Golf 7 Koltuk ısıtma montajı hk.

tgun89

Katılımcı Üye

İsim
Taygun
Selamlar. 2015 Golf 7 midline plus aracıma koltuk ısıtma montajı yapacağım. Daha önceki aracıma yaptığım için bu işe de girişmeye karar verdim. Forumda bu konular ile ilgili bilgiler var sağ olsunlar. Ancak 2 sorum var bilenler cevaplarsa bu işe girmeden önce bana destek olacak

1- Klima panelini ısıtma tuşları olan ile değiştirirken buraya kablo çekiyor muyuz?

2- Normalde midline plus bcmleri koltuk ısıtma desteklemiyor. Değişim gerekiyor. Ancak benim aracımda fabrika çıkış sis farı var. Bildiğim kadarıyla midlinelara orjinal sis farı montajı çin bcm değişimi gerekiyor. Benim aracımda sis farı fabrika çıkış olduğuna göre bcm de koltuk ısıtmayı destekliyordur diye düşünüyorum. BCM modeli budur. "BCMMQBAB M". Destekleyip desteklemediğini bilen var mı? Kontrolünün bir yolu var mıdır?

Teşekkür ederim şimdiden.

Bu parçaları tedarik etsek acaba işçiöiğini yapabilecek biyer ile ilgili bilgisi olan var mı acaba veya kaça mal olur bu işçilik. Benimde kafamda bu işlem var uzun süredir ama kendim yapabileceğimi zannetmiyorum. 

Upvote 0
Hocam long coding ini kopyalayıp bir word belgesine yapıştırın. Adaptasyon kısmınında yedeğini vdcs ile alabilirsiniz. Bir excel dosyasına kaydediyor. Taktığınız ünitenin kodlamaları ile aracınızın uyum sağlaması açısından dedim. Genelde problem çıkmaz ancak aracınızdan bir parça değişiyor sonuçta. Temkinli olmakta fayda var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hocam normal panelleri biliyoruz ama Midline Plus yani manuel klimalılar için de bu koltuk ısıtmalı panel olacaktır değil mi? :)

image.png

Bu ise zaten bildiğimiz dijital klimalı araçlar için olan.

image.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Hocam normal panelleri biliyoruz ama Midline Plus yani manuel klimalılar için de bu koltuk ısıtmalı panel olacaktır değil mi? :)

Ekli dosyayı görüntüle 31751

Ekli dosyayı görüntüle 31752
Dijital klimaya dönmek baya büyük maliyet olacağı için ısıtmalı manuel klima paneli kullanmak çok daha mantıklı olacaktır ama harici ısıtıcı bulunmayan bir arabanın klima panelini almak lazım. Araçta harici ısıtıcı yani halk tabiriyle webasto olunca off tuşu gidiyor çünkü.

Upvote 0
Koltuk Isıtma takabilmeniz için Kesinlikle bcm değişimi yapmanız gerekiyor. Pedleri aliexpress üzerinden alabilirsiniz. Üzerindeki parça kodunu ETKA'da arattığımda Çıkıyor yani oem parça ayrıca pedled Saic VW üretimi poşetinde Kazınacak bir kutucuk var içinde QR kod bulunduruyor onu okuttuğunuzda saic vw sitesinden orjinallik teyidi alıyor. aslında aşırı maliyetli bir retrofit değil ama aşırı yorucu 

Upvote 0
Bu parçaları tedarik etsek acaba işçiöiğini yapabilecek biyer ile ilgili bilgisi olan var mı acaba veya kaça mal olur bu işçilik. Benimde kafamda bu işlem var uzun süredir ama kendim yapabileceğimi zannetmiyorum. 
Şurada golf7 koltuğuna universal koltuk ısıtma montajı var. En azından padleri kendiniz evde yapabilirsiniz eliniz yatkınsa.

Gerisi kablolar ve klima paneli değişimi.
Sadece padleri döşemecide 300-500 arası rakama yaptırırsınız.

Upvote 0
Hocam normal panelleri biliyoruz ama Midline Plus yani manuel klimalılar için de bu koltuk ısıtmalı panel olacaktır değil mi? [emoji4]
/monthly_2020_05/image.png.a42124ae0e6fd0f11c816e099c3580d7.png

/monthly_2020_05/image.png.2d9fa5c10cd2e7e1d5a5c3ca5630c5bb.png
Özelden konuştuğumuzda kendisine de manuel klimadan dijital klimaya geçmesini önerdim. Bununla ilgili ilanlar var aliexpresste. Eğer öyle yaparsa daha kullanışlı bir işlem olur.

Upvote 0
@Ömer Kahraman hocam herşeyi yaptım diyelim. Klima paneli için önericeğiniz biryer var mı?  Ve ayrıca kodlama vs gerektiriyor mu? 

Upvote 0
[mention=4484]Ömer Kahraman[/mention] hocam herşeyi yaptım diyelim. Klima paneli için önericeğiniz biryer var mı?  Ve ayrıca kodlama vs gerektiriyor mu? 
Ben de var satılık. Düşünürseniz özel mesaj atabilirsiniz.

Upvote 0
[mention=4484]Ömer Kahraman[/mention] hocam herşeyi yaptım diyelim. Klima paneli için önericeğiniz biryer var mı?  Ve ayrıca kodlama vs gerektiriyor mu? 
Kodlaması çok basit. Vagcom ile 2 dk sürmez. 09 central electric long codingden yapılıyor.

Upvote 0
Upvote 0
Satıcının söylediğine göre oem ürün. Ben aldım. Yoldu şu an.

Upvote 0

Geri
Üst Alt