Araç Önerisi

@krym ustadim bende uzun vadede sedan bir araca gecmeyi dusunuyorum.Bu sefer almisken dolu paket ve 1-2 yaslarinda almayi dusunuyorum ama passata yonelince fiyat ucuyor.Normalde renaultu sevmem ama  meganin full donanima gozum kayiyor.Cunku Fazla acilmadan girtlagina kadar dolu olarak alinabilecek bir arac.Aracin disi 10 numara ama ic kalite ve konfor bakimindan hayal kirikligi yasarmiyim sizin yada diger arkadaslarin bi tecrubesi varsa paylasirsa sevinirim
@ErmanHocam, ben şirket aracı olarak 2 yıldır Megane Sedan 1.5 dizel otomatik kullanıyorum, full paket değil ama anahtarsız giriş ve çalıştırma, lastik basınç sensörü, bluetooth,hız sabitleyici gibi bir kaç işe yarar donanımı var. Konfor ve kalite olarak elbette VW grubu ile fark var ama tercihi çok yüksekte tutmuyorsanız sizi üzecek bir araba da değil, sedan araba olarak daha önce Passat kullandım, sınıf farkı olmasına rağmen iç mekan genişliği ve bagaj hacmi olarak Passat'ı çok da aratmadı.

Dizel alacaksanız 5.5 litre civarında yakıyor, şanzıman çift kavrama EDC, DSG gibi konforlu. Yalın bir araba, ilk kez kullanacak bile olsanız çok rahat alışıyorsunuz. Benzinli motorunu kullanmadım, bir fikrim yok.

Eksiklikleri iç mekan yalıtımı(rüzgar ve yol sesi), malzeme işçiliği ve far grubu. 2 yılda 4,5 kez ön far ampulü değişti.

Aracı tavsiye ederim ama 200 bin TL bu araç için biraz fazla olur. Bu rakama çıkarsanız farklı alternatiflere de bakın derim. ( Scoda Octavia, Honda Civic, ikinci el Passat...) Veya full donanima girmeden orta paketle maliyeti düşurebilirsiniz.

@ErmanHocam, ben şirket aracı olarak 2 yıldır Megane Sedan 1.5 dizel otomatik kullanıyorum, full paket değil ama anahtarsız giriş ve çalıştırma, lastik basınç sensörü, bluetooth,hız sabitleyici gibi bir kaç işe yarar donanımı var. Konfor ve kalite olarak elbette VW grubu ile fark var ama tercihi çok yüksekte tutmuyorsanız sizi üzecek bir araba da değil, sedan araba olarak daha önce Passat kullandım, sınıf farkı olmasına rağmen iç mekan genişliği ve bagaj hacmi olarak Passat'ı çok da aratmadı.

Dizel alacaksanız 5.5 litre civarında yakıyor, şanzıman çift kavrama EDC, DSG gibi konforlu. Yalın bir araba, ilk kez kullanacak bile olsanız çok rahat alışıyorsunuz. Benzinli motorunu kullanmadım, bir fikrim yok.

Eksiklikleri iç mekan yalıtımı(rüzgar ve yol sesi), malzeme işçiliği ve far grubu. 2 yılda 4,5 kez ön far ampulü değişti.

Aracı tavsiye ederim ama 200 bin TL bu araç için biraz fazla olur. Bu rakama çıkarsanız farklı alternatiflere de bakın derim. ( Scoda Octavia, Honda Civic, ikinci el Passat...) Veya full donanima girmeden orta paketle maliyeti düşurebilirsiniz.
@rline gercekten guzel bi aciklama yapmissin tavsiyelerin icin tesekkur ederim

Ben de 1.5 tsi a3 ile 1.5 tsi golf  arasinda kararsiz kalmıştım kasım 2019da alirken. 16k fark vardi highline golf ile yine full a3 arasinda. Golf tercih ettim. Ama ne için? Hayalet ekran için:) ilginc bir donanım standardı var vag grubunda. A3 full de olsa active info display e sahip degil.koltuk isitma da yoktu sanirsam. Hiz sabitleme de yoktu evet. Baya bisey yokmus ya iyi ki almamisim a3 yine kararimi takdir ettim :D  sizin suan ki düşüncenizle paralel bi düşünce aslında. Sonuç olarak Donanım önemli. Ama kapısı yukarı acılan bir sahin dogan slx alacak kadar degil:)) yani donanim icin kaliteden taviz vermeyin demek istiyorum:) yerinizde olsam ben de bu dusunce yapımla leon a yönelirdim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Acemi Bir de ben sorunuzu anlamadım hocam. Siz zaten alacağınız aracın özelliklerini nokta atış yazmışsınız, seçim yapılacak bir seçenek de vermemişsiniz.

Tam olarak hangi konuda görüş soruyorsunuz acaba? 
Bugün aldığım bir kaç yorum, 

Golf comfortline 1.5 tsi cam tavasız siyah renk için fiyat 212bin tl, 

Leon FR 1.5tsi için 200k ancak anahtarsız giriş, çalıştırma ve geri görüş kamerası yok. 

Diyeceğim o ki elinizi çabuk tutun, düne kadar aynı fiyat verilen bu iki araçta golf şuan 212k ya gelmiş fiyat, sanıyorum leon da eli kulağındadır. 

Bir de leonlarda anahtarsız giriş standart değil miydi? Acaba paket içeriği mi azaltılıyor. 

@tiesay arac satisini gerceklestirdik hocam. Dogusla gorustum ay sonuna ex. Paket geliyor yarin arayip renk icin haber verecekler uyarsa ayirtacagim.

anahtarsiz calistirma fr pakette standart degil sadece ex. pakette geliyor. Fr icin opsiyon. 

leon olmaz ise 2017 1.4 tsi golf almak da mantikli gelmiyor. Cam tavan 2019 1.0 tsi var bir tane bursa da bakalim belki mecburiyetten ona yonelicez. Yarin belli olur her sey 😊

@tiesay arac satisini gerceklestirdik hocam. Dogusla gorustum ay sonuna ex. Paket geliyor yarin arayip renk icin haber verecekler uyarsa ayirtacagim.

anahtarsiz calistirma fr pakette standart degil sadece ex. pakette geliyor. Fr icin opsiyon. 

leon olmaz ise 2017 1.4 tsi golf almak da mantikli gelmiyor. Cam tavan 2019 1.0 tsi var bir tane bursa da bakalim belki mecburiyetten ona yonelicez. Yarin belli olur her sey 😊
Hayırlı olsun hocam. Mahsuru yoksa kaçtan sattınız?

Ex paket için fiyat ne veriyorlar ve 1.0 golf için ne fiyat var?

Bugün aracın arkasına 150lt suyu koydum 2 kişi tarlada bayır yukarı toprak yolda altımda Toros var gibi vurdum kırbacı valla banamısın demedi dizeli sevmem ama eşşek gibi yük çekiyor.🙂 Benzinli olmazsa dizel alın gitsin.

@tiesay 196 ya sattik hocam. Leon icin 198 fiyat veriyorlar. 1.0 tsi icin 197 👍🏻

@agacmalzeme Hocam öyle bir anlatmissiniz ki duyanda sanacak 4*4jeep.Bende de 1.0 dsg var 200 kg lik bagaj 3 yolcu Bursa dan Tekirdağ a vurdum kirbaci 🙈

@agacmalzeme Hocam bende dün 4 yolcu toplam sanırım 320 kg ve yaklaşık 100 kg yük ile 900 km yaptım bana misin demiyor araç ve gayet az yaktı dizel candır :)  

Geri
Üst Alt