Jump to content

BEHLÜL KAÇARRR :)

Recommended Posts

• İleti 74
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Popüler günler

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Bazı forumlar görüyoruz. Belirli bir tarihte tıkanıyor ve konuşmalar sonlanıyor. Devamı gelmiyor. Şimdi anlıyorum neden o forumların öyle ıssız birer atom bombası atılmış mekanlar gibi kaldığını ! 

Şurda zaten aktif 20-25 kişi var yok. Yarı aktif'de bir o kadar olsa, küçük bir grup içinde böyle durumları yaşamak üzücü. Küstürmemek lazım insanları.. ilk mesajından satılık ilanı açan birine u

Hocam yorumunuzu okuyunca güldüm ne yalan söyleyeyim, insanların bakış açıları çok farklı olabiliyor gerçekten. Bülent abi "hep bana, hep bana" kafasında bir insan değil. Olaya sadece bu pencereden ba

Konudaki görseller

5 saat önce, HONEY yazdı:

Herkes kelimesini bile herkeZ olarak kullanan bir toplumdaki espri amacli olan ZAATILIK kelimesinden rahatsiz olan arkadaşa saygılar sunuyorum

Bu yüzden uyari almışım sagolsunlar

İkinci imla hatami yapmadan forumdan atilmadan ben kaçayım

Herkese gönlünce bol retrofitli, saglikli ve mutlu hayatlar dilerim.

Oğurlar ola datlıcı abe.Nere gidisen, boralarda hepiciğimizi yalınız barakıpda getcen me?

Böle heç imala korallarıynın olamadığı yazıyna çeziğiyne kemsenin, garışmadığı ozakta bi yere me gidisen?

Wallah oracıklarda rahat etemessin bizsiz.Sen tezi yoktur fikriyni devşir bezi hepiciğimizi terik etmeysen.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İş hayatım boyunca sinek yüzünden midesi bulanan, pire yüzünden yorganı yakan oldum. Özel hayatımda ise yine bu kadar keskin olmasa da benzer şekilde hareket ettim. "Eee... Öperim böyle işi" deyip, kapıyı çarpıp çıkmışındır. Nihayetinde hep kendi edinimlerim, emeklerim ve hakkım gitti. 

Edindiğim tecrübe:

Başta hak verilir, tepki koyup çekip gidince de "ama bu kadarı da gereksizdi" şeklinde amalar, fakatlar söylenmeye başlanır ve nihayetinde bir bakmışsın yavuz hırsız, ev sahibini bastırmış. 

Bülent hocam, insanlar son zamanlarda müthiş kutuplaşmış, toplum gerginlik içerisinde ve yanlış anlama eğiliminde. Sizi tanımayan veya tanımasına rağmen gıcıklığına şikayet edenler bile çıkacaktır. Bu yüzden emek verdiğiniz, bunca eş dost edindiğiniz bir mecradan sırtınızı dönüp gitmek inanın ne size ne de bize bir şey kazandırmaz. Binlerce mesajlarını okuduğumuz eski kırgınlar listesine siz de girmeyin. 

tarihinde tiesay tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, AhmetCakmak yazdı:

Bülent abinin mizahi yaklaşımlarını biliyoruz çoğumuz fakat  yeni üyeler/ziyaretçiler forum anasayfasında böyle bir başlığı görünce bazen ilk bakışta bu mizahı yaklaşımı bilmedikleri için garipseyebiliyorlar. Bu yüzden de bugün dahil olmak üzere önceden de birkaç kez raporlanmıştı. Forumdaki diğer çoğu kişi gibi benim de Bülent abi ile aram iyi olduğu için özelden de bilgi verilebilirdi ama kendisinin boş yere bu kadar büyüteceğini düşünmüyordum. Önceden bir uyarı muhabbetimiz olduğu için zaten uyarı verildikten sonra kendisine mizahi bir dille ekran görüntüsünü ona direkt özelden göndermiştim.

Böyle küçük birşey için bu durumun yaşanmasına üzüldüm.

Ahmet hocam siz daha iyi bilirsiniz ama böyle toplulukların oluşmasını ve devamını sağlayan farklı renkler vardır. Raporlamak elbette üye olan herkesin hakkıdır ama yeni gelen arkadaşlar bi zahmet önce ortamı, samimiyeti teneffüs edip ondan sonra müdahalede bulunsunlar. Selam vermeden, damdan düşer gibi konu açıp gidenlerden dolandırıcılara kadar neler gördü bu gözler.

Bülent abinin de şekeri düşük anına denk geldi herhalde ama olayın tatlıya bağlanmasını ümit ediyorum. :) 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Aliiii yazdı:

Şurda zaten aktif 20-25 kişi var yok. Yarı aktif'de bir o kadar olsa, küçük bir grup içinde böyle durumları yaşamak üzücü.

Küstürmemek lazım insanları.. ilk mesajından satılık ilanı açan birine uyarıyı verip geçersin belki, ama forumda 3000 mesajı olan biri bence demirbaş olmuştur.

Herkesin hatası olabilir, esprili yaklaşımlar yanlış anlaşılabilir. Önemli olan bunu tatlı dille çözmek. Uyarı yerine belki naif bir ÖM, forum yönetimi açısından daha şık olurdu.

+1

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bülent hocam bu foruma renk katan nadir insanlardansınız gerçekten. Sorun neyse çözülür diye düşünüyorum. Bölye saçma sapan bir raporlama nedeni nedir ben akıl sır erdiremiyorum gerçekten. 😡

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bülent abi bir dilim baklava ısmarlamadın ayıptır be fırsattan istifade kaçtın dimi :) Bunları okuyorsan sms at :D Senin samimiyetinin farkındayız. Birçok forumda yöneticilik yapmış biri olarak ben olsam başlığı düzeltir geçerdim.Lüzumsuz bir durum olmuş kalp kırılmış sanırsam.  @HONEY

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@metinkarGeçen Savatage geldi aklıma, dedim nerelerde acaba... Sonra profilinde gezindim, son mesajına baktım ve ufak bir tatsızlık yaşadığını gördüm. Malum onun yazım tarzı, onu tanımayanlar için değişik. İroni leri bir tık fazla, yanlış anlaşılmaya açık.

Eğer tesadüf değilse, sanırım ondan gitti...

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@tiesay  evet şimdi baktım okudum tekrar yani ne bileyim bu kadar kolay olmamalı yanlış bir harf bilerek yazılmadı  ise düzeltilir devam edilir diye düşünüyorum

1 dakika önce, tiesay yazdı:

@metinkarGeçen Savatage geldi aklıma, dedim nerelerde acaba... Sonra profilinde gezindim, son mesajına baktım ve ufak bir tatsızlık yaşadığını gördüm. Malum onun yazım tarzı, onu tanımayanlar için değişik. İroni leri bir tık fazla, yanlış anlaşılmaya açık.

Eğer tesadüf değilse, sanırım ondan gitti...

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
[mention=255]slck[/mention]  [mention=4612]Savatage[/mention] neden gitti meler oluyor anlamadım ben...

20 günden fazladır ben savatage hocanın msjını görmedim.Ay başı gibi birkac tatsız msj olayı oldu birkac kişiyle,bıraktı sanıyorum.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@metinkarKazanmak zordur, kaybetmek 1 dk derler ya, işte o hesap.

Halbuki burası herkesin işinden, özel hayatından bir şekilde sıyrılıp muhabbet ettiği, stres attığı, ortak bir noktada (Golf) buluştuğu samimi bir mecra.

Böyle ufak kırgınlıklara gerek yok. 

Benzer durum malum turuncu sitede de oldu bir dönem, oradaki kullanıcı tayfası tabi ağır troll olduğundan ne üstadları, dostları küstürdüler. 2003 yılından beri kullanıcısı ve üyesi olduğum o yere son 6-7 yıldır sadece göz ucuyla bakar oldum artık. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Savatagehocama son zamanlarda hadsiz yorumlar yapılıyordu. Yok yazdıklarınızdan bir şey anlamıyorum, yok noktalama işaretlerini yanlış kullanıyorsunuz...

Mevlana’ya sormuşlar:
“O kadar okur, o kadar yazarsın. Peki ne bilirsin?”
Mevlâna da cevap vermiş:
“Haddimi bilirim!”

Son tatsızlık tamamen yanlış anlaşılma, savunduğu şeyin tam zıttını savunuyormuş gibi adamın üzerine gidildi. 

Sorumlusu bir şekilde ulaşsın ve özür dilesin adamdan; kazanmak zor, kaybetmek kolaydır.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, metinkar yazdı:

@slck  @Savatage neden gitti meler oluyor anlamadım ben...

Ben de @slck yazınca farkettim, tartışmanın olduğu konuyu @Savatage hocanın profiline girdiğimde yeni okudum.

Esasında siyasi ve dini konuların konuşulacağı yer araba forumu değil bence, konu iyi niyetle açılmış olsa da bu tarz tatsız olayların önüne geçebilmek için baştan kapatılmalıymış.

@tiesay Dediğiniz gibi hocam, ironileri yanlış anlamaya çok açıktı, ben de ilk zamanlar ufak bir sürtüşme yaşamıştım kendisiyle (niyetini bilmediğimden). Aslında adı üstünde ironi. Ama sırf ironinin tanımını bile anlamayacak çok fazla insan var memlekette. O yüzden hislerin kolay kolay anlaşılmadığı yazı dilinde biraz daha dikkatli olmak lazım belki de. En azından tanımadığımız, sohbet edip vakit geçirmediğimiz insanlara karşı.

@HONEY hocam da bu talihsizlikten muzdarip oldu ama ben hala hatanın kendisinde olduğunu düşünmüyorum. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Raban7 @frknyldrm @Savatage hocamla aramızda en son hafif bir anlaşmazlık oldu, ondan sonra dikkatimi çekmemişti, az önce profiline baktım o günden sonra tekrar foruma girmemiş. Hocamızı severdim, muhabbetimiz de vardı. Bana kızıp mı gitti? bilmiyorum. Ne diyelim. Gelirse her zaman kapımız açık. @HONEYhocamızın gitmesini de istemezdik. Umarım döner.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...