YENİ BİR PRETORİA VAKASI 😎

@yunusaktas91 hocam maşallah çok güzel görünüyor, özel değilse yaklaşık maliyet ne tuttu hocam öğrenebilir miyim, iyi günlerde kullanmanız dileğiyle 

@yunusaktas91 Hayırlı uğurlu olsun hocam, tekerine taş değmesin de, ya ayıp bi insan neden sibop kapaklarını çalar ki, 

Gerçi depremzedelere hırsızlığa giden bir millete sahibiz sibop kapakları devede kulak kalıyor. Geçmiş olsun, dediğiniz gibi nazarlığı olsun 
Teşekkür ederim, sağolun. Valla hocam her şeyde olduğu gibi hırsızlıkta da sınırımız ve ayarımız yok ne yazık ki.  :)  

@AhmetCakmak alım gücümüz yurtdışındaki gibi olsa bizde Oz türü ince kollu jant alırdık 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak burası Türkiye , ben ona göre konuştum 😄 datford da çok kalın değil zaten , proteria janta göre kalın, zevk meselesi tabi en doğru kararı arkadaş vermiş.

@yunusaktas91 zevkine saygı duyuyorum kardeşim , sadece fikrimi sunmak istedim bende yeni taktirdim gittiğim yerde datford durban ve proteria üçünü yanyana getirdim , hem benim fikrim hemde jantci arkadaş bu daha elit daha hoş durur onlar çok ince deyince karar kılmıştır ☺️

Gayet başarılı ve güzel olmuş .Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...

Pretoria çok başka bir jant bence özellikle de golf araçlar için biçilmiş kaftan :)  

aracıma uyguladığım zamanlarda  zevkle kullanmıştım.

20200313_182728.jpg

Gayet başarılı ve güzel olmuş .Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...

Pretoria çok başka bir jant bence özellikle de golf araçlar için biçilmiş kaftan :)  

aracıma uyguladığım zamanlarda  zevkle kullanmıştım.

Ekli dosyayı görüntüle 39533
Bilmez miyim Ender abi, avcumun içinden kayıp gitmişti bu jantlar. :)  Çok teşekkür ederim, sağolun. 

Bugün rot ayarı için lastikleri aldığım yere, İçerenköy Mezarlığı’nın karşısındaki Lastikpark bayii Hsk Otomotiv’e gittim. Ayar işlemi bittikten sonra ayarı yapan usta, ön iki çamurlukta eziklik olduğunu ama kendisinden olmadığını, sadece haber vermek için söylediğini belirtti. Muhtemelen sonradan gelip hesap sorulmasın diye söyledi ama iyi ki söylemiş, yoksa çok sonradan farkedebilirdim.

Sağ ön çamurluk

5341CC68-398D-447D-960D-E6C0AD9AB4B3.jpeg

Sol ön çamurluk

CCE75E5A-7B27-413F-8E8A-EB64CC82AF47.jpeg

Her ne kadar ustanın sözüne inanmak istesem de böyle bir hasarın olağan bir biçimde gerçekleşmesine aklım ermedi. Çünkü iki göçük de aynı hizadan oluşmuştu ve çukura girmeyle vs. oluşması çok zordu. Gözümüzde canlandırmak için rot ayarını ölçen cihazı tekrar janta taktık. Jant üzerindeyken çamurlukla cihazın arasında fazlaca mesafe vardı.

83932014-E96A-43E4-9363-E40EEF877519.jpeg

Sonradan, rot ayarı esnasında lastiklerin sağa sola çevrildiğinde sürtme ihtimalini değerlendirdik. Tekrar deneyince bu şekilde gerçekleştiğini farkettik. Mekan sahibi kameralardan teyit edelim dedi ve baktığımızda olay kesinleşmiş oldu.

Sağolsun hiçbir şekilde mesuliyetten kaçmadı ve daha olayı araştırmaya başlamadan peşinen masrafı kabul etti. Tamirat için de kendisinin veya benim yaptırmam konusunda serbest bıraktı.

Bu olayı anlatmamın birinci sebebi, her ne kadar herkesin başına gelmeyecek olsa da rot ayarı yaptırırken böyle bir ihtimali gözönünde bulundurarak dikkat etmenizi öneriyorum.

İkinci sebep ise beğenmediğimiz işletmeleri şikayet ettiğimiz kadar beğendiklerimizi de duyurmamız gerektiğini düşünüyorum. Mühim olan masrafın miktarı değil, sorunlara nasıl yaklaşıldığıdır bana göre. Ticaret dünyasında hep bana hep bana zihniyetinin hakim olduğu bir dönemde işini hakkıyla yapmaya çalışan esnaf bulmak gerçekten çok zor. Sadece bu olayı yaşadığım için değil, kış döneminde bulunması zor olan yazlık lastiklerimi seçme ve temin etme hususundaki çabası ve ödeme noktasında sağladığı kolaylıklar sebebiyle de gönül rahatlığıyla eşe dosta tavsiye edebiliyorum.

Umarım böyle aksilikler sizlerin başına gelmez, herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...

Hocam yüksek ihtimal 4 tane rot cihazı ayaklarından kaynaklıda jantlarınızda noktasal boya kalkması oldu :)

Aynısını ben yaşadım çünkü. Ama çamurluk ezilmesi gerçekten hayret ettirici. Çok geçmiş olsun gerçekten. Üstüne gidip gerçeği araştırmanızda çok doğru bir hareket olmuş. 

Usta söylemese muhtemelen çok zor farkederdiniz. 

Geri
Üst Alt