ANKET-Garanti uzatmaya gerek varmı?

Garanti?

• Uzattım bence gerekli

Kullanılan: 28 35.9%
  • Gerek yok 2 sene zaten garantili

Kullanılan: 41 52.6%
  • Keske yapsaydım

Kullanılan: 6 7.7%
  • Keske yapmasaydım

Kullanılan: 3 3.8%

• Kullanılan toplam oy
    78

Ben alırken yaptırdım dsgli aracımı. Bundan önceki poloma da yaptırmıştım. Bir buçuk yıl kullanıp sattığımda parayı aynı şekilde geri almıştım. Kredi çekerken de faiz oranını düşürüyor vw o yüzden avantajlı gelmişti. 

Başlamadan hepsini geri alabilrsiniz. Tabi kredi varsa kapandıktan sonra. Başladıktan sonra sigorta gibi içeride kaldığın gün hariç yine geri alıyorsunuz.
Hocam 2.el aldım garantinin devrini yaptırdım kendi üzerime garantisi başladı ve 6-7 ay geçti şu sıralarda o parayı geri alsam şu sıra ilaç olur aslında :) serviste hallediliyor mu yoksa devir işlemindeki gibi evrakları mail olarak mı atıyoruz?

İptal öi ettrsem ettırmesem mı vok karasızım

Uzatılmış garanti;

DSG Şanzımanlı araca sahipseniz 

Standart garanti süresi sonunda yani İki yıl sonrasında aracınızı kullanmaya devam edecekseniz 

Şayet düşük olasılıkla da olsa o arıza yapma olasılığı size huzursuzluk veriyorsa.

Mutlaka uzatmalı.

Manuel yada DSG şanzımanlı araca sahipseniz.

Standart garanti süresi sonrası maksimum bir iki yıl içinde model yenileme alışkanlık veya maddi imkâna sahipseniz.

Düşük değil orta değil yüksek olasılık da olsa;

"herşey olacağına varır"  

Veya

"Hayatın her alanında risk hep var. Birazcık risk olmadan kazanç da olmaz"

veya 

"fark etmez, böyle şeyleri kafaya takmaya da değmez bu kısacık hayatta" 

veya 

" Biz Türk'üz bize bir şey olmaz" 

diye(bile)nlerdenseniz. Uzatmak gereksiz.

Bana kalırsa;

ister manuel ister DSG arıza riski hep var. Hatta şimdiye kadar kavrama değişimi yapıldığına şahit olduğum 5 arızanın 2 si manuel şanzımanlı araçlardı.

Resmen 2 iyi niyet garantisi adı altında (yıllık bakımları yetkiki serviste yaptırmak kaydıyla) gayrı resmi garanti kapsamında 5 yıl zaten garanti devam ediyor. Sizden alacakları işçilik olabilir onu da yaptırmadığınız garanti ücretinin dörtte birine halletmiş oluruz.

Bana bu durum, pasif pazarlama taktiği gibi geliyor.  Bana kalırsa gerek yok.

İptal öi ettrsem ettırmesem mı vok karasızım
Değerli Hocam 

Kararsız veya çekingen davranırsanız bu durum başıma gelecek endişesiyle yaşayacağınız olumsuz duygular aracınızın keyfini çıkarmanıza mani olacaktır.

Bu nedenle siz yaptırın :)

Kafanız da içiniz de rahat olsun

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence;

1. dsg ise yaptırın.

2. maddi imkanınız iyi ise yaptırın.

3. hassas veya pimpirikli iseniz yaptırın.

Tesekkuler arkadaslar yorumlar şçin

Hocam 2.el aldım garantinin devrini yaptırdım kendi üzerime garantisi başladı ve 6-7 ay geçti şu sıralarda o parayı geri alsam şu sıra ilaç olur aslında :) serviste hallediliyor mu yoksa devir işlemindeki gibi evrakları mail olarak mı atıyoruz?
Hocam bir yere gitmenize gerek yok. VDF'yi arıyorsunuz size bir evrak yolluyorlar. Onu doldurup geri yolluyorsunuz.

Resmen 2 iyi niyet garantisi adı altında (yıllık bakımları yetkiki serviste yaptırmak kaydıyla) gayrı resmi garanti kapsamında 5 yıl zaten garanti devam ediyor. Sizden alacakları işçilik olabilir onu da yaptırmadığınız garanti ücretinin dörtte birine halletmiş oluruz.

Bana bu durum, pasif pazarlama taktiği gibi geliyor.  Bana kalırsa gerek yok.
%100 katılıyorum.Aracınızı DSG'li olduğunu düşünerek söylüyorum,hor kullanmayıp;dağ bayıra vurmadığınız,peryodik bakımları yetkili serviste yaptırdığınız sürece uzatılmış garantiye gerek yok.

Full Life garantim var, kapsamadığı teminat özel şartlarını okuduğumda "Neyi Kapsadığınızı Yazsaydınız Keşke" diye çıkıştığım olmuştur. Aracım DSG olmasa poliçe iptaline kadar gidecektim. Full Life daha sonra Garanti Plus'a dönüşmüş. Garanti Plus, Full Life 'a göre daha kapsamlı.. Araç DSG değilse eğer uzatılmış garanti hiçbir işe yaramıyor. Yukarıdaki arkadaşlara katılıyorum. :) Uzatılmış garantiye gerek yok. 

DSG lide olsa, Kavrama garantiye girmediğinden, bakımlar yetkili serviste yaptırılırsa "İyi Niyet Garantisi" altında zaten yapılıyor diye biliyorum. 

Haliyle yaptırmayı düşünmüyorum ancak iç huzur anlamında imkan varsa yaptırılabilir.

İyi niyet garantisi deniyor ama,garantisi biteli 15 gün olmuş ve son bakımı yetkili serviste yapılmış olan 2014 golfumde şoför tarafındaki kapı fitilini iyi niyet garantisine sormadılar. Neymiş,kullanıcı hatasıymış.Araca binip inerken sürtünme den dolayı aşınmış.
Kisaca; iyi niyetli olması gereken servis. Ama hiçte öyle değiller.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yetkili servisler iyi niyetli olmadığı için bence gerek yok. ne yapıp edip sorunu size bağlıyorlar. ayrıca garanti kapsamında benim akü değişti. tam şarj olmuyordu. ancak 2 gün bekledim. ikame araç da vermediler. akünün değişeceği belli idi. yok tam şarj yok deneme süresi deyip uzatıp durdular. istanbul'da yetkili servisler inanılmaz kalabalık pek ilgilenemiyorlar.

Geri
Üst Alt