Kazalı araç ifşaları

Burası araç satış kategorisi değil hocam. 

R Görumlu temiz 34 binde golf 7 İlan No: 858697491 https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-r-gorumlu-temiz-34-binde-golf-7-858697491/detay

yeni konu açmak istemedim. Bu tarz araçlar alınır mı? Yada neden alınmaz ? Bunun fiyatı bayağı uçuk yazılmışta. Fiyata takılmayalım. 
@agacmalzeme hocama katılıyorum. Airbagleri patlayan araç serviste yapılmadıysa sonradan büyük ihtimal size sıkıntı çıkartır. Önden arkadan vs hasar alan araçlara R veya Rline tampon vs takıp allayıp pullayıp satmaya çalışıyorlar. Atıyorum orjinal tamponu 1.500 liraya çıkma bulmak yerine replika plastik R-Rline tamponu aynı paraya mal edip bu sayede araç daha iyiymiş izlenimi veriyorlar. Bu yüzden bu tuzağa düşmemek lazım. Ayrıca paylaştığınız ilandaki Mesut isimli şahsın başka ilanlarına da denk gelmiştim sanırım. Bu tarz al satçılar kazalı araçları gelişi güzel toplayıp satıyorlar. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@agacmalzemeBu hafta aynı şekilde gördüğüm 4. Araç. Bir tanesi de golf, arka camı patlatıp bagajdan kilitli bijonu alıp tüm lastikleri sökmüşlerdi.

Forumdan bir arkadaş kilitli bijonu torpidoda taşımak lazım yoksa bagajı patlatıp alırlar, yeri belli diyordu. Nokta atış yapmış.. 

@agacmalzemeBu hafta aynı şekilde gördüğüm 4. Araç. Bir tanesi de golf, arka camı patlatıp bagajdan kilitli bijonu alıp tüm lastikleri sökmüşlerdi.

Forumdan bir arkadaş kilitli bijonu torpidoda taşımak lazım yoksa bagajı patlatıp alırlar, yeri belli diyordu. Nokta atış yapmış.. 
 torpidoya kilitlesek onu patlatırlarsa ??

hırsıza kapı mı dayanır sözü geliyor aklıma bu durumda. adam sonucta arka camı patlatıp kilidi bulamayınca durmayacaktır diye düşünüyorum.

bir de ben o arabayı ilk gördüğümde aklıma, ulan dijon çalacağın belli boştan yere camı patlatmışsın götür yanında bir şifreli bijon, diye aklıma gelmişti. 

@Yehanoha şifreli bijonlar araca özel, yani sizin bijon anahtarı başka bir aracın bijonu açmaz. Kaybolunca servisten şasi no ile yenisini almak gerekiyor diye biliyorum. 

Kontak anahtarı gibi her araca özel değilse de  en azında 100-200 farklı çeşidi vardır diye düşünüyorum yoksa bir anlamı kalmaz. 

@tiesay böyle bir şey var mı gerçekten bilmiyordum bir araştırayım ben de.

teşekkür ederim bilgilendirme için ancak dünya üzerindeki bütün golfleri düşünecek olursa her biri için ayrı şifreli bijon üretildiyse helal olsun 

@Seastar76Hocam muhakkak o da bir ihtimal ama camı patlatmak bir darbede olsa da torpido kilidini açmak alet/edevat gerektir diye düşünüyorum.

Ha diyorsanız ki bizimki gibi kilitsiz torpidoda ne yapacağız? Sanırım kaputta saklamak mantıklı ama düşürmemek lazım. 

@Yehanoha her aracın kilitli bijonu kendine has diye biliyorum .

edit:

@tiesay arkadaşamız da yazmış yeni gördüm

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt