Bu jantı önerirmisiniz ?

Hocam arabayı zorlamadan kullanıyorsanız hiç sorun olmaz ister 18 ister 19 jant. Sonuçta bu motorlar gelişmiş teknolojilere sahip ve kolay kolay yıpranmazlar yağını suyunu düzenli değiştirdikten sonra. Aracınıza yakışacağını düşündüğünüz jantı alıp keyfinize bakın :)  

@Sinanmiray Bende çok araştırdım 18  olunca yanak 40 oluyor  45 yükte sürter  en ideali 17" 45 yanak  Dijon orjinal satan çok 2700/3000 arası Orjinal  alabilirsiniz.Birde 18" gelen golflerde süspansiyon farkı var deniliyor. 

Dijon'  durban dan çok daha güzel bir jant bir üstü  OZ  onlarda 10 bin üstü lastiklerle. :)  

Jant büyütmenin ağırlık olarak etkisini çok güzel anlatılıyor burda, 

Özetle 1 adet janttaki 1 kg lik artışın araca yansıması 1.6 kg olarak gerçekleşiyor.

buda aracın kalkıştaki hızlanmalarda ki atikliğinden çalıyor ve yakıtı etkiliyor. 

pozitif etki olarak ta süzülme mesafesini arttırıyor.

@biycash 90 Lık golf se performans ciddi sıkıntı

-Yakıt kalkışta hantallık debriyaj ömrü .. vs.. vs.. 

-Yol sesi ve çukurlarda tekerde oluşan balonlar. 

- Birde süspansiyon sistemine işlem gerekli  

Daha birçok şey.. güzelmi duruyor kuşkusuz :)

@rager007 Hocam ben 1.2 tsi aracımda 18 e geçtim çok hisettirmedi performans konusunda ama konfor konusunda hissettim tabii ki. Ama dediğiniz gibi güzel duruyo dikenine katlanıyorum. :)

@rager007 1.6 comfort 105 beygir tabi eskisi gibi atik olmaz ama çok çok farketmez heralde peki benim aracın üstündeki dover 16 jant kaç kilo acaba aradaki kilo farkı ne kadar acaba

@Sinanmiray 

Dover Jantlar: 6.5Jx 16 ET48  Ağırlığı: 18.8 kg

Dijon ve durbanlar 22 kiloya yakın..  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence gayet güzel bir jant

@rukA hocam jant güzelde beyaz golfte nasıl durur pişman olmayalım sonra orjinal olması çok iyi

@Sinanmiray Beyaz araçta normalde siyah jant öneririm ancak bu jant çift renk olduğu için beyaz araca olduğu gibi takılmalı bence. Ve siyah janttan da daha çok yakışacağını düşünüyorum.

@rukA valla photoshop yapıp bakmak lazım hiç takan olmamış şimdiye kadar

@Sinanmiray Scirocco üzerinde olduğu kadar asi durmaz ama jant boyutu golfa göre daha ideal bence. Ufacık arabaya 18 19 inch jantları sevmiyorum

Aynen çok abartı olmayacak istiyorumki arabaya yay takarak bütünleşsin bi durban gibi çok iyi oturuyor ama orjinali şahin fiyatı

Geri
Üst Alt