Golftutkusu Ücretsiz Vagcom Noktaları

@gkhn Hocam geçen hafta ST ye uğradım, çay kahve filan derken muhabbeti tam da merak ettiğiniz konuya getirdim :)  Aracın garantisi bitince yapmamı tavsiye etti. Elektronik bir hata verdiği zaman garanti dışına çıkar dedi. Ben aracımı alalı 3 ay oldu nerdeyse, 20 gün önce de aliexpresten kablo siparişi verdim ama henüz gelmedi. Ben garanti süresini beklemeden yapmaya karar verdim hocam. Sanırım Ankara'dasınız, kodlamaları öğrendiğim zaman size de yardımcı olabilirim isterseniz.
Ankara'dayım Hocam ben de, hafta sonu Etimesgut Doğuş'a uğradım ama sormak aklıma geldi, bazı servislerin bu özellikleri açtırmak için yer bile tavsiye ettiğini yazılmış, bazıları beyinden kaynaklı bir sorun olduğunda garanti dışı kalır demiş, yetkili servislerin müşteri ısrarı üzerine açtığı özellikler olmuş. Yani servisten servise değişiyor, garanti bozulur ya da bozulmaz diye bir netlik yok gibi.  

Ben de duymuştum hocam o dediklerinizi. Peki siz ne düşünüyosunuz ? kararsız mı kaldınız yoksa yapacak mısınız ?  

Ben de duymuştum hocam o dediklerinizi. Peki siz ne düşünüyosunuz ? kararsız mı kaldınız yoksa yapacak mısınız ?  
Hepsi olmasa da açtırmak istediğim bir kaç özellik var, onları açtırmayı düşünüyorum, garanti olayında servisler bence biraz takdir yetkisini kullanıyor, serviste denk geldiğiniz kişiyle de ilgili. Sonuçta bunlar araçta var olan özellikler. 

Hepsi olmasa da açtırmak istediğim bir kaç özellik var, onları açtırmayı düşünüyorum, garanti olayında servisler bence biraz takdir yetkisini kullanıyor, serviste denk geldiğiniz kişiyle de ilgili. Sonuçta bunlar araçta var olan özellikler. 
Aynen dediğinz gibi hocam, olay serviste bitiyor ben sorun olacağını sanmıyorum. Servis zamanı geldiği zaman da ayarları sıfırlarız olur biter :)  

Arkadaşlar buy uygulamaların aracın garantisini etkilemediği kesin mi ? Servis garanti anlamında kıllık yapabilir mi?
Ben vw gözünde sorunlu bir müşteriyim :)  Ona rağmen kodlamalar sonrası defalarca gittim ve garantiden parça değişimi yaptırdım. Kimse birşey demedi...

Sorarım size ey hocalarım. X marka bir cep telefonu aldınız, kutusunu açtınız, kurulumunu yaptınız, sonra bir arama geldi ?? O da ne sesi çıkmıyor telefonun, sadece ekranda arama geldiği görünüyor. Bu niye böyle acaba dediniz... Baktınız ki kurulumdan sonra cihaz sessiz modda çalışmaya başlamış. Peki siz bunu sesliye alamaz mısınız ? Fabrika sessizde yolladı diye bunu değiştirirseniz garanti bozulur mu ? Aynısı buyrun "Sesli Onay" kapıları kilitlerken o sesi açmak garantiyi bozar mı ?

Hadi yaşanmış bir örnek daha gelsin. Bir B8 Passat'a kodlama yapıyorum. Sahibi dedi ki kumandadan kapatma tuşuna basılı tutarak camları kapatabiliyorum ama aynı yöntemle camları açamıyorum bu nedendir diye sordu. Başta dedim abi sen yapamamışsındır ver bir bakayım.. Harbiden de açılmadı camlar (utandım). Girdim ilgili üniteye bir de ne göreyim "comfort opening - not active" ben şok [emoji1]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sorarım size ey hocalarım. X marka bir cep telefonu aldınız, kutusunu açtınız, kurulumunu yaptınız, sonra bir arama geldi ?? O da ne sesi çıkmıyor telefonun, sadece ekranda arama geldiği görünüyor. Bu niye böyle acaba dediniz... Baktınız ki kurulumdan sonra cihaz sessiz modda çalışmaya başlamış. Peki siz bunu sesliye alamaz mısınız ? Fabrika sessizde yolladı diye bunu değiştirirseniz garanti bozulur mu ? Aynısı buyrun "Sesli Onay" kapıları kilitlerken o sesi açmak garantiyi bozar mı ?

Hadi yaşanmış bir örnek daha gelsin. Bir B8 Passat'a kodlama yapıyorum. Sahibi dedi ki kumandadan kapatma tuşuna basılı tutarak camları kapatabiliyorum ama aynı yöntemle camları açamıyorum bu nedendir diye sordu. Başta dedim abi sen yapamamışsındır ver bir bakayım.. Harbiden de açılmadı camlar (utandım). Girdim ilgili üniteye bir de ne göreyim "comfort opening - not active" ben şok
emoji1.png

Bence standart olan ayara getirdiğinizde asla tespit edilemeyeceğinden garanti bozulamaz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence standart olan ayara getirdiğinizde asla tespit edilemeyeceğinden garanti bozulamaz
Hocam vag.com ile araca zarar vermek mümkündür. Bilinçsizce kurcalanıp bazı şeyler bozulabilir. Ancak bizim forumda paylaştığımız kodlamalar zararsızdır aynı zamanda güvenlik zaafiyeti oluşturmaz.

Malesef birçok yetkili servis personeli cahillikleri nedeniyle araba yanar bozulur çalışmaz diye düşündüklerinden müşteriyi de buna inandırıyorlar.

Ben servise gittiğimde sinyalleri görüp bana abi bunu nasıl yaptın çok güzel olmuş diye soran 4 usta, 2 servis danışmanı, 1 hasar danışmanı ve 1 satış danışmanı ismi verebilirim :)

Kablom geldi nerdeyse aracıma uygun bütün kodlamaları yaptım, bu listeye artık ben de dahil olabilirim

Hadi eskişehir-kütahya..hala yok mu ya :D

İzmirde bu konu ile ilgili yardımcı olacak arkadaş varmı ?

@sdktsn hocam selamlar nihayet Ankara'da bi noktamız oldu. Ne diyosunuz benim aslanada ayar verirmiyiz?

Geri
Üst Alt