Karteri deldim bilgisi olan varmı acaba

Forum üyelerine ibretlik ders niteliginde ?

Şöyle yaptım bu başıma geldi şöyle yaptım sonuc bu şeklinde tavsiyeniz uyarınız ne olur

Telefonla uğraşırken mi oldu 

Media ekranında radyo kanalı ararken mi oldu

Yoksa klasik olarak viraja gereksiz hızla mı girdiniz ?

Hata 8/8 sizde ise altını çize çize belirtin ? 

Aynı hatalardan sakınalım?

Hocam büyük geçmiş olsun. Önemli olan cana gelmesin. @Savatage hocamızında bahsetmiş olduğu gibi kaskonuz varsa kesinlikle yetkili serviste işlem yaptırmalısınız. Çıkacak olan hasar kaydı tramer vs. gibi şeyleri düşünmenin hiç bir anlamı yok.

@ahmet306 internetten baktığım zaman kartel 2000₺ görünüyo ama bugünki görüştüğüm hasar danışmanı sadece karteriniz delikse 7-8bin tl tutacağını söyledi onu anlayamadım bende toplamda minimum hasarın 11.000-12-000 olacağını söyledi hocam anlayamadım bende
ben eylül 2019da yaptırmışım işlemi fiyatlar artmıştır tabi ama bir de sigorta firmaları servisten indirimli fiyat alabiliyorlar. mesela benim hasarda karter bin tl tutmuş, klima radyatörüne zarar gelmese iki bin tl ye hallolacaktı. 

tramer olayını düşünüyorsanız anlaşmalı özel serviste daha az tutacaktır o kesin.

Geçmiş olsun...

Tartışmasız yetkili servis...

Araciniz ortalama 200 bin civarı zaten bu araçta şişirme olsa olsa 15 bi  olur garanılı olur temiz iş olur...

Satarken alacak arkadaş da dışarıda saçma sapan ne olduğu belli olmayan birine yaptırmayıp bu denli hayatı önem taşıyan parçaları hasarkaydini gözetmeksizin serviste yaptırdığınız için bence artı olacaktır ha bu serviste nie yaptırdın hasarı çok çıkmış disarda 2 bine hallerdin diyen zihniyete satmayim zaten yazık eder güzelim golfu...

Tekrardan çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın...

Saygılarimla...

Geçmis olsun Allah can sagligi versin hocam yaptir kaskoya garanti olsun fotolarinida çek heryerin güzelce satarken arabadan anlayan insan pek sorun yapmaz tabi fiyatta biraz düsük olur ama servise yaptirin basiniz agrimasin birde kazada su dikkatimi çekti jant orjinal olsa bile yamulmadan direk heryerden kirilmis parçalanmis söle söylim forumdaki arkadaslar replikaya devam tse li yerli saglam replikaya devam sikinti yok

@Tayyip3458 Çok geçmiş olsun. Özel serviste uygun olan kısmı var.. Yetkili serviste daha uyguna gelen kısmı var.. Mümkünse fiyat alıp ilerlemeniz daha sağlıklı olur.

@Tayyip3458 hocam yetkili serviste yaptır tanıman bilmen karşına bi problem çıksa muhattabın olmayabilir ayrıca arkadaşlarda söylemiş orjinal parça takacak yürüyen kısmı vs sonuçta aracın 

dosyayı açtırdıysanız sizden para talep ederler tekrar servise çektirmek isterseniz dosya açılmadan servisle görüşün yada çıkma orjinal yaptırcaksanız herhangi bi serviste kendiniz yaptırıp kaskodan hasarın ücretini talep edin parça yerine geçmiş olsun.

eğer kasko varsa yetkili servis. Bu tür parçaların orjinal oluşu bence önemli. Jantların orjinal olmayışından ötürü jant kırılmış birde yüksek hızda gittiğinde olsaydı sonuç çok daha kötü olurdu. Yanılıyor muyum?

Gecmis olsun hocam, servis en iyi cozum olur bence tramer yuksek ciksa da satarlen serviste yapilmasi avantaj cogu kimse disarida ne oldugu belirsiz yerde tamir edilmis araci almak istemez.

Jantin durumu hakikaten ilginc olmus bence vw tarafindan incelenmeli, arac bayiiden ciktigindan beri duran ve herhangi  bir islem gormemis jant ise kalitesinde ciddi sorun var demek ki jantlarin. Sonradan cikma alindiysa kaynaklanmis olma ihtimali de var tabiki.

@34sileli jantlar orjinal dover isimli comfortline jantları. Jant küçük yanak büyük olmasına rağmen kırılmış. Sadece replikalarda olmuyor. Orjinallerde kırılıyor.

@34sileli jantlarım orjinal jantı aracın hızım biraz fazlaydı kaldırmın köşesine vurunca araç zıplayıp oturduğu için direksiyonda kırık olduğu için araba yere oturunca jant tuz buz oldu 

Geri
Üst Alt