Golf 7 multimedya ekran titreme ve renk problemi

tyll

Üye
İsim
Ömer
Merhaba,

Son birkaç aydır ekranda  titreme ve renk problemi oluyor, sonra kendi kendine düzeliyordu.

Bir haftadır videodaki gibi kaldı ekran. Kullanımında , dokunmatik hassasiyetinde  bir sıkıntı yok.

Ekranın kablo bağlantıları ile ilgili olabilir mi ? Yani ekranı söküp kontrol etsem .

Yoksa servise mi  gideyim ?

hocam aracınızda 5.8 media var 6.5 ekrana geçmek isterseniz ünitede değişmeli
Golf7'de 6.5 inç 819a üniteli cihazdan 8" mk7.5 highline standart ekranına geçerken de ünite değiştirmek gerekiyor mu abi? Yoksa herhangi bir değişim-bileşen koruma müdahalesi vs gerekmeden eski 6.5 inç olanı söküp yeni 8" olanı takabiliyor muyuz 

Upvote 0

@tyll hocam panel'in iletken katmanlari birbirine  ozel yapistiricilarla preslenerek yapıştırilir, bunda zamanla açılma kilcal birakma olunca bu durum oluyo genelde, yapışık flex'den bahsediyorsaniz onlar değişmez, onlardan da olabilir tabii. En iyi ihtimal flexlerin uclarinin konnektor birleşme yerlerinden olabilir. Ara Flex ve ekran Flex uclarini alkol'le temizleyin, oturduklari konnektorleri temiz yumusak bi firca ile temizleyin ve tekrar monte edip deneyin.

Olmazsa lcd panelin uzerinde kodu vardir onla aratirsaniz varmi yok mu anlarsiniz, bazilari bulunuyor, 6.5" için bulmustum.

Bide 2. El 5.8" ekran bulmak daha kolay olabilir ve fiyatda çıkma olunca fazla olmaz.

Upvote 0
@CemK hocam teşekkür ederim, dediğinizi deneyeyim yoksa çıkma  5.8 bulmam gerekecek anlaşılan.

Upvote 0
@CemK

Çıkma 5,8 ekranı buldum. Üniteyi sökerken küçük plastik tamponlar çıkmıştı. Bunları aşağıdaki fotoda işaretlediğim metal kısımlara mı  ? yoksa diğer işaretlediğim sert plastik yerlere mi takacağım ? Her iki yere de uyuyor benim anladığım.

edit: vw bu küçük parçaya bile numara vermiş.internette direk "Damping rubber "  , "Sönümleme Kauçuğu" olarak çıktı .  :)

20210405_164424.jpg

20210405_164436.jpg

20210405_164536.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Kauçuklar suraya takilacak, cepecevre vardir bunlardan, sokerken silikon tamponlar var dusurmeyin diye bahsetmistim, ustte ve yanlarda toplam 12 tane olmasi lazim, baska bi çevredende takili ve çıkmış halini atiyorum.

Ayrica teynin çıktığı yerde cerceveyi tutacak metal ayaklar yok, mubtemelen cercevede kalmis, onlarida cerceveden cikartip yuvalara takin önce, en son fotoda isaretledim, biri var diğerleri yok.

AE1405A4-C1DA-40F5-BF28-F6F7B0D5FA98.jpeg

D146F6C7-A247-4200-9685-7D26739B21FB.jpeg

AA25C88A-5BD0-4F3C-99A6-E20B62DD89B4.jpeg

1F8DE40F-A979-4C63-8A24-F128CD45C803.jpeg

Upvote 0
Metallerden baska yerlerdede var, ust yanlarda felan, biri yarim cikmis ama sanirim o da yok, hepsine bakin eksik olmasin.

Upvote 0
Metallerden baska yerlerdede var, ust yanlarda felan, biri yarim cikmis ama sanirim o da yok, hepsine bakin eksik olmasin.
teşekkür ederim hocam, dediğiniz gibi metallerin bir kısmı ekranda kaldı. onları da söküp boş  yerlere takarım.

Upvote 0

Geri
Üst Alt