BEHLÜL KAÇARRR :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
[mention=255]slck[/mention]  [mention=4612]Savatage[/mention] neden gitti meler oluyor anlamadım ben...

20 günden fazladır ben savatage hocanın msjını görmedim.Ay başı gibi birkac tatsız msj olayı oldu birkac kişiyle,bıraktı sanıyorum.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@metinkarKazanmak zordur, kaybetmek 1 dk derler ya, işte o hesap.

Halbuki burası herkesin işinden, özel hayatından bir şekilde sıyrılıp muhabbet ettiği, stres attığı, ortak bir noktada (Golf) buluştuğu samimi bir mecra.

Böyle ufak kırgınlıklara gerek yok. 

Benzer durum malum turuncu sitede de oldu bir dönem, oradaki kullanıcı tayfası tabi ağır troll olduğundan ne üstadları, dostları küstürdüler. 2003 yılından beri kullanıcısı ve üyesi olduğum o yere son 6-7 yıldır sadece göz ucuyla bakar oldum artık. 

@Savatagehocama son zamanlarda hadsiz yorumlar yapılıyordu. Yok yazdıklarınızdan bir şey anlamıyorum, yok noktalama işaretlerini yanlış kullanıyorsunuz...

Mevlana’ya sormuşlar:
“O kadar okur, o kadar yazarsın. Peki ne bilirsin?”
Mevlâna da cevap vermiş:
“Haddimi bilirim!”

Son tatsızlık tamamen yanlış anlaşılma, savunduğu şeyin tam zıttını savunuyormuş gibi adamın üzerine gidildi. 

Sorumlusu bir şekilde ulaşsın ve özür dilesin adamdan; kazanmak zor, kaybetmek kolaydır.

@slck  @Savatage neden gitti meler oluyor anlamadım ben...
Ben de @slck yazınca farkettim, tartışmanın olduğu konuyu @Savatage hocanın profiline girdiğimde yeni okudum.

Esasında siyasi ve dini konuların konuşulacağı yer araba forumu değil bence, konu iyi niyetle açılmış olsa da bu tarz tatsız olayların önüne geçebilmek için baştan kapatılmalıymış.

@tiesay Dediğiniz gibi hocam, ironileri yanlış anlamaya çok açıktı, ben de ilk zamanlar ufak bir sürtüşme yaşamıştım kendisiyle (niyetini bilmediğimden). Aslında adı üstünde ironi. Ama sırf ironinin tanımını bile anlamayacak çok fazla insan var memlekette. O yüzden hislerin kolay kolay anlaşılmadığı yazı dilinde biraz daha dikkatli olmak lazım belki de. En azından tanımadığımız, sohbet edip vakit geçirmediğimiz insanlara karşı.

@HONEY hocam da bu talihsizlikten muzdarip oldu ama ben hala hatanın kendisinde olduğunu düşünmüyorum. 

@Raban7 @frknyldrm @Savatage hocamla aramızda en son hafif bir anlaşmazlık oldu, ondan sonra dikkatimi çekmemişti, az önce profiline baktım o günden sonra tekrar foruma girmemiş. Hocamızı severdim, muhabbetimiz de vardı. Bana kızıp mı gitti? bilmiyorum. Ne diyelim. Gelirse her zaman kapımız açık. @HONEYhocamızın gitmesini de istemezdik. Umarım döner.

@Raban7 @frknyldrm @Savatage hocamla aramızda en son hafif bir anlaşmazlık oldu, ondan sonra dikkatimi çekmemişti, az önce profiline baktım o günden sonra tekrar foruma girmemiş. Hocamızı severdim, muhabbetimiz de vardı. Bana kızıp mı gitti? bilmiyorum. Ne diyelim. Gelirse her zaman kapımız açık. @HONEYhocamızın gitmesini de istemezdik. Umarım döner.
Gideni geri getirmek için davet gerekir hocam. Sisteme kayıtlı mail adresi üzerinden iletişime geçip duygu ve düşüncelerinizi dile getirebilirsiniz, yöneticiler size yardımcı olabilirler belki bu konuda. Benimki tavsiye, uygulayıp uygulamamak size kalmış ama bence böyle olmalı.

Ben @Savatage hocamı da @HONEY Bülent abiyi de bu forumda hep aktif görmek isterim, ikisi de nevi şahsına münhasır insanlar.

Farklılıklar foruma renk katıyor.

Daha konuyu okumadan başlığı ve Bülent abinin yazdığını görünce aha dedim forumdakü retrofit hastalığına tutuldu girmeyip ekonomi mi yapacak diye düşündüm foruma ama değilmiş... :/

Şahsen tanışmadım ama forumda mesajını görünce okumadan geçmediğim baklava esprisinden bir kere bile sıkılmadığım saygı duyduğum bir abimsin. @HONEY

Olay tatlıya(baklavaya) bağlansın.

Nedir bu forumdaki yazışma takıntıları herkes sanki tdk sözlüğü elinde yazacak ister bilerek yanlış yazar ister bilmeden ister şaka olsun diye...

İstemiyorsan okuma geç ne çok işsiz var şikayet eden bilmemne bu adamlar yanlış park edenlerin sileceklerini kaldırıp duran adamlarla aynılar sanırım boş işler peşindeler.

Bülent abi ne güzel paylaşımları var retrofitti gırgırdı yardımlaşma olaylarında öncülerden oldu...ilgiyle takip ediyorum. Zaten böyle kişi sayısı çok az küstürmeyelim derim.

Burası bir devlet dairesi sitesi değil ki .gov.tr ibaresi veya e-imza kartımız ile postları imzaladığımız bir yer değilse "why so serious" diyorum...

Zaten gündelik yaşantıda coviddi iş yoğunluğu stres ekonomik sıkıntılar boğuşuyoruz iki şurda stres atıyoruz ona da limon sıkmasak değil mi?

@frknyldrm hocam, benlik sıkıntı yok fakat olayı tekrar hatırladım kırıcı bir söz ve söylem yok. Kendisi benim ve forum için de değerli birisidir. Açıkcası benimle alakalı olacağı aklıma dahi gelmezdi hala da sırf o yüzden olduğunu düşünmüyorum, çünkü yeri geldiğinde münakaşa edebilmeliyiz. Eğer bunu yaptığımız zaman bir daha buraya gelmem olayları oluyorsa o da üzücü bir durum. Öyle olsa idi ilk @typhoons hocam forumu terkederdi sanıyorum ki

@Musaaksoy Hocam en son sizinle yazışmasına istinaden akla ilk bu ihtimal geldi esasen, yoksa sanıyorum aramızdan hiç kimse ayrılış sebebin net olarak ne olduğunu bilmiyor anladığım kadarıyla.

Ben 2 hafta önce yalan yok aklıma ilk yıllık izin, kafa dinleme vb. nedenden mi uzaklaştı acaba forumdan diye düşündüm. Sonra 2-3 hafta olunca içimde gereksiz bir endişe oldu, acaba başına birşey mi geldi Allah korusun diye düşündüm o nedenle son yazışmalarına bakma ihtiyacı duydum, arada sanırım Sakarya ya gidiyordu. 

Derken, derken oradan son mesajını görünce bu ihtimal aklıma geldi. 

Yine de yaşanılan hususlar karşılıklı olarak masaya yatırılmadan, açıkca ifade edilmeden ayrılmak, kırılmaz, küsmek olmaz. @HONEYHocam da @Savatagehocam da bu konuları bilecek kadar yaşca da büyükler, umarım düşündüğümüz gibi olmaz. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@frknyldrm hocam, benlik sıkıntı yok fakat olayı tekrar hatırladım kırıcı bir söz ve söylem yok. Kendisi benim ve forum için de değerli birisidir. Açıkcası benimle alakalı olacağı aklıma dahi gelmezdi hala da sırf o yüzden olduğunu düşünmüyorum, çünkü yeri geldiğinde münakaşa edebilmeliyiz. Eğer bunu yaptığımız zaman bir daha buraya gelmem olayları oluyorsa o da üzücü bir durum. Öyle olsa idi ilk @typhoons hocam forumu terkederdi sanıyorum ki
Aynı üretim bandından çıkmış; aynı malzeme ve aynı yöntemlerle üretilmiş duygusuz ve mekanik araçlarımızın birinde bir problem çıktığında nasıl ki diğer bütün Golf'lerde aynı problem çıkmayabiliyorsa; yaşadığı ortam, sahip olduğu kültür, aldığı eğitim, olaylara bakış açısı, aile yapısı, dünya görüşü, siyasi görüşü, dini görüşü farklı olabilen insanların aynı olaylar karşısında aynı tepkileri vermelerini beklememek lazım.

Şaşırma, kızma, alınma vb. eşiklerimiz farklı olabiliyor, "öyle olsaydı falan kişi de giderdi" şeklinde bir yaklaşım bence doğru değil ama sizin bileceğiniz iş vesselam.

Not: İhtimaller üzerinden konuşuyoruz, uzun zamandır foruma girmeme sebebini net olarak sadece kendisi bilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@frknyldrm Hocam bana yükleniyorsunuz ama ben örnek verdim. Kimseyi foruma almadığım gibi kimseyi de kovmadım. Öyle bir hakkım da yok zaten. Kendisini aramızda görmek isterim ayrıca. Ama yıllarca forumda durmuş birisi bir kaç küçük münakaşadan ötürü gidiyorsa ne yapabilirim? Tarihler evet uyuşuyor fakat ben hocamın forumdan ayrılmasını gerektirecek bir konuşmanın aramızda geçmediği kanaatindeyim.

@Musaaksoy hocam siz böyle düşünüyor olabilirsiniz buna saygı duyarız. Ama şahsıma bir şeyden emin olunmadığı halde "meğer kimlerle muhatap oluyormuşuz haberimiz yokmuş" deseler. 

Pekte arkama bakmam açıkçası. 

@Raban7 neyse hocam. Bu muhabbet tat kaçırıcı olmaya başladı benim için. Bütün olay bana döndü. Konuşma bu şekilde devam edecek olursa forumdan ayrılan sayısı artacak gibi, birazdan birileri de gelir tavuğuma "kışt" dedin falan derler diye çekince içerisindeyim. Kimse ile problemim yok, benimle problemi olana da söyleyeceğim bir şey yok. Forum ahalisinin arasında yaklaşık 1 yıldır yer alıyorum kimse ile tartışmam da yoktur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt