** son dakika güncel bilgi son mesajda :) Bugün fabrikasyon spor yayları taktım

barracuda

Üye
Selamlar herkese ;

Bu gün r line bir araçtan çıkma olarak aldığım ve 2 cm civarı bir düşme yapacağı konuşulan yayları  aracıma monte ettirdim.

sonuç : araç hiç düşmedi  :)    orjinal yaylar varken aynı yerde yaptığım ölçümle montajdan geldikten sonra  yine aynı yerde yaptığım ölçüm arasında  0.5 cm civarı  fark var 4 tekerlektede. :(

isteğim aracın fazla düşmemesi olduğu için bu yayları özellikle  tercih ettim . ( lastik - çamurluk aram 6 cm civarıydı  aralığın 4-4,5 cm e inmesi yeterliydi benim için ama yemedi :) )

soru :  bu yaylarla birlikte gelen spor  amortisörlerde acaba yüksekliğe etki ediyor olabilir mi?   ben  standart amortisör ile kullandığım için  düşmemiş olabilir mi araç diye düşündüm ..

soru  2 :  acaba biraz süre geçse sıfır alınmış spor yaylardaki gibi  biraz daha düşer mi  , sonuçta bir süredir yük binmedi yaylara  .. 

not:  diğer araçta 1.4 tsi kg olarak yakınız.

Açık hava çekimi yaylı

Kapalı otopark resmi orj hali

Ekli dosyayı görüntüle DSC_0240.JPG

Ekli dosyayı görüntüle DSC_0187.JPG

Ekli dosyayı görüntüle DSC_0242.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar herkese ;

Bu gün r line bir araçtan çıkma olarak aldığım ve 2 cm civarı bir düşme yapacağı konuşulan yayları  aracıma monte ettirdim.

sonuç : araç hiç düşmedi  :)    orjinal yaylar varken aynı yerde yaptığım ölçümle montajdan geldikten sonra  yine aynı yerde yaptığım ölçüm arasında  0.5 cm civarı  fark var 4 tekerlektede. :(

isteğim aracın fazla düşmemesi olduğu için bu yayları özellikle  tercih ettim . ( lastik - çamurluk aram 6 cm civarıydı  aralığın 4-4,5 cm e inmesi yeterliydi benim için ama yemedi :) )

soru :  bu yaylarla birlikte gelen spor  amortisörlerde acaba yüksekliğe etki ediyor olabilir mi?   ben  standart amortisör ile kullandığım için  düşmemiş olabilir mi araç diye düşündüm ..

soru  2 :  acaba biraz süre geçse sıfır alınmış spor yaylardaki gibi  biraz daha düşer mi  , sonuçta bir süredir yük binmedi yaylara  .. 

Açık hava çekimi yaylı

Ekli dosyayı görüntüle 34073

Ekli dosyayı görüntüle 34074

Ekli dosyayı görüntüle 34075
sanki fark yok dencek kadar gozle gorunmuyor

Sizin gibi bende bir fark göremedim hocam.Montaj sırasında 2 yayı yan yana koyup baktınız mı fark varmıydı ?

Daha 2 gün önce konuşuyorduk acaba biraz alçaltmak mı gerekir diye ama, bu kadar hızlı olacağınızı tahmin etmemiştim. 

Dediğiniz gibi amortisörlerden dolayı böyle bir fark varsa satıcı ile konuşup iade etme ihtimaliniz var mıdır.

Bir önceki mesajda belirtilen Leon Fr yay tavsiyesi yükseklik olarak tam kıvamında gibi görünüyor.

Ama bu işlerde uzman arkadaşların yorumları gelecektir, güvenlik yol tutuşu vs bakımından riskleri var mı yok mu daha iyi bilenler olacaktır diye tahmin ediyorum.

Yukseklik yayla alakalidir. Amortisoru sokun, sadece yay kalsin yukseklik degismez. Acaba aldiginiz yay spor suspansiyon yayi degil mi? Koduna baktiniz mi

@barracuda hayirli olsun yaylar r yay demissiniz bende geçen hafta r golfe serviste çevrilmis yay aldim düsüklügü ilk asamada bile bana çok iyi geldi birazda oturacak hatta

Selamlar herkese ;

Açık hava çekimi yaylı

Ekli dosyayı görüntüle 34073

Ekli dosyayı görüntüle 34074

Ekli dosyayı görüntüle 34075
sökülen yayların kodu ile takılan yayların kodu farklımıydı. aynı tipte yay olmasın..... 

Benim aracı alırken araştırdığımda R Line araçlar normal araçlardan 1,5 cm daha alçak diye bir şeyler okumuştum.Ama alçaklık R Line maşbiyel kaplamalarından dolayımı yoksa 18 janttan dolayımı orasını bilmiyorum.

Geri
Üst Alt