Golf 7 Detaylı Yalıtım. Bagaj/Kapılar/Kaput

Ön kapı içler temizlenip uygulama yapıldı ne kadar çok kaplarsanız o kadar tok oluyor. Arka kapılara iç dış 8 tane gidecek . 

Önlere 10 tane gider 5 er adet her bir kapıya. Malzeme uygulaması kolay . ama işin tamamına bakınca itinalı özenerek yaparsanız. Bayağı yorucu

Ön kapıların puntalı höparlörünü takmak zor olacak el uzanmıyor o bölgeye diğer kapak kısmından bakalım bir förmül bulacağım. 

@rager007 hocam emeğinize sağlık ben de sizin gibi yalıtım yapmayı düşünüyorum ancak bitüself marka malzeme genelde su yalıtımı için çatılarda kullanırlı araçlar için olan başka malzemeler var keşke onu kullansaydınız.

@cengiz74 CTK Aldım ben sadece depo üstünde ve kaput altında var..  Bu arada ne alırsanız alın hafif zift kokusu var zamanla azalıyor. 

Depo üstüne 4.5mm CTK Sandwitch uygulayacağım  sökeyim dedim kapladığım bitüselfi çıkmadı fiyatına göre güzel ürün bitüself artık satış sayfalarında araç ses yalıtımı diye satılıyor. :)  Oysaki su yalıtım malzemesi .. 

Sound magus nk2  aldım fazladan  CTK Sandwitch gibi kalın 4mm üstü . bitüself / ctk 2mm  ürünlerden 3 kat kalın 3 katmanlı. 

@cengiz74 dynamat - focal xxl  kalın ürünler ve çok pahalı ürünler ..  ctk  standart 2 kutu  ile kapılar arka bagaj + yakıt deposu üstü kaput  biter..

6  M2  dyanamat veya focal  6M2   çok tutar. Montaj aşamasında kalınlığından dolayı şişiklik yapar heryere kullanılmaz. 

• Beğen
Tepkiler: e2e
Kapı fitil uygulayan oldu mu konuda arkadaşlar? 

@cengiz74 bütçeye göre sonuç practic en ucuzu ama bitüselfden iyidir. Ben standart tercih ettim ankarada iseniz anıl beyin ofisinde inceleyin ürünleri ben standart ve premium arasında ciddi fark görmedim yapısal anlamda 1kutudan 16 adet 50x37 cm ebatlarda ürün çıkıyor. Çamurluk üstüne sound magus nk2 yaptım depo üstüne ctk sandwitch yapacağım. Bagaj içine kapılar gibi standart yeter bizim araçlara..

Mehmet Bey’in bitüself ile alakalı olumsuz tecrübeleri vardı. Bence okumanızı tavsiye ederim. Adananın yaz sıcağında kapıda erimiş ve akma yapmış. Çıkartmakta zorlandıgınj belirtmişti. Ayrıca acayip pis bir koku salmış. Ctk orta ve altı denebilecek kalitede ama fp orantılı alınabilecek ; argesi yapılmış bir malzeme. Ben olsam orta derecede ctk alırdım. Bitüselfe yanaşmayın derim ama kiösenin de ekmeğine laf etmem.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@beratx Sıcakta ne olur bilinmez ama bitüself depo üstüne yapmıştım. Söküp 4.5 ctk sandwitch  yapayım dedim sökemedim bitüselfi.  

Bu tarz ürünler ziftli olduğundan ne kullanırsanız kullanın bir süre koku yapar. CTK - Sound magus - Bitüself  hepsi kokuyor.

Golf lerde kapı içlerine balmumu sıkıyorlar. 2 günde 4 kapıyı zor temizledim onun üstüne yapılırsa ki  kimse benim gibi uğraşmaz sıcak kaynar su ile akıttım sıvıyı ne yaparsanız yapın bırakır. Muhtemelen mumun üstüne yapılmış. Bu mum sıvısı yağmur kanalını'da tıkıyor. ytube videolarda görmüştüm höparlörler'den su çıkıyordu yarardan çok zararı var gibi :)    İyice temizleyip selülozik tinerler 1 kat geçerseniz  çok iyi yapışır. Alkol kulanılıyor genelde ben tinerle yaptım. 

Bu işi ya işinde çok iyi itina ile temizleyerek yapacak birine yaptırın ya da kendiniz benim gibi anlıyorsanız garaj varsa eliniz yatkınsa yapın. 

Bitüselfi alacağınıza ctk practic uygulayın.CTK Practic 2mm Standart da öyle alüminyum katmanı kalın farkı o.

Uygulamaya yarın ve pazar devam edeceğim resim atarım. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
/monthly_2020_06/20200612_202206.thumb.jpg.d6363d92b7d61325a2c417bc15182eed.jpg
/monthly_2020_06/20200612_201700.thumb.jpg.7b7fdfc33fd5f4ff7f6cb0d81d499263.jpg
/monthly_2020_06/20200525_164538.thumb.jpg.1c738cf5f8eee7b71f26f6bf266dd271.jpg
Hocam sen arabayı söküp dağıtmışsın ben o kadar kıyamam [emoji23]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@beratx Valla söktüm ve pişman değilim kapı olukları tıkanmış ve pisti arka çamurluk içinde mum akıntısı vardı su doluyordu onunda yaptım. 

Şu anda  kapılar zırh gibi  adım adım itina ile yapıyorum bu gün 2 saat kadar bagaj kapağının içini yaptım çok ciddi farketti :)  emeğe değiyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt