Jump to content

Golf 7 lastik tercihi

Recommended Posts

• İleti 180
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

istanbul da    vehbi koç müzesinde sergilenecek LASTİK !  Lastiğin DİŞLERİ dökülmüş , alltan yeni süt dişleri çıkıyor baksanıza  yavvvvv ???????? 

Hocam lastik yerine dualarla sadakalarla gidiyormuş aracınız. 

herkese merhaba.  @Savatagehocamızın tavsiyesi ile ilandaki Semperitlerden aldım.(başka 360 liraya alman üretimi lastik yok sanırım) bugünde taktık. sürüş izlenimleri ilerki tarihlerde merak eden

Konudaki görseller

33 dakika önce, HONEY yazdı:

Aradim nakit ya da kredi kartina taksit fiyat değişmiyormuş

360 tl sokme takma balans dahil fiyati

Alıp deep freezde saklanacak bisey olsa hemen alıcam ama 1 yıl boşuna bekleyecek ....

Bu arada kobaylık deyince 

İsmi Bizim 

Aynen vw nin 

Das Auto gibi

DAS EXPERİMENT (Deney)

2001 yapımı bir alman filmi. (Bu da made in germany)

Para karşılığı kobay olan 5-10 kisinin 

Hapisane ortamı sosyal deneyini konu alan çok baba bir filmdir.

Tavsiyedir

Semperite kobay olmak 5000 kere tercih edilir. Bu filmi izledikten sonra

IMG_20200630_122749.png

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaslar selamlar 17inc kumho yazlik lastik kullanan var mi aranizda bugun guzel bi fiyat aldim 4 tanesi 1500tl ama lastige cok yabanciyim kullanan arkadaslardan yorum rica edicem.3tane hankook alicama ayni paraya 4 adet kumho tavsiye edermisiniz?

tarihinde 41HU367 tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, 41HU367 yazdı:

Arkadaslar selamlar 17inc kumho yazlik lastik kullanan var mi aranizda bugun guzel bi fiyat aldim 4 tanesi 1500tl ama lastige cok yabanciyim kullanan arkadaslardan yorum rica edicem.3tane hankook alicama ayni paraya 4 adet kumho tavsiye edermisiniz?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

2016 model aracıma uzun araştırmalar sonucu lassa greenways 205-55-16 91v aldım yaklaşık 3bin km oldu yol tutuşu çok güzel sessizlik konusunda idare eder ve yumuşak hamurlu toplam 1400₺ 4 lastik maliyeti oldu benim için fiyat performans ürünü diyebilirim.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Petlas benim de kuşku ile baktığım yerli markaydı. Yaz ve Kış lastik tercihim oldu sorunsuz ve ekonomik.

İstanbul Yazı ve Kışı için konforlu 225/45/r17 94w ideal uçuk rakamlara hiç gerek yok :like:

tarihinde COKOF tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
10 saat önce, COKOF yazdı:

Petlas benim de kuşku ile baktığım yerli markaydı. Yaz ve Kış lastik tercihim oldu sorunsuz ve ekonomik.

İstanbul Yazı ve Kışı için konforlu 225/45/r17 94w ideal uçuk rakamlara hiç gerek yok :like:

Petlasın 2 yıl kullanımdan sonra sertleştiğini söylemişti lastikçide karşılaştığım bir kullanıcı. Sizde durum nedir?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
12 saat önce, COKOF yazdı:

225/45/r17 ebatta petlas ne kadar..?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben aldığım zaman bilinen ithal markaların yarı fiyatına denk geliyordu. İkinci yaz fren mesafesi 

yol tutuş ekonomi gibi konularda sıkıntı yok. üç yılda bir yenilesem de bir takım yerine iki takım kullanmış oluyorum :like:

güncel fiyat için Petlas bayilerinden bilgi alabilirsiniz.

tarihinde COKOF tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar, az önce lastikçi den geldim, 225/45/17 91W Cinturato P7 lerden vedalaşıp Michelin pilot sport4 225/45 ZR17 (94Y) XL ye geçmiş bulunmaktayım. üretim tarihi 07/20 üretim yeri İspanya, Almanya ya da Fransa bulamadım ama sanki yeni arabaya binmiş gibi oldum, nasıl mutluyum anlatamam :) eski lastiklerim resmen aracın verdiği hissi yok ediyormuş ta haberim yokmuş. Bu arada adedini 600 tl den aldım. @Nfk Nevzat hocam henüz lastikleri değiştirmediysen Cevizli Michelin tanıdıktır bilgin olsun.

Saygılarımla

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, iamalegend yazdı:

..ayrıca park ederken lastiği kaldırıma yaslama alışkanlığım var

@iamalegend hayırlı olsun. Yeni lastik hissi, kundura giydikten sonra spor ayakkabı giymek gibidir. 

Primacy 4 kullanıyorum ve testinde aşağıdaki gibi neredeyse lastiği kaldırım ile janta ezdiriyorlar..

Galiba lastik üzerindeki parlatıcı ve kaldırımın pürüzsüz ve kaygan olması sebebiyle zarar görmüyor.

Bizim kaldırım taşları ile alakası yok. Dikkat etmek lazım.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@iamalegend hayırlı olsun Nadir hocam tekerine taş değmesin. :masallah: 

Bu aralar sabah 8 akşam 8 çalışıyorum hafta sonu dahil. vakit bulup hiç bakamadım lastik işine. Ama aklımda olsun vakit bulduğumda seni rahatsız ederim hocam. :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar, Dijon lastik uzerine 225/45R17 lastik secimi asamasindayim suan icin 3 lastik arasindayim oncelikle bu 3 lastik arasindaki tercih hakkindaki fikirlerinizi ve varsa farkli onerilerinizi iletebilirseniz cok mutlu olurum. 

1. Hankook Ventus S1 Evo 2

2. Pirelli cuntirato p7

3. Continental Premium 6

Conti tercih edilirse 300-400 tl arasi fiyat farki var.

Degerlendirmeleriniz icin simdiden tesekkurler,

Iyi forumlar.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Areshh pirelli hankook bilmem ama conti 6 ses yapıyor deniliyor michelin zaten türkiye yollarına günah, bir aydır good year asym f1 kullanıyorum çok memnunum ben 94y aldım şu an piyasada 94 fazla yok ben uyguna bulduğum için tanıdık lastikçiden aldım. Genelde 91 var, 94 ün farkı  a ve c etiket değerli ama bu harflere takılmayın çok küçük yüzdeliklerle birbirinden ayrılıyor, bin km yeni geçtim şu an frenleme yol tutuş sesten memnunum ilerleyen süreçte ne olur bilmem.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@iamalegend Hocam Michelin tanidiksa bize de ayni fiyattan yaparmi :) Bende 225/45R17 Pilot Sport 4 91V düşünüyorum.

Bide Sava Intensa UHP 2 orta fiyat seviyesinde baya tavsiye edilen bi lastik. Hem konfor ses olarak da baya iyi, hatta Pilot Sport'dan sonra en iyi bazi testlere göre. Sadece Islak performansında biraz geri kalıyor gibi ve omru az bisey daha kisa. Varmı bu lastikle tecrubesi olan?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Areshh yazdı:

Selamlar, Dijon lastik uzerine 225/45R17 lastik secimi asamasindayim suan icin 3 lastik arasindayim oncelikle bu 3 lastik arasindaki tercih hakkindaki fikirlerinizi ve varsa farkli onerilerinizi iletebilirseniz cok mutlu olurum. 

1. Hankook Ventus S1 Evo 2

2. Pirelli cuntirato p7

3. Continental Premium 6

Conti tercih edilirse 300-400 tl arasi fiyat farki var.

Degerlendirmeleriniz icin simdiden tesekkurler,

Iyi forumlar.

Hankook kore lastiği fiyat genellikle premium lastiklere yakın fiyattan satılıyor

Pirelli/Bridgestone tuğla gibi lastik, konfor beklemeyin..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eveeett, dun Michelin Pilot Sport 4 225/45ZR17 91Y lastikleri takdirdim.

Kışlık Lassa'lardan sonra konfor cok artacağını düşünmüştüm ama kafamda abarttim heralde, biraz farkli olsa da cok da fark olmadı gibi geldi ama biraz kullanalim bakalim 🤷‍♂️

Direksiyon tepkileri serit degistirme viraj felan baya fark etti, sadece konfor beklentim daha fazlaydi.

Primacy 4 daha yumusaktir konfor istiyorsan onu taktir ama PS4 de konforludur dediler, acaba Primacy4 ne kadar daha konforlu olurdu merak ettim. 16'dan 17'ye geçmenin etkisini yok edemedi sanki maalesef PS4 :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, CemK yazdı:

Eveeett, dun Michelin Pilot Sport 4 225/45ZR17 91Y lastikleri takdirdim.

Kışlık Lassa'lardan sonra konfor cok artacağını düşünmüştüm ama kafamda abarttim heralde, biraz farkli olsa da cok da fark olmadı gibi geldi ama biraz kullanalim bakalim 🤷‍♂️

Direksiyon tepkileri serit degistirme viraj felan baya fark etti, sadece konfor beklentim daha fazlaydi.

Primacy 4 daha yumusaktir konfor istiyorsan onu taktir ama PS4 de konforludur dediler, acaba Primacy4 ne kadar daha konforlu olurdu merak ettim. 16'dan 17'ye geçmenin etkisini yok edemedi sanki maalesef PS4 :)

Hayırlı olsun hocam ne kadara aldın ps4 leri

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Areshh  5 yıl Pirelli 225/45/17 91W Cinturato P7 kullanan ve 1 hafta önce Michelin pilot sport4 225/45 ZR17 (94Y) XL ye geçmiş birisi olarak , Cinturato P7 güzel lastik, ülkemiz yollarında kolay kolay dağılmıyor, lastikleri değiştirirken diş derinliği gayet iyi idi ama çok sertleşmiş ve sürekli patinaja giriyordu, şuan ps4 lerin rodaj sürecindeyim ama Cinturatoya göre biraz daha sesli geldi, patinaja girmiyor direksiyon tepkileri daha net, ülkemizin yollarında sorun yaşamayayım diye özelikle XL almıştım, konfor olarak XL olmasına rağmen Cinturatodan daha yumuşak olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Saygılar.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• İletiler

• Bakmistim fakat gözden kacirdiysam tekrar bakayım hocam 
    • (Yukarıdaki video +1.5 °C'de çekilmiş)   Muhtemelen sorun yaratmayacaktır ancak eksi değerleri göz önünde bulundurup tedbirli davranmak iyi olur.  Bazen su dökmek aşırı soğuk havada ani bir şekilde donmaya sebebiyet verebilir. Dikkat etmek gerekir.   Bir de yeni tip kullanma kılavuzlarında herhangi bir bilgi yazıp yazmadığına, bir tavsiye olup olmadığına bakmanız tavsiye ederim. Burada da paylaşırsanız öğrenmiş oluruz.  
    • En iyisi hocam doğuda yim havalar çok iyi gidiyordu 10 dereler de yani mevsim normalleri üzerindeydi fakat  Gafil avlandim zarar vermekten de korkuyorum naçizane sormak istedim fakat motor donuyor muş onu öğrendim... Açıkçası bişey olmaz motor donmaz başıma geldi denmesini beklemiştim ama :))  donuyormus ki önce baya iyi yağmur yağdı yani mekenizma güzelce ıslandı sonra kara çevirdi sonra sağlam don olunca...  muhtemelen taş gibi şu anda:(   
    • Şu anda -7 falan hocam  Normalde dikkat ederdim kışın iptal ederdim fakat havalar çok iyiydi yağmur yağdı mekanızma ıslandı sonra kar birden dona çekti araç ta lazım şu anda ne yapsam bilemedim:(  Çatır çutur ses geleceğine aracın kilitlerini açmam yani kullanmam sanırim @fueleconomy 
    • ben hava eksiye düştüğünde riske atmayıp kapatmıştım
  • Yeni Oluştur...