Eşimin kazası

Sharks28

Üye
İsim
Alper
Arkadaşlar merhaba. Eşim bugün eve giderken sitenin otoparkında kaza yaptı. Biraz önce de çekici aldı götürdü. Arabanın şase de hicbirsey yok. 3 tane airbag açtı. Kasko şirketi doğuş oto Kartal'a götürdü. Bakalım neler olacak.

IMG-20200821-WA0027.jpg

IMG-20200821-WA0030.jpg

IMG-20200821-WA0029.jpg

IMG-20200821-WA0032.jpg

IMG-20200821-WA0034.jpg

IMG-20200821-WA0026.jpg

IMG-20200821-WA0017.jpg

@Sharks28 Golf Araçların fiyatı oldukça arttı, servis umarım perte çıkacak kadar yüksek bir mebla çıkarır ve aracınız perte çıkar.

Upvote 0
@DuzboruDownpipe

Perte çıkması daha iyi, 2.elde airbag açmış araba satmaya uğraşacağınıza gider aynı kondisyonda bir golf alırsınız. Geçmiş olsun hocam bu arada affınıza sığınarak bir soru sormak istiyorum yol düz gözüküyor eşiniz nasıl ağaca çarpabildi merak ettim .
Hocam sol taraf kapalı garaj girişi. O yola girmeniz için sağ sol manevrası yapmanız gerekiyor. O esnada direksiyon kaymış ve panikle ayağını gazdan da çekememis. Basireti bağlanmış diyorum ben artık.

Upvote 0
Eşiniz köşeden çarptığı için bence front assist çarpacağını anlamazdı, zaten biraz da hızı var gibi gözüküyor 10 15 le oluşacak bir hasar değil bu çünkü. 
Oradaki hızı maksimum 20-25 arası olabilir. Zaten çocuklar falanda hep oralardan bisikletle geldiği için yavaş gidiyorsunuz. Aracın yürürde, şase de hiçbir problem yok. 

Upvote 0
@DuzboruDownpipe front assist in görevi değil ki bu zaten. Arkada front assist yok orada nasıl müdahalede bulunuyor? Park sensörleri ile yapıyor o yüzden, kuvvetle muhtemel bu kazayı engelleyecekti 

Upvote 0
@Sharks28 perte çıkma durumunda aracınızın güncel kasko bedelini alırsınız kasko şirketinizden diye biliyorum. 

Upvote 0
@Sharks28 perte çıkarsa aracınızın ederi neyse malum sitede emsallerine göre, bunlar arasında münakaşa edersiniz kasko şirketinizle, eğer hasar yüksek çıkarsa pazarlık kısmında eliniz güçlü olur, hasar az ama perte çakacak kadar olursa eliniz biraz güçsüz kalır. Şimdiden hayırlısı olsun diyelim

Upvote 0
Oradaki hızı maksimum 20-25 arası olabilir. Zaten çocuklar falanda hep oralardan bisikletle geldiği için yavaş gidiyorsunuz. Aracın yürürde, şase de hiçbir problem yok. 
10 olmaz 25 olur hocam hız 2 katından fazlaya çıkar araç da airbag açar, darbe sensörünün belirli bir darbe alması gerekiyor airbag açması için, dediğim hızlarda olsaydı airbag açmazdi ve ufak bir kaporta islemiyle hasari yaptırırdınız, önemli olan eşinize bir şey olmaması ve olmamış, böyle olaylarda bardağın dolu tarafına bakmak lazım :)

@Musaaksoy dediğiniz görevi park sensörü yapar ancak 20 25 le giderken park sensörü açılmaz, yani her halükarda bu kaza olacaktı.

Upvote 0
@alpercck hayır hocam, kasko bedeli sadece rakamlardan ibaret, bir şey ifade etmiyor. İkinci elde muadil araçlara bakılıp ona göre karar verilecektir iş bu noktaya varırsa eğer

Upvote 0
10 olmaz 25 olur hocam hız 2 katından fazlaya çıkar araç da airbag açar, darbe sensörünün belirli bir darbe alması gerekiyor airbag açması için, dediğim hızlarda olsaydı airbag açmazdi ve ufak bir kaporta islemiyle hasari yaptırırdınız, önemli olan eşinize bir şey olmaması ve olmamış, böyle olaylarda bardağın dolu tarafına bakmak lazım :)

@Musaaksoy dediğiniz görevi park sensörü yapar ancak 20 25 le giderken park sensörü açılmaz, yani her halükarda bu kaza olacaktı.
Aynen hocam cana bir zarar gelmedi. En önemlisi de o.

Upvote 0
Hocam çok Geçmiş olsun, şükür ki yolda veya otobanda olmadı, eşinizin iyi durumda olması sevindirici. Kendini suçlamasın ,olur böyle şeyler, dünya malıdır yerine konur, Can giderse geri gelmez allah korusun. 

Upvote 0

Hocam perte çıksa nasil olacak onu da bilmiyorum. Ne verecekler, ben ne alacağım şuan hepsi muallak.
Bu durumu yakınen yaşamış biri olarak size özet geçeyim. Aracınızın ortalama piyasa değeri 150 bin tl diyelim örnek olarak kasko şirketleri bu olayları genel olarak ucuza kapatmak istediği icin size düşük teklifler verecekler. Örneğin ilk aramalarında kasko şirketiyle konuştuk  aracınıza 138 bin lira ödeme yapabiliriz diyecekler siz de haliyle aracım 150 bin tl ediyor diyerek kabul etmeyeceksiniz. Sonrasında 143 diyecekler kabul etmeyeceksiniz 147 148 e kadar gelecekler siz de 2 3 e bakmayarak kabul edeceksiniz ama bir bakmışsınız aracınızın muadillerini 160 bin tl altına alamıyorsunuz. 

İnşallah dediğim sıkıcı ve bunaltıcı olayları yaşamadan aracınız perte çıkınca değerini alabilirsiniz yoksa cidden çok yorucu bir süreç oluyor hem arabasızlık hem de kasko sirketlerinin uğraştırması.

Upvote 0

Geri
Üst Alt