Küçük bir kaza

@Mmt0634 Hocam bakmayın konuşuyoruz ediyoruz da ateş falan yok ortada düştüğü yeri yakması da yok çok şükür :)  en kötü kazası böyle olsun hepimizin :)

daha önce de aracımın yine sağ arka çamurluğa sürtmüşlerdi ve yaptırmamıştım (fotoda belli :)  ) nazarlık olsun diye :D  nazarlık nazarlık derken araç mefta oldu :D  yaptıracağım bunu tabii ki :)  

saygılarımla... teşekkür ediyorum 

Maddi hasarli trafik kazalarinin savcılık boyutu yok. Mala zarar verme sucu kasten işlenebilir.Siz şikayetci olsaniz dahi mala zarar verme suçu taksirle işlenemeyeceği için takipsizlik alır. Ama tutanak tutulmasi sigorta kasko islemleri acisindan sart. 

Aklima geldi

Fulyada otururken bir kavsak vardi paso kaza olurdu bir gun eski esimde o kavsakda bir taksiye vurdu kim haksiz tartisilir tam polis cagirmalik durum

Ben balkondaydim inmedim ögrensin bu isleri diye
hatun da beni cagirmadi zaten asagiya cebindeki tum parayi taksiyice vermisti

Hatunlarin kriz aninda polisi aramak tutanak vb durumlarda cok sogukkanli degiller

Kacip gitmek olayi yok bence olayda. Sonucta adama ulasmissiniz ve konusmuzsunuz. Sigortadan yaptirin diyor. Kazanin yeri ve buyuklugu gozonune alindiginda gercekten farkina da varmamis olabilir. Bir sonuc alamazsiniz anlasin derim.

Tramere islenince ne olacak ben bu olayi anlamiyorum. Mesele deger kaybi ise boyaninca zaten deger kaybedecek. Amac olayi saklamak olsa bu kazayi saklamaya degmez. Sigortadan yaptirin, deger kaybini alin.

Kacip gitmek olayi yok bence olayda. Sonucta adama ulasmissiniz ve konusmuzsunuz. Sigortadan yaptirin diyor. Kazanin yeri ve buyuklugu gozonune alindiginda gercekten farkina da varmamis olabilir. Bir sonuc alamazsiniz anlasin derim.

Tramere islenince ne olacak ben bu olayi anlamiyorum. Mesele deger kaybi ise boyaninca zaten deger kaybedecek. Amac olayi saklamak olsa bu kazayi saklamaya degmez. Sigortadan yaptirin, deger kaybini alin.
Tramere işlenince ne olacak bunu ben de anlamıyorum... ama işte buna o çok değer verenler yüzünden tramerli araçların da geç satıldığını görüyoruz maalesef... halbuki ikisi de yapılmış. Birinde sms uzun diğerinde sms kısa... 

Öncelikle geçmiş olsun. Ne kadar ufakta olsa can sıkabiliyor böyle durumlar. 

Ben 2 farklı alternatif sunacağım: 

Opsiyon 1 (Çarpan aracın kasıtlı bir şekilde kaçtığından eminseniz) Polise şikayet edip, karşı tarafın sigortasından aracınızı yaptırın. 

Opsiyon 2 (Çarpan aracın kasıtlı değil, gerçekten trafikte duramadığı için devam ettiğini düşünüyorsanız) Adam ile buluşun tutanak tutun, karşı tarafın sigortasından yaptırın.

Bence her türlü sigortadan yaptırın ve trammerinizde de gözüksün. Gözükmemesi çok iyi birşey değil bence. Ben bugün 2. el bir araç alıyor olsam trammeri gözüken, başına ne gelmişse serviste tamir edilen (faturası ile birlikte) kanıtlanabilir durumda olan bir aracı almaya gayret gösteririm. Arabada boyanan olmasına rağmen trammer gözükmüyorsa (kendi fikrim) kuşkulanırım, daha çok didiklerim. Çünkü trammerden gizlenen, dışarıda yaptırılan daha çok şey olabilir. Servise teslim edin, yapsınlar. Adam haklı, sigorta bu işler için var. Servis faturanız ile birlikte trammerinizide kanıtlayıp rahatça satabilirsiniz aracınızı. 

Sigortadan değer kaybı alabileceğinizi sanmıyorum. Çünkü zaten aracınız daha önce hasar alıp boyanmış. Ekspertizler bu konuda sizin aracınız hatasız olduğunu ıspatlamak/ıspatlamamak için ellerinden geleni yapıyorlar ve arka çamurluğunuz bu aşamada fark edilecektir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Aliiii değerli yorumunuz için teşekkürler hocam. 

bakalım zaman ne gösterecek. Ama sanırım başım hiç ağrımasın ne kadarsa vereyim yapılsın diyeceğim gibi. Zaten benden önceki sahibi lokal boyatmıştı orayı, yine aynı işlem olsun da hiç değişmemiş gibi düşüneyim kafamda diyorum 

Geçmiş olsun, benim arabama da 2 gün önce vidanjör çarpıp not bırakıp gitmiş. Sonraki gün buluşup tutanak tuttuk ve işlemleri kaskomdan başlattım, benim kaskom karşı tarafın sigortasından karşılar masrafını. Adam size sonuçta tutanak tutalım demiş siz kendi arabanızda hasar kaydı oluşmasın diye adamın cebinden para isteyemezsiniz. Ben olsam ben de sigortamı kullanırım. Adamla buluşup güzel bir şekilde tutanak tutun, trafikte duran arabaya çarptım yazsın ve karşı tarafın sigortasından arabanızı yaptırın bence.

@DuzboruDownpipe sizinki çarpıp not bırakıp gidiyor, bizimki durup sonra basıyor kaçıyor... adama bak bi de bu adama bak... ulaşamazsak yanına kalacaktı birde.. 

Geçmiş olsun hocam

@AliAkg Tramerli arac galerilerin sevmedigi arac. Sonucta araca hatasiz dese tramer var. Bu yuzden cok sevmezler. Galericilere pert bile olsa tramersiz arac lazim. 

Bende arac alacak olsam boya var ise tramere islenmis mi diye bakari..Islenmemisse araci  didik didik incelettiririm. Cok guvenemem. 

Geri
Üst Alt