Ferrari ile aynı Yakıyorum Sanırım

@Savatage fiyat bazında değişkenlik hep olur ben olaya litre bazında bakıyorum 475 TL ile de 30 lt yakıyor 850 TL ile de 30 lt yakıyorsam sorun bende değil fiyattadir 

Benim eski araç 1.4 atmosferik + tork konvertörlü 4 ileri şanzıman ile simit depo 38lt LPG alırdı ve Ankara şehiriçi 370km yol yapardı. 

Hunharca basardım arac gitmediği için, ancak LPG de benzini biraz fazla tüketiyordu. 

Aracın yol bilgisayarı 8.5-9 lt gösterirdi, burdan hesap ben de 11lt yaktığını ön görürdüm. Yukardaki lt/km hesabı da yaklaşık bunu doğruluyor. (benzini biraz fazla tüketiyordu, kabul) 

Benim kriterlerim 1.4 litre motor + hafif siklet fiesta + Ankara trafiği 11lt.

Sizinkisi 1.6lt motor + orta siklet golf+ İstanbul trafiği 13-14lt. Bence sorun yok. 

@tiesay bende de yol bilgisayarı 9 lt gösteriyor ama hesap şaşırıyor 9 lt ise 11 12 lt lpg yakması gerekiyor o şekilde basit düşününce bende benzin tüketimi yok neredeyse sanırsın benzinin kokusu ile marş alıyor açıkçası bende şaşırıyorum 2bin km de yarım tırnak benzin gitti sadece hayırlısı bakalım ne olacak şimdi yeni doldurdum lpg opet ten aldım bu kez sonucu merak ediyorum 

arkadaşların da dediği gibi lpg daha güçsüz bir yakıt olduğu için benzine oranla %20 daha fazla yakar. benim 1.2 tsi bile yokuş yukarı dur kalk istanbul trafiğinde 10 lt benzin yakıyor :(  

@tiesay hocam sana şöyle ifade edeyim Bingöl de gorevliyiz ordan İstanbula geldim çeyrek depo benzin vardı tam çeyrek ama ne eksik ne fazla 1750km yol geldim o çeyrek depo kımıldamadi bile 100km de 1lt benzin gidiyor diyende bence sorun var :) ve geleli 1 ay oldu çeyrek deponun yarım tırnak altında sadece 
Depoya plütonyum karışmış olmasın elon musk ile irtibata geçmenizi öneriyorum?

@bf417 hocam ne karıştı bilemem ama durum ne ise onu söylüyorum :) şikayetçiyim tabi ki hayır :)

Geri
Üst Alt