Android Auto 5.3 yeni sürüm

Verdim hocam bu gibi işleri pek bilmemde

SM-G988B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cihaz root'lamak gibi karmaşık bir işi yapıp, böyle işlerde acemilik çekmek? 😯 biraz şaşırdım doğrusu

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cihat root'lamak gibi karmaşık bir işi yapıp, böyle işlerde acemilik çekmek? [emoji54] biraz şaşırdım doğrusu
Özür dilerim hocam herkes her işi bilmek zorunda değil birine karışık gelen başkasına gelmeyebilir.
Bi katkımız olucaksa diye ilk defa bi dosya yuklemistim. Ondan olabilir.

Hocam siz telefonu rootladığınız için ortada güvenlik adına bişey kalmadığından medya cihazı ile hiç bir alakası kalmıyor olayın. Medya cihazı ne olursa olsun bu yöntemi kullanan her cihazda seyir halinde video oynatır. Siz bu yöntemle direkt olarak sadece telefonun ekranını değil, komple telefonu medya cihazına yansıtmış oluyorsunuz. 
Şuan şeytan dürttü benide cihazı rootlasammı diye ama hem garantisi henüz bitmedi, hemde kullandığım bazı uygulamalar rootlu cihazlarda çalışmıyor, o yüzen yeni bir telefona geçtikten sonra ilk işim elimdeki telefonu rootayıp sırf bu işlem için kullanıcam. 
Eğer cihazi root layinca video seyrediliyorsa iyiymiş

@farbar Bilgilendirmeler adına Teşekkürler Hocam.

Normal Telefonunu Rootlatmak istemeyenler için, Belki Rootlu bir 2. cihaz ile sürekli araca entegreli şekilde kullanmak daha mantıklı olacaktır. 

Amainanıyorum ki yakın zamanda bunların hiçbirine gerek kalmayacak. İeride Tek tuşla yada küçük bir izin verme işlemi ile Kişisel Telefonlarımız Araç medyası ile Etkileşim kuracak. Eskiden zor olan Bluetoth ile Araca Telefon bağlamak şimdilerde çok basit ve ulaşılabilir olduğu gibi bun süreçte geride kalacaktır.

[mention=219]farbar[/mention] Bilgilendirmeler adına Teşekkürler Hocam.
Normal Telefonunu Rootlatmak istemeyenler için, Belki Rootlu bir 2. cihaz ile sürekli araca entegreli şekilde kullanmak daha mantıklı olacaktır. 
Amainanıyorum ki yakın zamanda bunların hiçbirine gerek kalmayacak. İeride Tek tuşla yada küçük bir izin verme işlemi ile Kişisel Telefonlarımız Araç medyası ile Etkileşim kuracak. Eskiden zor olan Bluetoth ile Araca Telefon bağlamak şimdilerde çok basit ve ulaşılabilir olduğu gibi bun süreçte geride kalacaktır.
İnşallah hocam oda olur tabi zamanla. Yazık insanlar onca mesaisini bu uyumsuz donanım yazılımla biseylere ulaşmaya harcıyor.
Kolay gelsin hocam.

Arkadaşımızın yaptığı ekran yansıtmayı çok önceden beri kullandım artıları ve eksileri bulunuyor tabikide. Herkesin bildiği gibi ekranı yansıtmak ve tüm izinleri kullanmak için cihazı rootlamak gerekiyor buda bir güvenlik açığı olduğundan e-devlet ve bankacılık gibi uygulamaları kullanmanız mümkün olmuyor. Bazı araçların wireless hot point özelliği olduğundan direk kabloya gerek kalmadan bile ekranı bu şekilde yansıtabilirsiniz gel gelelim bu özellik malesef vw araçların multimedyasında yok. Ama ben illa wireless ile vw araca ekran yansıtacam derseniz mümkünmü evet mümkün 1dolara satılan bir uygulama ile boşta kullanmadığınız rootlu bir cihazı slave modunda kablo ile bağlayıp o cihazı hotpoint yapıp normal cihazınızlada master konumunda ona bağlanıp ekran yansıtabilirsiniz. Eğer kullanmadığınız bir teli rootlayıp kablo ile ekrana yansıttığınızda çok kullanışlı olmuyor sürekli elinizde kullandığınız telefonun güncel verileriyle bağlanma isteğiniz oluyor. Ama ekranı yansıttığınızda gayet keyifli oluyor. 

Arkadaşımızın yaptığı ekran yansıtmayı çok önceden beri kullandım artıları ve eksileri bulunuyor tabikide. Herkesin bildiği gibi ekranı yansıtmak ve tüm izinleri kullanmak için cihazı rootlamak gerekiyor buda bir güvenlik açığı olduğundan e-devlet ve bankacılık gibi uygulamaları kullanmanız mümkün olmuyor. Bazı araçların wireless hot point özelliği olduğundan direk kabloya gerek kalmadan bile ekranı bu şekilde yansıtabilirsiniz gel gelelim bu özellik malesef vw araçların multimedyasında yok. Ama ben illa wireless ile vw araca ekran yansıtacam derseniz mümkünmü evet mümkün 1dolara satılan bir uygulama ile boşta kullanmadığınız rootlu bir cihazı slave modunda kablo ile bağlayıp o cihazı hotpoint yapıp normal cihazınızlada master konumunda ona bağlanıp ekran yansıtabilirsiniz. Eğer kullanmadığınız bir teli rootlayıp kablo ile ekrana yansıttığınızda çok kullanışlı olmuyor sürekli elinizde kullandığınız telefonun güncel verileriyle bağlanma isteğiniz oluyor. Ama ekranı yansıttığınızda gayet keyifli oluyor. 
Hocam yalnız bu olayda sadece ekran yansitmak yok "screen2auto" ile telefon ekranını oldugu gibi yansitmak ve tüm teli ekrandan kullanmak.Esas fermata auto ile teldeki tum videolari ve iptv yi tel ekran kapali olarak seyrediyorsunuz. fermata control ilede direksiyon ses vs kontrol ediyorsunuz.

Carstream ilede internet youtube internet radyo tv ve sayfalari gezebiliyor yazip okuyabiliyorsunuz.

Yine telefon ekrani kapali olarak.

Ha eğer ekrani yansitmak istersenizde screen2auto yu kullaniyorsunuz ekran acik ama otomatik tel ekran ayarini kısıp yatay pozisyona ceviriyor otomatikman.

Bende durum böyle

@farbar dediğiniz yöntemin aynısından bahsetmiştim bende ek olarak eğer kablosuz kullanmak için ayrıca 2. bir tel kullanmanız gerekiyor. Geçen sene app connecti açtırmıştım ondan beri kullanıyordum yeni tel aldım banka işlemleri kullandığım için root atmak istemedim.

Bu linkte nasıl yapıldığı var belki yapmak isteyen arkadaşlar olabilir.  Link yanlış olmuş bulunca ekleyeyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=219]farbar[/mention] dediğiniz yöntemin aynısından bahsetmiştim bende ek olarak eğer kablosuz kullanmak için ayrıca 2. bir tel kullanmanız gerekiyor. Geçen sene app connecti açtırmıştım ondan beri kullanıyordum yeni tel aldım banka işlemleri kullandığım için root atmak istemedim.
Hocam 2 tane b.hesap bendede var kullaniyorum. Degisik olabilir bilmiyorum.
Kablosuz olayi media da var wifi tel erisimi falan hatta onun prolari vardi yurdisinda paypal ile veriyorlar. videolarnida seyrettim defalarca çocuğa rica ettim paypal yok burda ne yapabiliriz diye sagolsun hepsini tum sürümleri gönderdi.
Fakat rootlu ve rootsuz olarak da başaramadım kablosuz bağlanmayı. Telide o yuzden değiştim ama yine olmadi. [emoji52]

@farbar ben paypal ile aldım yaptım çalıştırdım sonra yeni tel rootlu olmayınca devam etmedim. Ama bu tür uygulamalar genellikle versiyon seçiyor bende ilk başlarda beceremedim kullandığım programların versiyonunu değiştirerek olmuştu.

[mention=219]farbar[/mention] ben paypal ile aldım yaptım çalıştırdım sonra yeni tel rootlu olmayınca devam etmedim. Ama bu tür uygulamalar genellikle versiyon seçiyor bende ilk başlarda beceremedim kullandığım programların versiyonunu değiştirerek olmuştu.
Aagateway uygulamasimi hocam birde
Hur 5.1 uygulamasi
Yapamadim su kablodan kurtulsam cok guzel olucakti

Geri
Üst Alt