Golflerimizde ince düşünülmüş detaylar.

Araba durur vaziyette iken müzik dinlerken yanlış hatırlamıyorsam max 20 dk sonra müzik ekranı kendini kapatır maksat akünün enerjisini boş yere bitirmemek 🤭

Müziğin sesi ne kadar yüksek olursa olsun düğmeden kapatıp tekrar açtığınızda ses çok az olarak çalışmaya başlıyor. Sabah müziği açınca birden bangır bangır ses olur ya o yok.

bu start-stop özelliğini her binmemde kapatıyordum, sonra fakettim ki ışıkta veya durmam gerektiği anda frene sadece duracak kadar nazikçe basınca araba stop etmiyor , ama frene tam basınca stop ediyor özellik midir yoksa her markada mı böyle bilemedim ama artık kapatmıyorum alışınca da zaten durmam gerekince trafikte sadece duracak kadar basıyorum frende ayağım hafif kaldırınca harekete devam ediyorum gerçi o arada araç hala hafif gaz veriyor gibi kalıyor ama 2-3 saniye için her seferinde stop edip çalışmasından iyidir bence :)

Merhaba,

Gözlemlediğim bir özellik de ben ekleyeyim. 130 km/h geçince camsuyu sıkarsanız. Önce silecekleri çalıştırıp sonrasında suyu fışkırtıyor. 130 km/h altındaysa direk camsuyu fışkırtıp sonra silecekleri çalıştırıyor. sanırım güvenlik amaçlı düşülmüş birsey.

Merhaba,

Gözlemlediğim bir özellik de ben ekleyeyim. 130 km/h geçince camsuyu sıkarsanız. Önce silecekleri çalıştırıp sonrasında suyu fışkırtıyor. 130 km/h altındaysa direk camsuyu fışkırtıp sonra silecekleri çalıştırıyor. sanırım güvenlik amaçlı düşülmüş birsey.
Bunu gercekten merak ettim. İlk firsatta deneyeyim.

arkadaşlar aracınız autohold devrede park konumunda iken kapınız açık gaz verip gitmeye kalktiginizda araç frenleri kitliyor ve gidemiyorsunuz :) geçen diyorum kilitledik aracı tüh şaka gibi..

arkadaşlar aracınız autohold devrede park konumunda iken kapınız açık gaz verip gitmeye kalktiginizda araç frenleri kitliyor ve gidemiyorsunuz [emoji4] geçen diyorum kilitledik aracı tüh şaka gibi..
Değişik bir özellikmiş [emoji3] ama ben daha çok autohold devrede araç park konumunda ve kapı açıkken neden gaz verip gitmeye çalıştığınızı merak ettim. Sizi bu keşfe iten şey nedir hocam [emoji2]

Sent from my iPhone using Tapatalk

@anil1990 ön kapılar açık olunca gitmiyor dediğiniz gibi, fakat arka kapılar açıksa farketmiyor gidiyor

2013 midline ile 2018 comfortline farkı;

2013 te tavan aydınlatma tuşuna bastığımda sol, sağ ve arka tavan aydınlatması hepsi aynı anda çalışıyor.

2018 de ise bu tuşa basınca sadece şöfor tarafı çalışıyor oluyor, sağ ve arka o esnada çalışmıyor. Kapıları açınca hepsi aydınlatıyor.

Geçmişte bununla alakalı bir kodlama yaptığımı da hatırlamıyorum.

Ama ya yıldan dolayı ya da donanım paketinden dolayı ikisinin çalışma sistemini farklı yapmışlar.

On 06.11.2020 at 11:06 PM, tiesay yazdı:

Bagaj zeminini tam kaldırınca üstte tırnaklar var orası tutuyor ve elinizle tutmanıza gerek kalmıyor. Teyze bilememiş :)

Ön silecekler çalışırken geri vitese takılınca arka sileceklerde çalışır.

Cama su sıkınca cam silindikten belli bir süre sonra tekrar siler ve akan suyu temizler.

Güneşlik aynası açıkken tam cama doğru yaslayınca güneşlik aydınlatması söner.

Golf 7 de detay olarak en sevdiğim şeylerden biride torpido,kapı cepleri ve bagaj zemininin gibi geri planda kaln yerlerin bile kaplamalı olması mesela 2021 A3 te bagaj ve kapı içlerinde kaplama yok.

Golf 7 de olupta golf 8 de olmayan kaput amortisörü ve bardaklık sürgülü kapağı : \

Adsız.jpg

Geri
Üst Alt