Golf 6 Comfortline 1.6 TDI manuel 53.500 TL idi liste fiyatı

Golf 7 Comfortline 1.6 TDI manıel ise 56.500TL'den satışa çıktı.

Yani komple kasa değiştiğinde bile 3binlira gibi bir zam yediki makyajlansa bile sadece makyaj için yiyeceği max rakam budur.

Makyajlı kasayı trafikte gördüğüm andan itibaren hiçbir şey eskisi gibi olmayacak :(

bu olabılır mı acaba. r line facelift

13624868_10210283080981552_352821088_n.jpg

Bu arada st nin bana son soylediği cümle su oldu; makyaj kesin yiyicek ilaveten 'peki fiyat nasıl olucak belkide ona yetisemicem simdi almısken alıyım' dediyimde, merak etme a3 makyajlanıyo golfte ole olacak ve gidipte birden 10 bin lira artmaz merat etme hepsi bir düzen içinde ya fiyatı ona gore makul olacaktır' dedi. :000296-medium:
Hocam size paralel olarak erel'de çalışan arkadaşım'da bana aynı bilgileri geçti makyaj kesin 2017'de dedi bende sipariş vericekken bekleme kararı aldım.

@Bora1903 Erel'de çalışan arkadaşınız kadıköy de mi yoksa maltepede mi?

Doğuş Golf Variant'ı satışa sunuyor., makyaj gelecek olsa variant'ı ülkeye getirirmiydi? bence getirmezdi diye düşünüyorum., Tıpki Mk7'de olduğu gibi 2017 yıl sonunda Mk8 tanıtılır, akabinde 2018 başında da Mk8 satışa sunulur ben böyle düşünüyorum.,

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles Maltepe'de çalışıyor,yalnız benle paylaştığı bilgi kendi tahminimidir yoksa şirket içi bir bilgimidir ondan emin değilim.

@forzaGilles Maltepe'de çalışıyor,yalnız benle paylaştığı bilgi kendi tahminimidir yoksa şirket içi bir bilgimidir ondan emin değilim.
Sormamın sebebi ben erel'den aracı alırken bir satış temsilcisi vardı arkadaşınız o olabilir mi diye sordum fakat bizimki kadıköy showroomdaydı :)

Eski bi yazımdan alıntı;

2012 yılına kadar bir zamanlar Golf Mk4 tüm zamanların en iyisi ünvanını uzun süredir elinde bulunduruyordu., Mk4 e sahip olamamış pek çok insan tanıyorum hala içlerinde yaradır., Hatta bu insanlardan pek çoğu temiz bir Mk4 bulma şansı yakalasa hiç düşünmeden yüksek bir rakam bile ödeyip almaya razılar., Ne zaman bir Mk4 görsem döner tekrar bakarım o güzel hatlarına., Şimdi ise bu tahtı Mk7 aldı., şuan bile tüm zamanların en iyi Golf diye, banttan bile daha inmemişken ilan edildi Mk7 ve halaa alma şansı varken neden bundan mahrum olmak ister insanlar şaşırıyorum., Ben makyajlı bir Golf gelmiyeceğine inananlardanım ve Mk8 'inde bu kadar başarılı olacağının bir garantisi var mı..? emin değilim.. 2 ay sonra Mk8 çıkacağını VW açıklasa bile gider yine Mk7 alırdım..

@forzaGilles Bu bakış açısıyla makyajlı gelmeyecekse tabiki bir risk şöyle söyliyim evimdeki elektronik yada kullandığım cep telefonunu bile,ilk piyasaya sürülen teknolojileri satın almayan ve bir sonraki neslini bekleyen kullananları araştıran ölçüp tartan ve ilk çıkanın herzamanan geliştirilip istenen olgunluğa ve performansa daha sonra ulaşacağına inanan bir tüketiciyim ve eğer golf makyajlı gelmeyecekse mk7 yi golftutkusu nun değerli kullanıcı ve yöneticilerinin bilgilendirmeleri ve paylaşımları sayesinde henüz hiç test sürüşü bile yapmadan gönül rahatlığıyla satın alırım.

Hadi tahmin yapalim,bu ay sonunda araba tanitilicak diyorum,en gec eylulde otoshowda gorucez makyajli golf 7yi :)  

Birde siz Golf hic makyaj yemedi diyorsunuzda,golf6; golf5 in agir makyajlisidir :)  Sasi,elektronik aksamlar ivir zivir birbirlerinin kardesidir.

Ayrica mk7 boyle bir basari yakalamislen yeni kasa cikarmak riskddir,ama siz tutmus bir seyi makyajlayip dahada mukemmellestirip piyasaya tekrar sunarsaniz cok eskimeden iste o zaman bunu devam ettirirsiniz :)

On tampon ve arka tamponda makyaj bekliyorum,on farlar full led,arkalar ise dynamic ledli bekliyorum.Motorlar degisicek zamanla,1.0 tsi,1.5tsi,1.5tdi... Vs gibi.Ic mekanda koklu bir degisiklik bence olmayacak ama hayalet kadran gelicek opsiyon,belki direksiyon tasarimi biraz degisebilir.Yeni jantlar...vs ufak tefek seyler olucaktir.

Yanlis bilmiyorsam eylulde Frankfurt autoshow var,orda tanisicaz kendisiyle.Benim tahminim bu yonde :)

Merhabalar herkese, forumdaki ilk gönderim olduğumdan ufak bir tanıtmak isterim kendimi, makina mühendisiyim çocukluktan beri otomotiv ile içiçeyim. Hemen hemen tüm marka ve modelleri takipteyim. Şu an 2016 Golf 1.4 TSI Highline kullanmaktayım.

Konu ile ilgili görüşüm şu şekilde; Golf tıpkı Audi A3 yada VW Polo olduğu gibi minör bir makyaj yiyecektir.  Bu makyajın kapsamında ön-arka tamponlar nasibini alır, kabin içinde bazı iyileştirmeler (mesela makyajlı A3'e opsiyon olarak gelen, Passat ve Tiguan modellerinde gördüğümüz 12.3-inch  virtual cockpit) ve daha farklı koltuk-döşeme tasarımları olabilir, bir de motor gamında yazılımla güç artışı sağlanmış yeni üniteler yer alabilir.

Golf 8 için bence daha var, Golf 7 rakipleri ile hala baş edebilecek seviyede, hatta en son okuduğum bir karşılaştırmada yeni Astra ve yeni Megane vardı, ikisine göre hala yukarda bir konuma sahip. 

Bakalım zaman bize ne gösterecek.

@adonissoyadonis

Değerli Hocam;

Golf tutkunu Dostlarım arasına hoş geldiniz.

Etkileyici bir giriş oldu sizinkisi.  :000074-medium:

GTI'ın iki kapılı modelinin üretiminin durdurulup 4 kapı versiyonunun 2017 nin ikinci yarısına ertelenmesi benim için makyajlı kasa için kesin kanatlardan biridir.

Çünkü alternatifini üretmeden ve sunulmadan efsane ve de en tanınan modelinin üretiminin durdurulmasını açıklamak imkansız. 

Acaba makyajlı kasa 2017 şasi bitimine ve 2018 şasi üretimi başlangıcı olan 2017 Haziran sonrasına mi kaldı? 

Çünkü bu modeli vitrine koymak daha dikkat çekici olabilir.

1.0 TSI motor tamamen şehir içi limitleri için dizayn edilmiş ve ekonomi odaklı bir motor olacaktır.  Demek ki 1.2 TSI güç ünitesinden aldıkları performans ve verimi 1.0 da yakaladılar.

Ancak asıl merakım 1.5 TSI motor. ACT modeli 170 beygir sınırında olur sanırım.  

Şanzıman da mecburen bu torka dayanabilmek için değişmeli sanırım DSG'de, Passat'ta 2.0 TDI motorlu seçeneğinde kullanılan yeni nesil ıslak tipli modeline geçilecek.

Hayalet gösterge  tabir edilen "active info display"  yani TFT gösterge tablosu kesin gelir.

Benim beklediklerim:

1. Çevre izleme kamera sistemi

2.Head up display denen gösterge ve navigasyon bilgilerini Ön cama yansıtma

3. Gece görüş sistemi

4. Oto pilot belki MK8 de :)

5. Aktif Lastik basınç takip sistemi

6. Yeni jant ve renk seçenekleri.

7. ABT tarafından chip ve tuning yapılmış yeni GTI

8. Full led farlar 

9. A3 teki gibi Tüp led stoplar.

10. Krem rengi ergo veya 5 nokta emniyet kemerli sparco koltuk seçeneği 

Hoşbuldum arkadaşlar, bu arada tıpkı forumun ismi gibi bir Golf Tutkunuyum, foruma üye olmadan önce içeriğini detaylı inceledim, burdaki bilgi birikimi ve seviyeli sohbet gerçekten dikkat çekiyor, aranızda olmak ve edindiğim bilgileri paylaşıyor olmaktan mutluluk duyacağım ve asıl sizlerin değerli bilgilerinden faydalanıyor olmak ta burda bulunmanın en güzel tarafı.

Golf'ün yeni neslinde elektrikli ünite çok ön plana çıkacaktır, endüstrinin gidişatı o yönde hızla ilerlemekte.

Bu bağlamda yeni gelecek nesilde Golf GTE ve e-Golf ön planda olacaktır, GTI'ın varlığı belki devam eder ama GTE modeli geleceğin yeni hot-hatch'i olacağa benzer ve 2018'den önce de yeni nesli gelmez gibime geliyor.

vw-golf-7-r-facelift-(2).jpg

Geri
Üst Alt