Ferrari ile aynı Yakıyorum Sanırım

Bir hafta icinde 

3. Bilimsel matematik olimpiyatları sorusu

İlki 5 yılda bir yağ değişimi tezi ortaya atılan ama her yıl yetkili serviste bakımı yağ değişimi yapılan araç konusu

İkincisi 

2017 yılı golf fiyatları konusunda 

157 ye aldım denilen ama 91 e alınmış bir golf???

Bu sorununda cevabı karmaşık ama anlatayım

Atmosferik bir manuel golf şehirici  10 litre yakar

Bunun otomatiği 12 litre yakar

Lpg takınca 

Benzinle 12 litre yakan 

Lpg de %10 artışla 

13,2 litre yakar (100 km de ort yakıt tüketimi)

@SavatageHer iki konuya da ilk yorumu yapma şerefine nail olan ben deniz, kafayı sıyırmadan hemen uzaklaşmıştım.

Özellikle ben kazık mı yedim diyen arkadaş... 

Anlatılmaz yaşanır. 

@golfcu91 normal, ben 1.4 tsi highline ile şehir içinde 10-11 rahat görüyorum, sizin aracınızın lpg de 1.20 kat daha fazlq yaktığını düşünürsek 1.4 tsi için 13-14 lt lpg yapar sizin 102 bg aracınız bence az bile yakıyor.

@Serkanasn başkanım aynı cevap olacak ama 12 litreyi en fazla ondalık kusuratlar ile geçti 13 14 görmedim 1 yıldır ya gaz ayarını fazla açtılar en son konyada bir bayi güncelleme yapıp AFR ayarını bozdu sonra İstanbul da candan mühendislik asıl takan yer oraya geldim orası yaptı Bi ayar ondan sonra oldu ne yaptılar anlamadım 

@golfcu91 102 bg otomatik bir golf hemde lpg de 12 lt, vallahi bedava geziyormuşsunuz.

@Savatage başkanım 1 yıldır 12.2 yi geçtiğini görmedim inan bana 
Hocam yapmayın gözünüzü seveyim.

Trafik durumuna göre 12? 13? 14? Bunlar normal şeyler...devede kulak durumlar bunlar...

İtiraz edilecek masaya yatırılacak bir durum yok gibi

İstanbul Şehirici 6,5 /7 yakan 1.2 tsi a denk bir ekonomiyle araç yürüyor..

Atmosferik golf 14 litre (lpg,)

1.2 tsi 7 litre 

Yaksa ? Ekonomi eşit

Çünkü lpg benzinin yarısı pompada 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage başkanım inan bana doğruyu söylüyorum 1 yıldır 12.5 litre en fazla ya lpg kitini takan usta sağlam yaptı bilmiyorum yani sebep ne ise bu değere üstü çıkınca benim garibime gidiyor :)

@Serkanasn tank biraz daha büyük olsaymış keşke 42 lik var psikolojik olarak etkiliyor erken bitince belkide normal :) 230 km de 34 litre bu sefer ki değer yani 14.7 litre şehir dışı 7 8 litreyi görüyorum diyen var ben 9 dan aşağı görmedim en baba yaptığım şehirdisi 370 km 1 depo ile yaklaşık 150 kg de ağırlık ek olarak 

@golfcu91 Siz LPG de tam litreyi nasıl ölçüyor sunuz? Depodan depoya dolumda litre hesabı sanırım?

Peki hiç benzin tüketiminize bakıyor musunuz? Misal

100km de 1lt benzin yakacakken sizin araç ayarsızlıktan daha fazla yakıyor olmasın? 

Sürekli çok kısa mesafe gittiğinizden lpg ye geçene kadar yolun yarısını benzinle gidiyor olmayasınız? 

Hocam olaya doğalgaz fiyatları tarafından bakalım o zaman 

12,5 litreyi sadece %10 geçince asab bozulması durumunu 

Gecen kış full yanan kombi 475 lira gelirken 

Bu kış 850 lira gelince durumuyla bi tartmak lazım 

Her iki problemi 

@tiesay hocam sana şöyle ifade edeyim Bingöl de gorevliyiz ordan İstanbula geldim çeyrek depo benzin vardı tam çeyrek ama ne eksik ne fazla 1750km yol geldim o çeyrek depo kımıldamadi bile 100km de 1lt benzin gidiyor diyende bence sorun var :) ve geleli 1 ay oldu çeyrek deponun yarım tırnak altında sadece 

Geri
Üst Alt