2017-18 1.4 tsi 125 higline VS 2019 1.5 150 comfort

@Aliiii işin aslı nasıl bir araç alırsam alayım anahtarsız çalıştırma ve cam tavan olmadığı sürece içimde kalacak Ali hocam. O yüzden şiddetle istediğim özellikler bu ikisi. Dün İzmirden bir araç satıldı 2018 1.4 TSİ istediğim tüm özellikler vardı ve 187 bin lira gibi günümüz koşullarında uygun bir fiyata gitti. İçim yandı resmen yetişemedik. Belkide en doğrusu uçuk fiyat satışa koyup fiyat kırmadan diğer araçları takipte kalmak olabilir. Uygun bulunması durumunda harekete geçilebilir.

Benim fikrim, illa ki bu opsiyonlari istiyorsaniz, sizinki gibi sifira yakin 1.0 highline araclara bakin. Çıkan fiyat farkı sizi cok üzmez, ayrica orjinal donanimli olur. Model de düşmemiş olursunuz.
Vergiden ve az da yakittan tasarruf etmis olursunuz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Büyük bir hata yaparsın. Sakın girme o topa. highline'daki donanımlar ne ki seni kullanılmış bir araba almaya yöneltiyor? Hamur mu açıyor, bulaşık mı yıkıyor? Gereksiz donanımlar için gül gibi arabanı satma. Hem daha güçlü hem daha yeni. Nickin gibi acemisin belli ki. :D

@vsoner ben onun yerine camaşır bulaşık yıkarım sorun yok 😋 hepimiz acemi değil miyiz üstadım onemli olan mütevazi usta olabilmek 👍🏻

@Hsmpsn 1.0 motorun titresimi beni benden alıyor hocam 2 ay kullandım sadece ama dayanamadım sattım. Olmadı bana uymadı 😕

yaw latife yaptım da sakın değiştirme. sırf higline diye daha düşük beygirli bir araç hem de eski kullanılmış bir araç alınmaaaaz. artı cam tavanın görüntü ve ikinci elde satılma avantajından başka bir artısı yok. yıllar geçince ses yapar, fitillerden su alır. otomobil uzmanı Halit Bolkan hoca da cam tavana karşı. hadi biz acemiyiz de o adam acemi değil. vazgeç bu sevdadan.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@vsoner git gellerim devam ediyor hocam.Ay sonuna karar vermiş olurum. Aracı satışa koydum piyasaya bi bakalım gecekçi rakamlar nedir anlamış oluruz hem. Hayırlısı diyelim 👍🏻

@Acemi dakika düşünmez değiştirirdim, nihayetinde 100 km de olanda ikinciel 20 bin km de olanda ikinciel.

sizin aracınızda artık sıfır değil, sıfır dediğin bayide olandır, şu safsatayı da bırakmak lazım şahsım adına konuşayım 2019 model higline olup da anahtarsız çalıştırma(benim için onemli değil ama siz dediniz diye yazıyorum), cam tavan adaptif far acc vs artısı olan ikinciel arabaya bayideki opsiyonları olmayan highline sıfır araçtan daha fazla verir yine alırdım, nasıl kullanıldığını bilsem ne olur bilmesem ne olur Allah aşkına, bu araba iki yıl garantili değilmi bozulursa götürüp serviste yaptırırım, hor kullanılmış ve bu kendini belli ediyorsa zaten almam, ama golf 20 bin km ye geldi diye yıpranmış ölmüş bitmiş deniyorsa eğer 20 bin km de aracı olan birinden ölü fiyatına golf alabilirim, bizim otomobil kullanıcımız biraz değişiktir sıfırdan aracı alır zilyon km kullanır ve hep komşunun aynı model olan ikinciel alınan aracından iyi zanneder, bu durum ilan verirken de böyledir "hımm eğer bu 150 bin ediyorsa benimki kesin 300 bin eder der vs vs😊😊

demem o ki arabaya opsiyon ekleyip aracınızı bir çocuğun lego ile oynar gibi parçalanıp toplanması hoşunuza gidecekse yada hala aracınızı sıfır sanıyorsanız bu durumu değerlendirin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İsteklere ihtiyaçlara bağlı açıkçası. Comforta da güzel eklemeler yapılabiliyor. Yok uğraşamam derseniz tabiki opsiyonlu bir highine alınır. 

bende 1.6 dizel dsg comfort var bende 2019 comfortlara özeniyorum büyük ekran var diye :D bence arabanızı değiştirmenize gerek yok. geçen haftaya kadar 7 higline sürüş modlu keyless ve sunroflu model bulmuştum kafayı takmıştım araca sonra kendi aracımı renginden ve temizliğinden dolayı bırakamadım :D Kesinlikle retrofit çok eğlenceli ve zevkli. Far sensörü ve yağmur sensörü modifiyesini yapmıştım ilk zamanlar yağmur yağsada silecekler çalışsa diyordum :D :D :D   

Ben de 1.5 highline aracımı satıyorum, birkaç arkadaşın yorumunu okudum lâkin sanki farklı arabalara biniyoruz gibi hissettim. Bence bu kadar gömüldüğü kadar kötü değil 7.5 😊 satma zorunluluğu doğmasaydı kesinlikle satmaz binerdim. Şirket aracımız da 1.4 125 olan passat idi arada abartıldığı kalite farkı yok. (Tamamen kişisel yorumumdur.)

Konuya ters bakış açısıyla cevap vereyim. 
Ben 2016 da sıfır km comfortline aldım anahtarsız giriş ve çalıştırma olduğu icin allstar tercih etmedim comfort tercih ettim. 
aracimi seviyorum bu süre zarfında highline araçlar denk geldi başka markalar denk geldi ancak anahtarsız girişten vazgeçemediğim icin değiştirmedim. 
yani benim için öncelik motor gücü süsleri pusleri değil kendi konforuma yarayacak şeyler. 
Bu bakımdan sizde eğer çok istediğiniz donanımları daha dusuk modelde buluyorsanız ve temiz olduğunuda düşünüyorsanız hiç düşünmeden değiştirin derim.

Kimisini 350beygir klimasız araba heyecanlandırır kimisini 90 beygir otomatik klimalı far sensörlü araba heyecanlandırır. 

Geri
Üst Alt