Küçük bir kaza

@AliAkg olay yerine tekrar gidip mış gibi foto çekip tutanak tutsanız sonra bir şekilde karşı tarafın sigortası anlasa size evrakta sahtecilik falan filan deyip dava etse. Yada adamla anlaşmaya kalksanız adam hır gür çıkarsa canınızı sıksa vs bu durumlar uzar gider. Tecrübelerim diyor ki bu gibi durumda çağır polisi tutulsun tutanak ne siz karşı taraftakiyle muhatap olsun ne de o. Sigorta şirketleri arasında halletsin bitsin gitsin. Araca 3-5 lira hasar kaydı işlenmesin diye uğraşırsak arabaya binmemek gerek. Bir kazada yaralı olarak çıkmıştım sağlıktan gayrisi teferruat.

Kazasız belasız sağlıklı sürüşler dilerim.

@agacmalzeme geçmiş olsun hocam, kesinlikle öyle tabii ki. Teşekkürler değerli yorumunuz için...

Tramer e işlenmemesi arabanın boyanmayacağı yada boyanmamış olacağı anlamına gelmeyecek, işlense de işlenmese de boyanacak sonuçta. Siz belki satarken arabada kayıt bulunmasın diye sigortadan yaptırmak istemiyorsunuz ama teklif etmiş olduğunuz şey de yasal değil.

Hadi adam çarptı kaçtı o an polis aranmalıydı, akabinde siz çarpan kişiye ulaşıyorsunuz o da uzlaşma peşinde. Tutanak tutalım diyor. Yani siz şikayet etmiş olsanız ve polis o kişiyi bulup getirse bile adam diyecekki arkadaş beni aradı görüştük, ben tutanak tutmak istedim ama kendisi benden para talep etti, bu durumda adam suçsuz bulunursa ne olacak ? 

@AliAkg üstad şikayette bulunsan adam diyecek ki ulaştı konuştuk sigortadan yapmayı kabul etmiyor tutanak tutalım yanaşmıyor dese ne yapacaksın? 

@AliAkg Değerli hocam, öncelikle geçmiş olsun.

@Alii hocama katılıyorum. Araç kazasının tramerde gözükmesinde bence de sakınca yok. Günün sonunda bir kaza oldu ve gerekli onarım yapıldı bu kadar basit. Satacağınız zaman tramerde bir şey yok deyip, hasarı ben kendim hallettim demek ya da gizlemek çok daha kötü bir durum.

Allah daha büyüklerinden korusun, örneğin 30.000 liralık bir kaza olsaydı tramerde gözükmesin diye düşünmek zor olurdu. Ufak bir kaza geçirmişsiniz, bence çok takılmayın.

Benimde aracımda iki tane kaza var, ikisinde de park halinde çarptılar. %100 suçlu oldukları halde tramerde gözükmesin demedim, onların sigortasından yaptırdım. 

Neticede karşı taraf sigortadan yaptıracağını söylemiş. Ama vurup kaçması tabiki hoş bir davranış değil ama büyüklük sizde kalsın derim.

Yok zaten daha aramayacağım ki adamı, ayrıca sigortadan yaptıralacak hasar vardır yaptırılmayacak hasar vardır. 
aracımın o kısmı zaten boyalı olan tek parça. 400₺ Fiyat aldığım boya için neden o kadar dosya ile uğraşayım, neden sigortadan yaptırayım...  bu yüzden adamla da iletişime geçmeyeceğim zaten daha.

1- ben ne teklif ettim de yasal değil diyorsunuz? 
2 - ben şikayet etmiş olursam @Purmol adamın teklif ettiği şey yasal değil bu arada. Çarp- Kaç, adam seni bulup arayınca gel aynı yere gidelim tutanak tutalım demek.

@tuncidag  hocam çok teşekkür ediyorum. Size de geçmiş olsun. Hepimiz bir daha yaşamamak dileğiyle...

Tek amacım tramerde gözükmemesi değil. Aracımın tek boyalı parçası orası, aynı yer boyanacak. Ve boyanması için aldığım teklifler gerçekten de uygun teklifler. Bu yüzden kasko sigorta hiç uğraşmak istemiyorum :(  

Moderatör tarafında düzenlendi:
@golfcu91 sigortadan yapmayı kabul etmiyoruz demedik adama. Tamam düşünelim deyip telefonu kapattık hocam

Hocam ben araç alırken açıkçası tramer kaydına dikkat ediyorum. Örneğin, çamurluk boyalı yada değişen ama tramer kaydı yok. Yani nasıl yapıldığı belli bile değil. Araçtaki her değişiklik bir nevi tramer zaten.. Ben hasar kaydı az olup değişeni boyası olan araçların, hasar kaydı olup değişeni boyası olan araçlara göre daha fazla prim yaptığını düşünmüyorum. Diğer birçok arkadaşın söylediği gibi bende serviste yaptırıp sigortadan değer kaybı ücretini alırdım.

Ancak, yanlış okumadıysam daha önce boyalı olduğunu söylediniz çamurluğun. Daha önce işlem varsa parçada, değer düşürmediği gerekçesiyle değer kaybı parası alamayabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AliAkgöyle dediniz demedim saten hocam siz adamdan habersiz gidip karakola şikayetçi olduğunuzda adam kendisi söyleyecek saten neyse geçmiş olsun 

Geri
Üst Alt