Jump to content

ahmetersan

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  28
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Bilgiler

 • İsim
  Ahmet
 • Yaşadığım Yer
  Antalya

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. ahmetersan

  Koronavirüs ve Alınması Gereken Tedbirler

  @cengiz74 her hastalıkta olduğu gibi covid tedavisinde de bir tedavi protokolü var hocam, gerekmediği sürece röntgen ya da bt çekilmez. Mutlaka akciğerlere bt çekilir gibi bir durum yok kişi evinde 10 gün izole olup hafif semptomlarla da atlatabilir..
 2. ahmetersan

  Golf 8 donanım seçenekleri

  @AhmetCakmakhocam diz hava yastığı kalkmış mı ?
 3. ahmetersan

  barometrik basınç sesörü

  Hocam eski sanayide Beypınar Otomotiv var. Sahibi Başaran Vw'in eski formeni. Benim ilk polo aracımda direksiyon ünitesinde bir arıza vardı çıtır çıtır ses yapıyordu virajlarda. Alvin'e 3 gün bırakmıştım aracımı çözememişlerdi. Bu usta 5 dakikada sorunu anlamıştı ve 2016 parasıyla 8 bin liraya garantiden direksiyon ünitesi değişmişti falan. Alvin o zaman sorun yok aracınızı kullanabilirsiniz dediğinde önemsemeseydim garantim bittiğinde belki de masraf bana kalacaktı. Çözemezseniz o ustaya da bir göstermenizi tavsiye ederim. Adı Mustafa Beypınar. Kefil olmamakla birlikte yol göstermek amaç
 4. ahmetersan

  KazaCık

  @metinkar işte sıkıntı burası. O an tutulmamış sonradan tutulmuş tutanağı sbm ya da exper ya da sigorta şirketi bir şekilde farkedip sıkıtı çıkarır mı? En doğrusu sanırım polisi arayıp tek taraflı tutanak tutturmaktı.
 5. ahmetersan

  KazaCık

  @Mmt0634 yapılsın hocam tabi ki yapılsın sigortadan. O an kaçmasın tutanak tutulsun yarım saatte hallolsun bitsin. Sigorta ve kaskoyu kaza için yaptırıyoruz zaten.
 6. ahmetersan

  KazaCık

  @Mmt0634hocam insaniyet namına siz de haklısınız. Benim de başıma geldi aynısı. Vurdu kaçtı gözümün önünde. Emniyetten ulaştık kendisine inkar etti vs vs. Kendinizi kaza yapan şahsın yerine koyun mesela. Örneğin aracınız eşinizdeydi ve aynısı başınıza geldi(Allah Korusun). Uğraştınız ettiniz zaman harcadınız stresi ve siniri de cabası. İnanın o da etik değil..
 7. ahmetersan

  KazaCık

  Böyle kaza anı değil de sonrada buluşup tutanak tutulabiliyor mu? Geçerliliği var mı sigorta şirketleri için? O an tutanağın tutulup fotoğrafların çekilmesi gerekiyor dite biliyorum. Sonradan işleme koymak size kalmış. Karşı taraf kaçtığında da polis çağırıp durumu bildirip tek taraflı tutanak tutturmak gerekiyor. Sonrada tuttuğunuz, kaza anında tutulmuş gibi gösterdiğiniz tutanak size sıkıntı oluşturmasın? Tabi tam bilen bir forumdaş net bir cevap verebilir belki.
 8. ahmetersan

  emniyet kemeri sorunsalı

  Kaza anında airbag açmışsa ve emniyet kemeri gergi mekanizması patlamışsa kemerin değişimi maliyetli olduğu için direnç atıp geri kapatıyorlar. Tekrar bir kaza olduğunda da bir kez patladığı için bir daha patlamıyor. Bu mekanizma bildiğim kadarıyla sizi bir miktar koltuğa çekerek airbaglere hızlı ve kontrolsüz çarpmanızı önleyerek yaralanmayı minimuma indiriyor. Tavsiyem aracınızı yetkili servise gösterin dışarıdan bir müdahale var mı kontrol ettirin. Gerekli tespiti yapacaklardır. Böyle bir müdahele varsa ve kemerleriniz aktif gergi özelliğini yitirdiyse, bu yüzden geri sarmıyorsa yeniletmeni
 9. ahmetersan

  1.0tsi hakkinda

  1.0 kullanıyorum 1.5 senedir. Kesinlikle start stop sarsıntılı ve sesli. Ayrıca rölantide de titreşim mevcut. Ama performans konusunda uç beklentileriniz yoksa 1.2 tsi'ı aratmaz.
 10. ahmetersan

  Motorda hafif titreme

  Siz bir de benim 1.0 tsi motoru görün :)
 11. ahmetersan

  Golf 1.0 tsi rolentide ses problemi

  Hocam @Maqvilarison durum nedir ? Sorun tekrarlıyor mu. @esucsuzHocam aracınızın motoru çalıştıktan sonra normal devire dönünce 800 900 lerde çalışırken bi video çekip paylaşabilir misiniz. Rölantide benim aracın motoru yerinden çıkıp gidecekmiş gibi çalışıyor o da mı volantdan acaba?
 12. ahmetersan

  Golf 1.0 tsi rolentide ses problemi

  @esucsuzhocam gayet güzel açıklamışsın. Özellikle uzun yol yapıp aracı evin önüne park ettiğimde turbo yağlaması bi 30 saniye daha sürsün diye aracı stop etmiyorum ve en çok da o zamanlar duyuyorum. Bir de eğim olan bölgelerde. 1 litre tsi ile hem çok iyi değerlerde yakıt tüketimine sahibim hem de performans olarak hiç sıkıntı çekmedim şu zamana kadar. Ancak bu sesler ve titreşim problemi ile yaşamaya da alıştık. Bir yerlerden feragat edeceğiz artık. Arıza vermediği sürece problem yok :)
 13. ahmetersan

  Golf 1.0 tsi rolentide ses problemi

  Benim anlamadığım, ben bu sesten dolayı servise gittim servis ses normal dedi. Aynı ses bende de var. Şimdi ben yetkili servisin dediğine mi inanayım. Garanti bittikten sonra bir problem olduğunda 12 bin lira servis ücreti bana da çıkarmasınlar Hocam siz en iyisi çözünce kesin bizi bilgilendirin ona göre garantimiz bitmeden biz de halletmeye çalışalım.
 14. ahmetersan

  Golf 1.0 tsi rolentide ses problemi

  Hocam benim aracım 13 bin kilometrede. Ben de bu sesten rahatsızım. (bu kadar yüksel gelmiyor bende demek ki ilerleyen kilometrelerde bizi de bekliyor 😊). Motor kaputunu açınca motor 900 devirde yerinden çıkacakmış gibi sarsıntılı çalışıyor sanki. Ayrıca 1. viteste takılı rölantide beklerken vites topuzu da titriyor. Özellikle araç ön arka eğimde değil de yanal eğimdeyken. Mesela sağ tekerler yüksek sol tekerler alçakta iken. 1 kere bunun için servise uğradım bir kere de bakım esnasında dile getirdim 3 silindirli deyip geçiştirdiler. Sonuç alırsanız bizi de bilgilendirirseniz seviniriz.
 15. Arkadaşlar herkese selamlar öncelikle. Geçen hafta cuma günü 1.0 Tsi Midline Plus 2019 aracımı Antalya'da ilk bakımına götürdüm. Aracı sıfır aldığımdan beri soğutma suyu hep Min-Max düzeyinde Max çizgisinin üzerindeydi. Ayda bir yağ çubuğu ve soğutma su seviyesini kontrol ediyorum ve aldığımdan beri hep aynı seviyede olduğuna eminim. Araca motor koruma da yaptırmıştım serviste o yüzden bugün şöyle bir etrafını kontrol edeyim diye kaputu açtığımda soğutma suyunun Min. altında olduğunu farkettim. (Araç 18 saattir çalışmıyor yani soğuk durumda.) Tekrar servisi aradığımda danı
×
×
 • Yeni Oluştur...