@Caner ; Golf'ün bu yüzle geleceğini hiç zannetmiyorum. Her ne kadar Autobild'de haber yapılmış olsa da spekülasyon yaratmak amaçlı olabilir. Schulte'nin photoshop çalışmaları gelmeye başladığı anda fikir edinebiliriz.

Bu aracın yüzü bildiğimiz Ford Focus - Mondeo kırması olmuş. Onlar Aston Martin 'den almıştı VW onlardan alirsa karbon altı karbon :))

Bu yüze sahip bir Volkswagen'in satma şansını görmediğimi de eklemek istiyorum. Şahsen ben almam. 
:)  hocam zaten ben gördüğüm andaki heyecanımı yansıtmışım :)  şimdi sizin yazdıklarınız beni gerçeğe döndürdü. Haklısınız biraz copy/paste bir biçimlendirme olmuş

Büyük ön ızgara tasarımlarını sevmediğim için Auto Bild'deki olası yeni Golf'ün ön yüzünü hiç beğenemedim. Dilerim şu anki gibi yakışıklı bir Golf gelir :)  
Okudum ve gayriihtiyari Amin dedim hocam. Yoksa Mk7 ; Mk4 ten sonra en sevilen nesil olarak , efsane olarak tarihte yerini alacak. Biz de sahibi olduğumuz araclarimizin fotolarına bakarak bu güzel günleri yadedecegiz. İnsan daha iyisini görmek ve "gerçekten bu daha da iyi olmuş" demek istiyor. 

Benim aracım 2012 model. 3 Ocak 2013 tarihinde teslim almıştım. Makyajlı kasa beni de çok heyecanlandırıyor, aklımı çeliyor ancak, makyajlı kasa yerine Golf 8 i almanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Çünkü; makyajlı kasayı aldıktan sonra bu sefer de Golf 8 i görüp, beğenip almak isteyeceğiz ve bu da maddi açıdan bir külfet oluşturacak.  Özellikle de yeni araç alanlar bence kesinlikle Golf 8 almalı. 

Benim aracım 2012 model. 3 Ocak 2013 tarihinde teslim almıştım. Makyajlı kasa beni de çok heyecanlandırıyor, aklımı çeliyor ancak, makyajlı kasa yerine Golf 8 i almanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Çünkü; makyajlı kasayı aldıktan sonra bu sefer de Golf 8 i görüp, beğenip almak isteyeceğiz ve bu da maddi açıdan bir külfet oluşturacak.  Özellikle de yeni araç alanlar bence kesinlikle Golf 8 almalı. 
Kısır döngü oluyor böyle desenize :)

2016 Golf Touran'ı ben çok beğendim umarım onun gibi olur. Yeni 1.5 Tsi ve Tdi motorlar büyük ihtimal 2.0 Tsi/Tdi'ın 1'er silindir çıkarılmış hali olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam böyle büyük değişiklik olmayacak bence. Spy foto da bu yüzden çıkmıyor. On arka far passattan gelecek. Hayalet ekran gelecek ve tampon da ufak değişiklikler. Başka da birşey yok [emoji6]
Hocam valla ne yalan söyleyeyim bana çok gerçekçi geldi. İlk defa "bu olabilir" dedim yani. Bir de golf touranla aynı olunca insan "olabilir" diyor ister istemez. Bekleyip görelim hocam. Umarım güzel bir şey olur :)

golf e makyaj gelmez bence kasa değişir 

fotoğraflarda 2. ve 3. ön panjur krom çıtası standart olmuş gözüküyor...

ciddi söylüyorum bence tek eksiği  buydu mk7'nin...

@Nektar

Siz bahsettikten sonra yeni Touran'ı bulup inceledim. Ön farlar yeni Passat'ınkinin formunda. Yeni Golf o far tasarımına sahip olursa şaşırmam :)

Golf tutkunu Dostlarım;

Bugün ALTUR'dan Satış Şefi Umut Bey ile yaptığım görüşmeler sonrasında;  akşam üstü kesinleşen durumu özetlemek gerekirse: Ağustos ayından itibaren makyajlı kasa gelecek.

Bu kasa Avrupa'da 2017 model olarak anılıyor.Bizdeki mevzuatlar gereği 2017 şasi yılı ancak 2016 model olacak.

Bu denli yüksek indirim oranlarına iki buçuk yılda hiç rastlamadığımı itiraf etmiştim daha önce. Sanırım gerekçesi şimdi anlaşıldı: stokları boşaltmak.

Avrupa'da Vw'in emisyon skandalı sonrası; her ne kadar yurdum insanı bundan etkilenmese de, anavatanında satışlarının sert bir şekilde düştüğü biliniyor. Buna karşılık 2017 sonbaharında piyasaya sürmeye hazırlandığı MK8'den vazgeçilerek acil eylem planı devreye sokulmuş görülüyor.

MQB şasi platformunda değişikliğe gidilmeyeceğini kesinlikle MK8 olmadığı yönünde.  Buna göre sadece üst kasada makyaja gidilecek. Bunun anlamı Far, stop grubu, infotainment sistemi, tampon grubu ile marşpiyellerde değieişliğe gidilecek. Bunun yanında yeni motor ve paket seçenekleri de açılabilir.

Bunun anlamı; tıpkı Mk6'dan Mk7'ye geçerken olduğu gibi; elimizdeki araçların değersizleşmesi değil yeni gelen araçların yükselteceği fiyatlara uyum sağlayarak yükseleceğidir.

Saygılarımla
Kıymetli Murat Hocam; 

Konuyla ilgili olarak bugün ( 10.02.2016 ) Gebze de yapılan VW ST  yapılan Bilgilendirme ve Geliştirme Toplantısında Aracımı aldığım vw İstanbul / Avek Bayii ST si Saygıdeğer Abim Cihan Sahil Bey ile başka bir konu için ( 5.5 media ekran ve 6.5media akranın 2015 modeller de farklı oluşu) Beni aramasıyla bir bilgi edindim ve paylaşma gereği hissettim. Toplantıda Golf 7 Makyaj vb sabah konusu geçmiş ve Alman Yetkililer bu konuda ;Makyajlı Kasa vb yenilikler için 2016 yılında böyle birşeyin mümkün olmadığını, 2017 yılı içinse kesin olmamakla birlikte küçük bir ihtimal dahilinde Belki Tampon ve Far Grubuna yönelik bir değişimin olabileceğini Bununda  Golf 8 dn biraz önce yapılabileceği bilgisiydi. Kısaca özetlemek gerekirse 2016 model ve yılı için böyle bir Gerçekleşmenin neredeyse imkansız gözüktüğünü söyledi.Ben kendisinden edindiğim bilgileri direk aktardım. Sizde isterseniz ALTUR'da Satış Şefi Umut bey ile bu konu için tekrar görüşebilir onunda yeni gelişmeler için bilgilerini alabilir ve bir karşılaştırma imkanı buluruz. Herşeyin Hayırlısı olması dileğiyle Selamlar Saygılar :)  

@Ender hocam media ile öğrendiklerinizi aşağıdaki konuda paylaşabilir misiniz, ilgiliyse..

Hocam Konu 5.8 ile ilgili olduğu için oraya yazdım :)  

Hocam Konu 5.8 ile ilgili olduğu için oraya yazdım :)
aslında 6,5'ların da 2 çeşit olduğunu yazmışsınız ya, size bir güncelleme/değişiklik verirlerse app.connect içeren 6,5 vermeliler, buradan hareketle kaynak kişinize bu konuyu sorabilirsiniz belki, 6,5'lar neye göre takılıyor araçlara, çünkü hiç sebepsiz bir şekilde bazıları app connect içeriyor bazıları içermiyor (hazırlık olarak tabi, hazırlığı olanlar yani menülerinde app connect görenler yazılımla bunu aktive edebiliyorlar, diğerleri görmüyor bile...)

aslında 6,5'ların da 2 çeşit olduğunu yazmışsınız ya, size bir güncelleme/değişiklik verirlerse app.connect içeren 6,5 vermeliler, buradan hareketle kaynak kişinize bu konuyu sorabilirsiniz belki, 6,5'lar neye göre takılıyor araçlara, çünkü hiç sebepsiz bir şekilde bazıları app connect içeriyor bazıları içermiyor (hazırlık olarak tabi, hazırlığı olanlar yani menülerinde app connect görenler yazılımla bunu aktive edebiliyorlar, diğerleri görmüyor bile...)
Tekrar irtibat kurduğumuzda sorarrım bu konuyu. Benim konuda belitrmek istediğim kendim konumla ilgili olması açısından örnek ifade etmesiydi. Aslında sorun aynı. benimkisi 5.8 olup 6.5 olmayışı. sizlerin ki ise 6.5 olum app connect olum olmayışı ve yazılım durumu vs.  

Geri
Üst Alt