Ferrari ile aynı Yakıyorum Sanırım

golfcu91

Üye
İsim
burhan
Selamun aleyküm arkadaşlar bugün golf 5 tiptronik aracımla İstanbul da tam tamına 14.7 litre lpg yakmışim basan biride değilim hoş bassam da gitmiyor :D Hitler motor Bi gariplik varmı yoksa normal mi İstanbul trafiğinde 

Benzinde 12 litre civarı yakar, lpg'de kabaca %10 fazlasını yakar. 

Çok yoğun trafikte kaldıysanız normaldir hocam.

@frknyldrm valla 12 litre idi ortalama lpg geçen bi anadolu yakasından sarigazi ye gittim sanırım orda yalan olduk :)

Hitler motor + tam otomatik şanzıman kombinasyonu yakar, hele ki dur kalk trafikte... 

LPG nasıl ölçümlediniz tabi o da bir soru işareti. 

Aynı istasyonun aynı pompasından ve aynı ölçüt (tabanca atana kadar) yoluyla mı aldınız? Özellikle lpg pompalarında istasyonların yaz kış basınç ayarlanması gerekir, yoksa yoğunluk farkından aldığınız yakıt miktarı değişir. 

https://www.subaruclubtr.com/topic/11422-lpg-dolum-basinci-onemli/

@tiesay hocam yaklaşık 1 yıldır hep ölçerek alıyorum küçük değişiklikler oluyor sadece ama 12.5 litre nin üstüne çıktığını görmemiştim :D biraz yutkunamadim 14.7 yi görünce 

@bnyamnclak dikkat çekmek değildi aslında eşime dönüp aynı cümleyi kurmuştum sanki Ferrari kullanıyoruz diye ona istinaden yazdım :) dikkat çeksek neolur tüketime bak :D

• Beğen
Tepkiler: SCC
Yanlış hatırlamıyorsam  o motorun fabrika verisi manuelde 9,9 l idi. Yani gayet normal denilebilir

Geri
Üst Alt