Golf 7 Detaylı Yalıtım. Bagaj/Kapılar/Kaput

@rager007 Recep kardeşim eline sağlık. Dükkan aç sana getirelim araçları bu nedir böyle  (y)  ciddi işçilik ve emek var. İşlem tamamlandıktan sonra davlumbazı ne ile kapatacaksın. 2013 modellerde keçe gibi bir malzeme var. Birde bu ürün suya dayanıklı mi?

@e2e Sağol teşekkürler kardşm.  davlumbaza gerek yok şundan dolayı. Kullandığım ürün 3 katmanlı  tek seferde  1 ürünle çözdüm  bence 2 mm ürünün üstüne 3 mm sünger vs..  yalnış  uygulama  + birde davlumbaz fazla ağırlık taşıyamıyor ve üst yağmur oluğundan davlumbazın üstüne  su alıyor. çok fazla ağırlaşır.  + üst üste  birden çok ürün uygularsanız  birinin yapışkanı bırakması daha fazla olası bir durum ... Kabine yakın bölgeyi  kaplamak yeterli  .. kırmızı  işaretli alan  kabine çok uzak  ve şasenin en kalın  yeri kaplamanın  avantajı olmayacaktır. 

2 ürünü üst üste uygulama yapacağınız yerler koltuk altı, bagaj, depo üstü olabilir.  Sarkacak tavan mesala  su alan yerler fazla ısıya maruz kalan yerler olmamalı.  

20200801_175201.jpg

@rager007 hocam kaputun alt kısımını sadece cif ile mi temizlediniz ? bende bugün keceyi söküp temizledim ancak kecenin altında belli bir bölgede siyah ya da grimsi bir görüntü var.  Kece iz mi yapmış ya da kaputta baska bir durum mu var anlayamadım. 

20210502_122710.jpg

20210502_122719.jpg

@dogukann922 Belli model yılından itibaren keçe altında kaldığı için az boya atıyorlar. Ondan o şekilde görünüyor sanırım.

@ahmet3976 bende öyle düşünüyorum ancak formda tecrübeli arkadaşlar var fikir almak istedim. Çok teşekkürler

Selamlar  uzun süredir giremiyorum  foruma  yalıtım  çok ciddi  değiştirmişti aracı 120km de aynalardan gelen ses  sorun oldu bu seferde   fazladan fitil yapıştırmak yerine yumuşak  malzeme arayışına girdim bir çok ürünü test ettim bayağı yatırım yaptım  mevcut fitillere serum yapan var alternatif ürünlerde var nitril kauçuk  vs..  içi boş  o ring  bulamadım  10mm kalın geldi  kastı / 8mm  doldurmadı vs..  fitillerin kapının kapanma  anında  oluşan  basıncı  atan  hava delikleri var 10mm ürünler  tam dolduruyor ama fitiller havayı tahliye edemiyor.

10mm olup içi kısmen  boş ürün olarak aklıma evlerde uygulanan  kaliteli  tam kauçuk ürün geldi ve  yapışkanı  açıp birleştirip uyguladım  kapı kasmadı ve içi boş olduğundan  hava tahliyesini kolay yapabiliyor.  

Dün   ankara sakarya git gel yaptım  165 km lere kadar rüzgar sesi kalmadı. 

Uygulama  için çelik çamaşır ipi  + hızlı yapıştırıcı  japon + activatör.   ikili 20 metre  beyaz kaliteli  kapı fitili.  Şırınga ile  fitillerin içine  kayması için  pril vs..  telle çekerken  deterjanla kurumadan  mevcut fitillere uygulayın  dikkat edin yırtmayın  fitili çok çekip .. 

1_org_zoom.jpg

20210521_214448.jpg

20210521_214523.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@rager007 hocam  tebrik ediyorum sizi gerçekten güzel olmuş benim de uzun süredir yapmak istediğim bir çalışma bu. malzeme fiyat  ,  kullanım sonrası yorumlarınız bekliyoruz..

@rager007 hocam  tebrik ediyorum sizi gerçekten güzel olmuş benim de uzun süredir yapmak istediğim bir çalışma bu. malzeme fiyat  ,  kullanım sonrası yorumlarınız bekliyoruz..
Teşekkürler.  önceki mesajımda belirttim aslında.  115/120 km  üstü hızlarda bariz ses geliyordu.  şu anda  165 / 170 km hızlara çıktım  test amaçlı çok fark var. 

Malzeme kahverengi ürün daha sert beyaz ürünü kauçuk yapısı çok daha iyi aracın üstündeki fitil kalitesinde  metresi 2.5 lira  2 li   x 20 metre ..  Tekli alırsanız 40 metre  birleşik alın resimdeki ürün ..  çok memnun kaldım yapın kesinlikle. 

@rager007 recep ustam merhabalar sanırım bu yalıtım işini yapmaya karar verdim gibi, bu yüzden konuyu baştan sona okudum :) Kullandığınız malzemeler şu an piyasadaki fiyat performans ürünü olan ctk premium sanırım. Uzun kullanımda bu malzemeler araç içerisinde koku yaptımı yada şöyle söyleyeyim ilk başta kokusu nasıldı zaman geçtikçe nasıl oldu.

@rager007 recep ustam merhabalar sanırım bu yalıtım işini yapmaya karar verdim gibi, bu yüzden konuyu baştan sona okudum :) Kullandığınız malzemeler şu an piyasadaki fiyat performans ürünü olan ctk premium sanırım. Uzun kullanımda bu malzemeler araç içerisinde koku yaptımı yada şöyle söyleyeyim ilk başta kokusu nasıldı zaman geçtikçe nasıl oldu.
Merhaba mesaj atarak bilgilendireceğim

Geri
Üst Alt