Golf 7 Detaylı Yalıtım. Bagaj/Kapılar/Kaput

Çamurluğa 2 kat bitüself yaptım ön çamurluklar tamam arkaları yapacağım uygun zamanda güzel olacak gibi bayağı fark ediyo 

daha sonra bagaj taban kapılar vs..

@Aliyano62 selam ürün bitüself yalıtım malzemesi satan yerlerde rulo ile satılır 10 metre uzunluk 20 cm genişlik aslında su yalıtım malzemesi araç için olanlar bundan kat kat pahalı bu ürünü zemini çok iyi temizleyip ısı tabancası ile adım adım yaparsan yapışıyor ve çok etkili sonuçlar alınıyor. Aracın arka koltuk kısmı kolay çıkıyor basit bir şekilde yaparsınız boşluk bırakmadan yaparsanız daha etkili ses içerde hapsoluyor. Geri kalan yerler için sökme kısmı uzun biraz anlatmak internette videolar var malüm sitede öyle çok zor birşey değil 

Bitüself bir araç yalıtım malzemesi değildir. Bitüself kokusunun dışında kansorejen bir maddedir. Arabanın dışına yaparsınız saygı duyarım ama içine asla bulaştırmayın. Eskiden böyle malzemeleri bulmak çok zordu ve bilgisizdim. 2013 yılında golfün kapıları bitüselflemiştim. Adanada okuduğum için üniversiteyi yazın ne oldu size anlatayım. Arabanın içinde bir koku ve camlara artık zift çıkıyordu. Evet bitüself adananın sıcağında beyaz arabanın kapısının içinde erimişti. Sökmeside bir hayli uğraştırıcı oluyor. Kısaca 800-900tlye aaraç için uygun alabileceğiniz malzeme yerine kansorejen ve dışarıda kullanılmak üzere üretilmiş su borusu yalıtım malzemesi ile 200tlye yapmayın derim ben...

@mehmetmert hocam katılıyorum araç içine bitüself düşünmüyorum bende db mat diye bi ürün varmış geçen bi arkadaşta yazmıştı onu düşünüyorum 
CTK Öneririrm, 16 adet çıkıyor kapının içerisinden. 700tl sanırım kutusu.Kapılara 2 plaket harcayarak 8 plakette 4 kağıyı yaparsınız.

Kalan 8 tanesinide stepneye ve koltuk altına kullanabilirsiniz.

@mehmetmert @mehmetmert aracın kapı içleri ve depo üstüne içte kaldıklarından dolayı iş görüyor kağan ve mehmet kardeşim bu uygulamayı yapmışlardı gönül focal dynamat ister de bırak bu markaları yarısı kalınlıktakı kıytırık ctk bile 37x50 ebatlarında 2 mm lik tek parça 40 tl ctk sandwitch haricinde iyi ürünü yok belirli yerlere sound magus 4.5mm  belirli yerlere ctk uygulayacağım .. Bitüself i zemini çok iyi temizleyip ısıtıp yaparsanız bırakmıyor ve boşluk olmadan yaparsanız alüminyumun katmandan dolayı çok sorun olacağını zanetmiyorum yüzey olarak altta kaldığından ben 2 gündür golfün kapılarını temizliyorum her yer mumlu temizlemeden yapılırsa mumdan dolayı tutunmaz bırakır ..

Mesajinizda tam neyden bahsetmek istediniz anlamafim ama 7 yil once araba sıfırdi ve icinde ne sizinki gibi mum kalintisi vardi nede su lekesi. Kapi ambiyans isigi takarken bir daha acmamak icin her yerini kapladik.

Basta koku oluyor arabanin icinde kimse yok demesin, bildiginiz zift kokuyor. Bir sure sonra geciyor. Ama yaz geldiginde resmen sakiz gibi eridi ve aranin camina bile yapisiyordu. Gunes gormeyen bir ortamda eriyen seyin yapistirmayla bir alakasi oldugunu dusunmuyorum. 

Bu arada bu eğimli d fitil satıcısı primeri sürünce kapı kapanırken çıkabilecek olası yanal kesme kuvvetlerine karşı oldukça dayanıklı olacağı düşüncesinde A3 e baktıktan sonra kararımı vereceğim sanırım yarın detaylı resimler ve olası fitil güzergahları ile burada paylaşım yaparım. Kaldı ki eğer ise yarıyorsa siyah silikon yapıştırıcılar var onlar ile kalıcı yapistirilabilir diye düşünüyorum. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mehmetmert @mehmetmert kapılar içten çürümesin diye içerden sarı renkte bal mumu benzeri madde kaplı iç yüzey sıfır araçtada olması olası birde arka su oluğundada var benzer madde birde oralarda tıpalar var kapalı resmen su dolsun tahliye olmasın demişler konunun başında belirtmiştim ben yaklaşık deneme amaçlı polo 9n aeacıma uyguladım ve sonrasında 10 sene üstü kullandım kaplarken çok bitişik yapılırsa ziftli bölge yüzeye göre çok ince kalıyor depo üstüne yaptım ben bunun kokusundansa arkadaki bal mumu daha çok kokuyor kardeşim :D

20200525_164538.jpg

20200523_191049.jpg

@rager007Hocam emeğinize sağlık.

Yanlış anmalazsanız eğer, mesajınızda hiç noktalama işareti kullanmadığınız için her mesajınızı 2-3 defa okumak durumunda kalıyorum.

İnanıyorum bu hususa dikkat ederseniz anlatımlarınız çok daha faydalı olacaktır. 

bundan kapı içlerinde var arkalarda iç kısımlarda da var .. @mehmetmert bu arada ctk premium için uygulayan çok olacak iyi bir rakam verebilirlermi. Foruma özel dominatör pahalı olur 

Screenshot_20200526-173808(1).png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tiesay teşekkürler. Estrflh hocam dikkat ederim. 

Cok alicak olan varsa ctk premium en iyisi diyemem ama fiyat/performans olarak en iyisi olacaktir. Tabi alicaklar cok olursa konusulabilir. @Ender tabi once buyuklere sormak lazim :D  

Geri
Üst Alt