ANKET-Garanti uzatmaya gerek varmı?

Garanti?

• Uzattım bence gerekli

Kullanılan: 28 35.9%
  • Gerek yok 2 sene zaten garantili

Kullanılan: 41 52.6%
  • Keske yapsaydım

Kullanılan: 6 7.7%
  • Keske yapmasaydım

Kullanılan: 3 3.8%

• Kullanılan toplam oy
    78
@muslumbingollu Golf sahibi olmayıp, karalama amaçlı atıp tutanlar hariç, çok ciddi bir sorunla karşılaşan duymadım ben yakın zamanda. Kendi içimi rahatlatmak adına garanti uzatma aldım. Murat hocamın dediği gibi milyonda bir olasılık da olsa 2 yıl sonrasında bir sıkıntı yaşama ve sonrasında keşke dememek için :)  

"garanti uzatma" elektronik marketler başta olmak üzere birçok pazarda kullanılmaya başladı. Ürün temel olarak bir sigorta ve bazı durumlarda işe yarıyor, örneğin biz 4-5 sene önce basit bir elektrik süpürgesi alırken çok cüzi miktara 1 yıl ek garanti satıyorlardı, ben bu uygulamayı hiç sevmediğimden ve bu tür sigorta pazarlamalarına karşı olduğumdan kabul etmedim, satıcı çocuk 3.sene hiç bir gerekçe göstermeden sadece ürünün performansından memnun değilim diyerek geri verebilirsiniz diyince inanmadım ancak satın almıştım. 3.sene geldiğinde bunu unutmuştuk tabi :)

sonra hakikaten eşim daha kapsamlı bir makineye bakınca aklımıza geldi ve paketleyip götürdük, tak diye geri aldılar, ürünün o andaki fiyatından hediye çeki verdiler biz de aynı mağazadan diğer ürünü aldık...

yani bazen işe yarıyor evet, ama golf için istenilen rakam da az değil, ben olsam şimdi almazdım gibi düşünüyorum...

şu "iyiniyet garantisi" dedikleri şey iyi çalışıyor, bunda bir değişme ihtimali yoksa bence de gereksiz...

magic dedi:
"garanti uzatma" elektronik marketler başta olmak üzere birçok pazarda kullanılmaya başladı. Ürün temel olarak bir sigorta ve bazı durumlarda işe yarıyor, örneğin biz 4-5 sene önce basit bir elektrik süpürgesi alırken çok cüzi miktara 1 yıl ek garanti satıyorlardı, ben bu uygulamayı hiç sevmediğimden ve bu tür sigorta pazarlamalarına karşı olduğumdan kabul etmedim, satıcı çocuk 3.sene hiç bir gerekçe göstermeden sadece ürünün performansından memnun değilim diyerek geri verebilirsiniz diyince inanmadım ancak satın almıştım. 3.sene geldiğinde bunu unutmuştuk tabi :)

sonra hakikaten eşim daha kapsamlı bir makineye bakınca aklımıza geldi ve paketleyip götürdük, tak diye geri aldılar, ürünün o andaki fiyatından hediye çeki verdiler biz de aynı mağazadan diğer ürünü aldık...

yani bazen işe yarıyor evet, ama golf için istenilen rakam da az değil, ben olsam şimdi almazdım gibi düşünüyorum...

şu "iyiniyet garantisi" dedikleri şey iyi çalışıyor, bunda bir değişme ihtimali yoksa bence de gereksiz...
Süpürge için doğru da Golf için 3 sene sonra arabayı yıkayıp temizledikten sonra aldığınız fiyattan pahallısına satıyorsunuz :)

aracım dsg olsaydı kesin alırdım ama manuel olduğu için ihtiyaç duymadım (garanti uzatmada bir çok şeyi garanti dışı bırakmaları insanın hevesini kırıyor bence)

Hali hazırda almadım ama aracım DSG olduğu için arac 18 aylık olmadan +2 sene ek garanti satın almayı düşünüyorum halen.

İşimi garantiye alma gibi bir prensibim olduğu için almayı düşünüyorum. Bence tercih meselesi alıp almamak.

Allah göstermesin herhangi bir problemle karşılaşırsam faydalı olacağını düşünüyorum.

Ben alırken biraz da pimpirikli olduğumdan olsa gerek +2 sene garanti uzatmayı yaptırdım. Gerçi aracı teslim alırken ilgili bir arkadaşım aslında DSG'den kaynaklı bir durum olduğunda garantinin 5 yıl kadar sabit olduğunu ama telaffuz edilmediğini (ne kadar doğru bilemiyorum elbette) belirtmişti. Ancak olur ya bir gün satacak olursam en azından bunun da bir artısı olabileceğini, masrafın kendisini amorti edebileceği tesellisi ile kaçan kaçmış zaten, hem ergoactive im de yok madem (üretime girmek üzereydi  ben aracı ayırttığımda) dedim, aldım geçtim :)

Ben aldiktan sonra

Hatta garantinin bitmesine az kala uzatmistim.

Uzatmalar oynanirken goturdum araci,

Bikac trim sesi sikayetim vardi;

İlk olarak usta garantisi bitik sanip faturalandirmis ve bin₺ e yakin bi fatura cikmis; sonra SD durumu bildigi icin, islemleri bedelsize cevirmis. Ha; ufak sikayetlerdi, garantim olmasa servise goturmezdim kabul, ama olasi ozel durumlar icin yine de insanin icini biraz daha rahat tutuyor bence.

Ama şuda var tabi, ben garantisi biter bitmez bakimina, onarimina sanayiye gotururum diyen için gerekli degil tabiki. Ama ben ağır bakimina kadar servise giderim diye dusunuyorum...

Bana "gerek"li gelmisti, uzatmistim;

Pisman miyim? Hayir...

En basitinden, (araçlarınızın durumunu bilmiyorum ama), km ilerledikçe kronik sayilabilcek ; arka balata ve ön salincak seslerini duymaya baslayacaksiniz. Rahatsiz ettiginde goturur goturur yaglatirsiniz..

[emoji594]

Ben de ekstra garanti yerine devamli olarak servis bakimli arac kullanmaktan yanayim. Servisle aranizin iyi olmasi, en azindan sorun yasandiginda yardimci olmalari yeterli oluyor. Bizim aracin akusu garanti bittigi halde ucretsiz degistirilmisti ornegin.

2 bin tl eksiğine hiç garantisiz seçeneği olsaydı onu tercih ederdim :)

2 sene garanti bana yeterli geldi, uzatılmış garanti yerine araca her bindiğimde bir ayetel kürsi okuyorum  :( '

bundan önceki aracım manuel golf tsi modeliydi almıştım ama daha sonra iptal ettirim paramı geri iade aldım ve zaten servise götürmedim 2 yıldan sonra..çok büyük sıkıntılarda yaşamadım açıkçası ama.şimdiki arcım dsg tdi muhtemelen şimdi olmasada ama uzatmayı düşünüyorum..

Satın alırken 1000 tl nin bile önemli olduğu bir zaman diliminde ne st söyledi garanti uzatmayı ne ben sormuştum aracım henüz 6-7 aylık manuel uzatırmıyım bilmiyorum ama gerçekten işini hakkıyla yapan servisler olursa ki iyi niyeti bile servis müdürü ya da müdür yrd. onaylamazlarsa vermediklerini biliyorum garanti uzatmaya gerek yok. Bu arada kimse garanti uzatma fiyatlarından bahsetmemiş sanırım sıfır alırken farklı daha sonra garantiyi uzatırsak farklı oluyor.

Bende yaptırdım ama kararsızım geri alıp almamakla kararsızım 1600 tl verdım

Geri
Üst Alt