YENİ BİR PRETORİA VAKASI 😎

Maşallah yakışmış profil resmi kireçburnu fırını mı :)  bu arada spacer var mı hocam ?

Hayırlı uğurlu olsun hocam. Yarış mavisi dışında beyaz ve zerdeçal sarı renkli araçlar üzerinde Pretoria jantı çok beğeniyorum. @dgn hocamın dediği gibi R ön tampon ile görünüm bir başka seviyeye daha atlar. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@pretoria Pretoria kullanıcı adından tebrik almak da güzelmiş  :D Teşekkür ederim hocam sağolun. 

@yunusaktas91 Gayet şık durmuş, güle güle kullanın. Pretoria Çok sevdiğim bir jant modelidir. 19" olması ve sürüş konforunu minimize etmesi sebebiyle sizin gibi tereddütler ile dolu olduğum için taktırmadım. kullandığınız yayların da önemi büyüktür doğal olarak. kullandığınız yaylar, spacer ve sürüş konforu hakkında bilgi verirseniz kafamda bir nebzede olsa netlik kazanacak gibi.
Teşekkür ederim hocam. Faydası olur mu bilmem ama 2 haftalık deneyimlerimi paylaşayım.

Açıkçası konfor kaybını baştan kabullenerek bu değişikliğe gittim. Kişiye göre değişir ama görüntüye kattığı güzellik, konfor kaybının önüne geçti benim için.

Spacer’a gerek kalmadı, jant değerlerinden dolayı neredeyse kaportayla aynı hizaya gelmiş oldu. Spor yay çok araştırdım fakat güvenebileceğim temiz bir yay bulamadım. Bulamayınca da çare olarak coilover tercih ettim. Her ne kadar yükseklik ayarını değiştirmeyecek olsam da eldeki en sağlıklı yöntem olarak coilover kullandım. Orijinal amortisörlerimi aldım, sistemi onların amortisörlerine uygulattırdım. Şimdilik herhangi bir zararını ya da farkını görmedim.

Yolda giderken ufak tefek çukurlarda, tümseklerde herhangi bir fark hissetmedim. Sadece yavaş hızlarda küçük plastik tümseklerden geçerken biraz daha sert olduğunu farkettim. Bunun haricinde sanırım lastik genişliğinden dolayı, virajlarda yola tutuş hissedilir derecede arttı.

Bir de malum lastik yanağı inceldiği için her ihtimale karşı biraz daha dikkatli kullanmak gerekiyor. Bu da benim zaman zaman yaptığım agresiflikleri, aşırı hızlanmaları törpülemiş oldu.  :D  

Tüm güzellikler aynı anda gerçekleşmiyor maalesef, bazen bazı şeylerden feragat etmek gerekiyor. Size tavsiyem, üç günlük dünyada keşke‘lerle yaşamayın, arabanızı seviyorsanız keyfini çıkarmaya bakın.  (y)

Geri
Üst Alt