Golf 7 Koltuk ısıtma montajı hk.

tgun89

Katılımcı Üye

İsim
Taygun
Selamlar. 2015 Golf 7 midline plus aracıma koltuk ısıtma montajı yapacağım. Daha önceki aracıma yaptığım için bu işe de girişmeye karar verdim. Forumda bu konular ile ilgili bilgiler var sağ olsunlar. Ancak 2 sorum var bilenler cevaplarsa bu işe girmeden önce bana destek olacak

1- Klima panelini ısıtma tuşları olan ile değiştirirken buraya kablo çekiyor muyuz?

2- Normalde midline plus bcmleri koltuk ısıtma desteklemiyor. Değişim gerekiyor. Ancak benim aracımda fabrika çıkış sis farı var. Bildiğim kadarıyla midlinelara orjinal sis farı montajı çin bcm değişimi gerekiyor. Benim aracımda sis farı fabrika çıkış olduğuna göre bcm de koltuk ısıtmayı destekliyordur diye düşünüyorum. BCM modeli budur. "BCMMQBAB M". Destekleyip desteklemediğini bilen var mı? Kontrolünün bir yolu var mıdır?

Teşekkür ederim şimdiden.

Satıcının söylediğine göre oem ürün. Ben aldım. Yoldu şu an.
Hocam benim biraz sorum kısa ama cevabı uzun olacak. Çok bilgili değilim bu konularda o yüzden kusura bakmayın şimdiden :)  Yardımcı olabilirseniz sevinirim :)  Hanım Erdek’li o yüzden Ankara’da kışın üşüyor :)  Bu yüzden,

Sadece 1 koltuğa yaptırmak istesem yapabiliyor muyum? Ve 2. Sorum, Tahmini maliyet ne olur acaba fikriniz var mıdır? Bu arada aracım Golf 7 Midline Plus :)

Çok teşekkürler şimdiden :)

Upvote 0

@caglar_61  

Koltuk Isıtma Pedleri ve kablolar: https://tr.aliexpress.com/item/32772802962.html

Koltuk Isıtma Destekli Manuel Klima paneli: https://tr.aliexpress.com/item/32849281868.html

@Tahairfan  Bir koltuğa yapılabilir sanırım. Ama bir koltuk için bu masrafa girmeye gerek var mı bilmiyorum. Çünkü midline olduğu için bcm değişimi de gerek. Bcm Değişimi tek başına 2000 TL'yi buluyor. Üzerine daha yukarıdaki masraflar, pedlerin koltuklara montajı, işçilik vs. Bence siz koltuk üzeri çakmaklıktan çalışan minder alın bir tane iş çözülsün.

Upvote 0
@tgun89 kesinlikle haklısınız hocam tek koltuk için değmezmiş o zaman. Ya komple ya da 3 ay idare edecek şekilde dediğiniz gibi yaparım. Çok teşekkür ederim :)

Upvote 0
@tgun89 kesinlikle haklısınız hocam tek koltuk için değmezmiş o zaman. Ya komple ya da 3 ay idare edecek şekilde dediğiniz gibi yaparım. Çok teşekkür ederim :)
Kablo tesisati zaten sag sola paralel gelip o sekilde bcm’ye giriyor. Yani sag sol icin tesisat zaten cekilecek o sebeple 2 koltuk icin yapilmasi daha mantıklı. 

Upvote 0
Arkadaşlar saçma bir soru olacak belki ama Koltuk Isıtma işine girecek bütçem şu an yok :)  Bu yüzden önerebileceğiniz, Ankara’da idare edebilecek Çakmaklıktan falan çalışabilecek Koltuk Isıtma Kılıfı var mıdır? Yani marka olarak veya daha önce kullanan herhangi biri yardımcı olursa sevinirim :)  

Upvote 0

Geri
Üst Alt