Golf 7 lastik tercihi

..ayrıca park ederken lastiği kaldırıma yaslama alışkanlığım var
@iamalegend hayırlı olsun. Yeni lastik hissi, kundura giydikten sonra spor ayakkabı giymek gibidir. 

Primacy 4 kullanıyorum ve testinde aşağıdaki gibi neredeyse lastiği kaldırım ile janta ezdiriyorlar..

Galiba lastik üzerindeki parlatıcı ve kaldırımın pürüzsüz ve kaygan olması sebebiyle zarar görmüyor.

Bizim kaldırım taşları ile alakası yok. Dikkat etmek lazım.

@iamalegend hayırlı olsun Nadir hocam tekerine taş değmesin.  :masallah:  

Bu aralar sabah 8 akşam 8 çalışıyorum hafta sonu dahil. vakit bulup hiç bakamadım lastik işine. Ama aklımda olsun vakit bulduğumda seni rahatsız ederim hocam.  :)

Selamlar, Dijon lastik uzerine 225/45R17 lastik secimi asamasindayim suan icin 3 lastik arasindayim oncelikle bu 3 lastik arasindaki tercih hakkindaki fikirlerinizi ve varsa farkli onerilerinizi iletebilirseniz cok mutlu olurum. 

1. Hankook Ventus S1 Evo 2

2. Pirelli cuntirato p7

3. Continental Premium 6

Conti tercih edilirse 300-400 tl arasi fiyat farki var.

Degerlendirmeleriniz icin simdiden tesekkurler,

Iyi forumlar.

@Areshh pirelli hankook bilmem ama conti 6 ses yapıyor deniliyor michelin zaten türkiye yollarına günah, bir aydır good year asym f1 kullanıyorum çok memnunum ben 94y aldım şu an piyasada 94 fazla yok ben uyguna bulduğum için tanıdık lastikçiden aldım. Genelde 91 var, 94 ün farkı  a ve c etiket değerli ama bu harflere takılmayın çok küçük yüzdeliklerle birbirinden ayrılıyor, bin km yeni geçtim şu an frenleme yol tutuş sesten memnunum ilerleyen süreçte ne olur bilmem.

@iamalegend Hocam Michelin tanidiksa bize de ayni fiyattan yaparmi :)  Bende 225/45R17 Pilot Sport 4 91V düşünüyorum.

Bide Sava Intensa UHP 2 orta fiyat seviyesinde baya tavsiye edilen bi lastik. Hem konfor ses olarak da baya iyi, hatta Pilot Sport'dan sonra en iyi bazi testlere göre. Sadece Islak performansında biraz geri kalıyor gibi ve omru az bisey daha kisa. Varmı bu lastikle tecrubesi olan?

Selamlar, Dijon lastik uzerine 225/45R17 lastik secimi asamasindayim suan icin 3 lastik arasindayim oncelikle bu 3 lastik arasindaki tercih hakkindaki fikirlerinizi ve varsa farkli onerilerinizi iletebilirseniz cok mutlu olurum. 

1. Hankook Ventus S1 Evo 2

2. Pirelli cuntirato p7

3. Continental Premium 6

Conti tercih edilirse 300-400 tl arasi fiyat farki var.

Degerlendirmeleriniz icin simdiden tesekkurler,

Iyi forumlar.
Hankook kore lastiği fiyat genellikle premium lastiklere yakın fiyattan satılıyor

Pirelli/Bridgestone tuğla gibi lastik, konfor beklemeyin..

Eveeett, dun Michelin Pilot Sport 4 225/45ZR17 91Y lastikleri takdirdim.

Kışlık Lassa'lardan sonra konfor cok artacağını düşünmüştüm ama kafamda abarttim heralde, biraz farkli olsa da cok da fark olmadı gibi geldi ama biraz kullanalim bakalim 🤷‍♂️

Direksiyon tepkileri serit degistirme viraj felan baya fark etti, sadece konfor beklentim daha fazlaydi.

Primacy 4 daha yumusaktir konfor istiyorsan onu taktir ama PS4 de konforludur dediler, acaba Primacy4 ne kadar daha konforlu olurdu merak ettim. 16'dan 17'ye geçmenin etkisini yok edemedi sanki maalesef PS4 :)

Eveeett, dun Michelin Pilot Sport 4 225/45ZR17 91Y lastikleri takdirdim.

Kışlık Lassa'lardan sonra konfor cok artacağını düşünmüştüm ama kafamda abarttim heralde, biraz farkli olsa da cok da fark olmadı gibi geldi ama biraz kullanalim bakalim 🤷‍♂️

Direksiyon tepkileri serit degistirme viraj felan baya fark etti, sadece konfor beklentim daha fazlaydi.

Primacy 4 daha yumusaktir konfor istiyorsan onu taktir ama PS4 de konforludur dediler, acaba Primacy4 ne kadar daha konforlu olurdu merak ettim. 16'dan 17'ye geçmenin etkisini yok edemedi sanki maalesef PS4 :)
Hayırlı olsun hocam ne kadara aldın ps4 leri

@Areshh  5 yıl Pirelli 225/45/17 91W Cinturato P7 kullanan ve 1 hafta önce Michelin pilot sport4 225/45 ZR17 (94Y) XL ye geçmiş birisi olarak , Cinturato P7 güzel lastik, ülkemiz yollarında kolay kolay dağılmıyor, lastikleri değiştirirken diş derinliği gayet iyi idi ama çok sertleşmiş ve sürekli patinaja giriyordu, şuan ps4 lerin rodaj sürecindeyim ama Cinturatoya göre biraz daha sesli geldi, patinaja girmiyor direksiyon tepkileri daha net, ülkemizin yollarında sorun yaşamayayım diye özelikle XL almıştım, konfor olarak XL olmasına rağmen Cinturatodan daha yumuşak olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Saygılar.

@CemKPrimacy 4 mutlaka daha konforlu gelecektir.

Lastikleri değiştirdikten sonra hava basıncını kontrol ettiniz mi? Lastikçiler genellikle bikaç psi daha fazla basarlar.

@Ümit Akkaya 4'u 2400 e geldi hocam. 2020 23.Hafta Ispanya uretimi.

@iamalegend Yol tepkileri vs kesinlikle cok cok iyi lastigin, ama ses dedigin gibi ole sessiz gelmedi bana da. Biraz kullaninca konfor da tatminkar olursa sorun yok :)

Aracın yere tutunan yegane 4 noktası sonucta lastikler, an olur pişman olmamak icin bundan tasarruf olmaz benim mantığımda :)

@ogzogz Baya hassaslardi o konuda,  dijital olcum cihazi ile kontrol ederek 33psi bastilar. Olmasi gereken bu 33 kullanin dedi. 32 olmazmi dedim, tavsiye etmem 33 idealdir dedi :)

Primacy Mutlak faha konforlu ama fark ne kadar ki acaba, %3-5 seviyesini gecer mi hissiyat olarak 🤔

@CemK sizi etiketlediğim lastik desenleri ile ilgili konuya göz atarsanız az çok fikir sahibi olursunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@ogzogz okudum orayi baya zaten almadan da once, ama fark ne kadardir kestirmek zor :)

Geri
Üst Alt