HAYALDİ GERÇEK OLDU :)

@HONEY on numara durmuş :)

(1.4tsi / 1.6tdi) highline 17" etiket değeri;

-Kısmi yükte "konfor lastik" basıncı: önler 30psi, arkalar 30psi (en fazla 2 yolcu ve 1 valiz) şehir içi sakin kullanım 120km hızı geçmeyen sürüşler 

-Kısmi yükte lastik basıncı: önler 35 psi, arkalar 35 psi (en fazla 2 yolcu ve 1 valiz)

-Tam yükte lastik basıncı: önler 35psi, arkalar 41psi (5 yolcu ve bagaj dolu)

Fakat;

17" ebatta 30-30psi yapınca konfor lastik basıncında lastikler çok inik duruyor siz bunu 32-32psi yapın

Sizin araç 1.2 tsi olduğu için araç biraz hafif yani 35-35psi olan değeri siz kendiniz 34-34psi gibi düşünün

Tüm bu psi değerleri soğuk lastik için basılması gereken değerler., eğer araç 2-3km 'den fazla yol yapmışsa ısınmış lastikte basınç yükseleceği için 1-2psi fazladan vurmanız gerekir

Moderatör tarafında düzenlendi:

@HONEY on numara durmuş :)

(1.4tsi / 1.6tdi) highline 17" etiket değeri;

-Kısmi yükte "konfor lastik" basıncı: önler 30psi, arkalar 30psi (en fazla 2 yolcu ve 1 valiz) şehir içi sakin kullanım 120km hızı geçmeyen sürüşler 

-Kısmi yükte lastik basıncı: önler 35 psi, arkalar 35 psi (en fazla 2 yolcu ve 1 valiz)

-Tam yükte lastik basıncı: önler 35psi, arkalar 41psi (5 yolcu ve bagaj dolu)

Fakat;

17" ebatta 30-30psi yapınca konfor lastik basıncında lastikler çok inik duruyor siz bunu 32-32psi yapın

Sizin araç 1.2 tsi olduğu için araç biraz hafif yani 35-35psi olan değeri siz kendiniz 34-34psi gibi düşünün

Tüm bu psi değerleri soğuk lastik için basılması gereken değerler., eğer araç 2-3km 'den fazla yol yapmışsa ısınmış lastikte basınç düşeceği için 1-2psi fazladan vurmanız gerekir
son cümledeki- ısınmış lastikte basınç düşeceği...

tersi değil miydi hocam?

son cümledeki- ısınmış lastikte basınç düşeceği...

tersi değil miydi hocam?
Benim bilgim ısınan lastikte basınç düşer hocam :) ***edit: ısınan lastikte basınç yükselir.

örnekle açıklayalım;

fdfdfdfd.jpg

ddfdddfd.jpg

Golf 7.49 Hayırlı uğurlu olsun tekerine taş değmesin  :masallah:

Dijon tek kelimeyle arabanın kaderini değiştiriyor.

@HONEY Abi foton remax temsilci fotosu gibi olmuş  :D

konfor ve sessizlik konusunda michelin primacy 4 üzerine lastik tanımam. Bende dijonları taktırdığımda 32 ps ile kullanıyordum. 34 özellikle istanbul sokak aralarında kütür kütür oluyor. 

Lastik değiştirmek mantıklı ama 17inc ebatlarında lastik fiyatları 16inc ölçülerine göre %30 daha pahalı.

[mention=11839]HONEY[/mention] hayırlı olsun. 34 bence çok vazla  ben 32 vuruyorum .
Tesekkur ederim hocam 32 indirecegim

Maşallah çok güzel olmuş Bülent Abi. 

Parti kur, oy verelim.
Şerbetli Tatlılar Partisi [emoji3]

Lastik basıncı 34 yüksek bence, 32 daha iyi olabilir.
Haha sagolasin Furkancim

Beni başgann yapın otv kdv sıfıra indireyim

STP Partisi Şerbetli Tatlilar Partisi haha çok güzelmiş

Seni reklam tanıtım bölümü müdürü yaptim

Geri
Üst Alt