Küçük bir kaza

@Mmt0634 hocam siz neden ben aradım da “ çarpıp kaçtınız 3000₺ cezası var veriyor musunuz boya parasını yoksa şikayete mi gideyim “ demişim gibi okudunuz konuyu onu anlamadım 

@ahmetersan 

@Mmt0634 yapılsın hocam tabi ki yapılsın sigortadan.

O an kaçmasın tutanak tutulsun yarım saatte hallolsun bitsin.

Sigorta ve kaskoyu kaza için yaptırıyoruz zaten.
aynen böyle... vurup görüp kaçmak ne?  
Paran yoksa sigortan var. Vurdun, in özür dile geçmiş olsun de tutanak tutalım sigortam yapsın, de. 

benim belki yapacak olduğum şeye etik değil diyorsunuz ama neye göre? 

(ki muhtemelen öyle yapmayacağım ona rağmen)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ahmetersan 

aynen böyle... vurup görüp kaçmak ne? 

benim belki yapacak olduğum şeye etik değil diyorsunuz ama neye göre? 

(ki muhtemelen öyle yapmayacağım ona rağmen)
İşte belki olayına etik değil dedim zaten 

@Mmt0634 hocam siz neden ben aradım da “ çarpıp kaçtınız 3000₺ cezası var veriyor musunuz boya parasını yoksa şikayete mi gideyim “ demişim gibi okudunuz konuyu onu anlamadım 
Yazınız da bunu kullanabilirmiyim diyorsunuz nasıl anlaşılır nasıl kullanılır bu durum? 

Evet durum çok kötü bir durum sonuçta adı üstünde kaza keşke olmasaydı olmuş ama? 

Ne siz zarar görün ne karşısi diyorum değer kaybından da ücret alabilirsiniz diyorum 

Yazınız ;

Kaçma durumunu başta ‘ yok öyle değil trafik sıkışıktı duramadım vs “ dese de inkar edemez zaten. 
Vurup kaçmanın cezası 3000₺ diyorlar. 
Bunu kullanarak ne yapabilirim?

Bu 3000 tl ceza mevsuzu başka ne tür kullanılır ? 

Adamın parası yok belki yapmış bir cahillik burmuş kaçmış tamam hakisinz ama gel sigortadan yaptırayım demiş ne desin merhamet edin merhamet bulun diyorum sadece taktir zaten sizin hocam en güzelini demiş zaten değerli @HONEY  hocam neyse...

Geçmiş olsun naçizane fikrimi sundum geçmiş olsun 

Vurup kaçtığı an polisi arayacaktınız, polisi arasanızda sonuçta adamın sigortası kullanılcak, ben neden tutanak tutulmadan yapılmak istenmesini anlamadım...

Vurup kaçtığı an polisi arayacaktınız, polisi arasanızda sonuçta adamın sigortası kullanılcak, ben neden tutanak tutulmadan yapılmak istenmesini anlamadım...
Tutanak tutulursa araba da hasar kaydı çıkar da ondan hocam 

Disarda yaptirip kaçan şahıstan ücretini almak da bi alternatif sonuçta 

Cezası var 3000...

işte o an araçta olanların yapamadığı, o anı yönetememesinden kaynaklandı hocam. Ben olsam zaten direkt inip onun aracını da fotoğraflardım ve polisi arayıp bilgi verirdim...

olay sırasında ben yoktum ve durumu yönetemediler diye araçtakilerle krakola gidip şikayette mi bulunmalıyım diye soru belirtiyorum orada... 

@metinkar

@metinkar işte sıkıntı burası. O an tutulmamış sonradan tutulmuş tutanağı sbm ya da exper ya da sigorta şirketi bir şekilde farkedip sıkıtı çıkarır mı?

En doğrusu sanırım polisi arayıp tek taraflı tutanak tutturmaktı.

Kamnoyet sürücüsü hadi farketmedi, araç sahibi de farketmetseydi yarın öbür gün farkedilip iş işten geçseydi ne olacaktı? Kamnoyet sürücüsünün yaptığı yanına kalmış olacaktı. Bence polisi arayıp vurup kaçtı şeklinde tutanak tutturulabilir.

Aracın o kısmı önceden kazasız olsa neyse ama 2-3 bin tl tramer için bence cepten vermeye gerek yok. 

@Mmt0634 tamam onu anladım, anlamadığım neden sonuçta araç hasar almış üçbeş pranın ne önemi var orayı anlamadım. 

Tutanak tutulursa araba da hasar kaydı çıkar da ondan hocam 

Disarda yaptirip kaçan şahıstan ücretini almak da bi alternatif sonuçta 

Cezası var 3000...

@Mmt0634 teşekkür ediyorum, öyle yapacağım gibi, kimsenin başı ağrımasın diye. Onun değer kaybı vs uğraşı çok olur , değmez diye. 

@AliAkg iş işten geçmiş gidin karakola şikayet edin yada sineye çekip kendin yaptıracaksın...

işte o an araçta olanların yapamadığı, o anı yönetememesinden kaynaklandı hocam. Ben olsam zaten direkt inip onun aracını da fotoğraflardım ve polisi arayıp bilgi verirdim...

olay sırasında ben yoktum ve durumu yönetemediler diye araçtakilerle krakola gidip şikayette mi bulunmalıyım diye soru belirtiyorum orada... 

@metinkar

@ahmetersan hocam ben duymuştum önceden de, bu durumda o alana geçip aynı şekilde fotoğraflayıp tutanak tutup işini görenler oluyormuş

@AhmetCakmakama işte bu işlemi 2 gün sonra yapmak ne işe yarayacak onu merak ediyorum. Ben yoktum 2 gündür. Yeni geldim ve aracı yeni gördüm. Fotoğrafta göndermedi kimse bana  :/  

Aracın tek kazası orada , şanslıyım bu konuda. Ama trameri yoktu tabii o yüzden ben cebimden yaptırmayı düşünüyorum mecburen hocam

@Mmt0634 teşekkür ediyorum, öyle yapacağım gibi, kimsenin başı ağrımasın diye. Onun değer kaybı vs uğraşı çok olur , değmez diye. 
Taktir sizindir hocam sonuçta ateş düştüğü yeri yakar derler...

Sonuçta varsayımlar çok bulamayda bilirdiniz art niyet de olabilir yani çok ihtimal var fakat 

Ne bileyim pazarcı dediniz 2 yıl pazarcılik yaptım ben kamuya atanmadan önce çok rezil bir iş yorucu...

sanırım fazla iyi niyetli yorum yaptım...:)

siz yine de değerli arkadaşların objektif yorumlarını daha çok dikkate alın derim:)

Sonuçta kamyon sürücüsü haksız suçlu ne yapsanız uygundur...

Saygılarimla

Geçmiş olsun tekrardan daha beterinden korusun nazarlık olmuş diyelim bağlayalım...

Geri
Üst Alt