsam arkadaşlar düzelticektir..

@CemK @forjust1day

Upvote 0
6.5 inc ekran sokecegim aracimdan. Dilerseniz satabilirim.

Upvote 0
6.5 inc ekranın araca uyumlu olup olamayacağını nasıl anlayabilirim ?

torpidodaki üniteye mi bakmam gerekiyor ?

edit: üniteyi söküp çektim fotosunu.

20210326_121058.jpg

Upvote 0
@tyll 

hocam 819 A panasonic ünitelerde çalışmıyor 6.5 inç ekranlar ama sizinkinde A harfi mevcut değil çalışmama olasılığı yüksek. Yine de deneme yapabilirsiniz.

Upvote 0
@OKAN7716  anladım denemek gerekiyor.

birde sizin mesajda  "Bu içeriği gösteremiyoruz çünkü bu içeriği görmeye yetkiniz yoktur."  ibaresi çıktı .Resim mi paylaşmıştınız ?

Upvote 0

Geri
Üst Alt