Kazalı araç ifşaları

@tiesay torpido kilidi normal tornavida ile zorlanınca hemen kırılır. araca giren hırsızın ilk başta aklına gelmeyecek bir yere konulmalı. 

şoför koltuğu altına bir yere mesela, cırtlı bantla tutturulabilir

@Yehanoha Dediğim gibi en azından 100-200 farklı partisi vardır, çok zor birşey değil. 

Kaybolursa eğer serviste yenisi çok ucuz olmadığı için bazıları şifreli bijon üzerine demir kaynatıp onun sayesinde döndürerek açıyorlar ancak bijon kullanılmaz hale geliyor. Lastik ve jant kaynak yüzünden rezil oluyor hatta kaynak esnasında yüksek elektrik akımı yüzünden araç beyni dahi yanabildiğini okudum. 

Bijonları bence uzun yola çıkmadıkca (çalınabileceğini düşünerek)  arabada taşımamak lazım. 

Arka cama "arabada kilitli bijonu taşımamaktayım boşuna arka camı kırmayın" yazın daha iyi.. gerçi bu sefer de gerçekten yok mu diyip yine cam kırarlar.

Eee yerinde olmasa, bu defa da kızıp sağını solunu zarar verebilir. Camı kırdığıda cabası. 

Özetle bu işi kafaya koydu mu ne olursa olsun gözüne kestirdiği arabaya bi şekilde zarar verecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Kysr038 araç sahibide en azından gasp etti silah zoruyla aldı deseydi işleri tersine çevirebilirdi ama polise kontak üstündeydi demiş. Hırsızlar golfü dondurma gibi eritmiştir sabaha pek birşey kalmaz.

Cok geçmiş olsun.Hic bir sekilde aractan indigimde anahtari kontakta birakmam.Arkadasinda bir anlık dalginlina gelmiş olabilir.Cok geçmiş olsun umarım bulunur yada kasko işi çözer.

Anahtarı aracın üzerinde bırak 

Para+cüzdanı içinde bırak

Şöyle relax olamadım hiç !

Kumandadan bazen emin olmak için 2 kere  kapatma tuşuna basmalar 

Kumandadan kapatıktan sonra kapı kolunu tekrar elle kontrol etmeler.

Kitledin biraz uzaklaştın ...acaba camlar açık kalmışmıdır Diye kapama tusuna devamlı basıp camları kapatma obsesyonları ....

Bu arada geçenlerde 

Arkadaşla 2 golf yanyana çektik 

İki golfün kumandadan kapı açma kilitme işlemleri sırasında 

Bariz şekilde , birimiz  açmaya devamlı basarken , diger aracın kapama fonksiyonu cortluyor. 

Tam tersi birinin kumandasından kapamaya devamlı basarken diğeri açmaya istedigi kadar bassın nafile

Frekanslar karısıyor, sistem cortluyor.

Hani jammer cihazına falan gerek yok.

Avm de başka bir golf sizi direk tuzağa düsürür ....

Kitlerken ön arka park/stopların yanıp sönmesine dikkat edin . 

@Savatage hhaha, yazınızda kendimi gördüm, ben hatta bazen abartıp biraz uzaklaştıktan sonra bile aracın yanına gidip tekrar kontrol ettiğimde olmuyor değil. Tabii aracı park ettiğim konuma bağlı olarak değişiyor bu. 

Fakat iki aracın yan yana olduğunda kilitleme fonksiyonunun Error vermesi şaşırttı. Bu büyük bir güvenlik açığı ve dediğiniz gibi çok kolay bir şekilde keklenebiliriz aracı park ettikten sonra kontrol etmekte fayda var, benim hanım bana ne kadar Gülse de bu konuda....(Merak etme yemezler arabanı)

@Savatage aynı takıntılar çoğumuzda var aslında kötü değil. Ben bagajdan bişey alacaksan bagajı açar sonra kumandadan kapıları kitlerim en son bagaj kapağını kapatınca bagajda kitlenir. Böyle yapmazsam elim doluysa kesin kitlemeyi unuturum. Arabamda kimse yoksa 2 metre ileride 10 sn işim olsa kontağı direk kapatıp alırım maceraya gerek yok varsın bidaha marş yapayım araba eskimez. Artık araçlarımız servet ediyor. 250 bin TL demek. Aylık 2.500 TL biriktirsek 8 yıl 4 ay. %10 Enflasyon ve %10 aracın değer artışı ile bileşik faizi uygularsak (doları Euro yu katmıyorum daha çünkü onlarla maaş almıyoruz) toplam %20. Paranın değeri 190 bin TL falan oluyor 8 yıl sonra kimbilir bizim golfler kaç lira olur tahmin edemiyorum. Onun için dikkatli olmak gerekir.

.. Ben bagajdan bişey alacaksan bagajı açar sonra kumandadan kapıları kitlerim en son bagaj kapağını kapatınca bagajda kitlenir. Böyle yapmazsam elim doluysa kesin kitlemeyi unuturum. 
Bagaj açıp kilitleme olayını ben de seviyorum.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta anahtarı elinizden bırakmamak ya da kilitledikten sonra hemen cebe atmak.

Geçenler akşam eve geldim aracın sol arka kapısı ardına kadar açık , eşim ve çocuklar etrafta heralde diye, etrafa bakındım yoklar.

Araba kilitli, camlar da sağlam ancak kapı açık. İçine falan baktım herşey normal...

Neyse Eve çıktım ne zaman geldiniz dedim 1 - 2 saat oluyor dediler.

Dedim kapı ardına kadar açık kalmış, hatun suçu çocuğa atıyor, çocuk suçu annesine atıyor (5 buçuk yaşında daha) ya sabır dedim oturdum. 

Geçenler akşam eve geldim aracın sol arka kapısı ardına kadar açık , eşim ve çocuklar etrafta heralde diye, etrafa bakındım yoklar.
Araba kilitli, camlar da sağlam ancak kapı açık. İçine falan baktım herşey normal...
Neyse Eve çıktım ne zaman geldiniz dedim 1 - 2 saat oluyor dediler.
Dedim kapı ardına kadar açık kalmış, hatun suçu çocuğa atıyor, çocuk suçu annesine atıyor (5 buçuk yaşında daha) ya sabır dedim oturdum. 
Ustad aklima genclik anim geldi

Yillar önce 18 yas ehliyet yeni almisim

Enistemin arabayi tur atmak icin aldim

Gez toz aksam geldim arabayi kilitledim

Ertesi gün enistem arabanin basina gidiyor tüm camlar açık

Kapiyi kitlemisim camlarin hepsini acik birakmisim genclik heyecani

Bizde sucu atacak kimse yoktu

Geri
Üst Alt