Sis Farı İçin Led Marka Tavsiye

Photon mono.. selektörde sis yanması activated

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu h11 i araclarin kisa farina takiyorlar okadar kuvvetli demekki . Bunu sis farina takinca milletle papaz olmayalim ondan da tereddut ediyorum acikcasi. Gerci sisler alcakta kaliyor ve sisleri acip “gezmiycez!” :)  Bilemedim acikcasi kullananlarin yorumlari onemli @farukal
çok güçlü bir ışık saçıyor. Ben şahsen açıp gezmiyorum fakat virajlardan dönerken yada köşeleri dönerken yandığı zaman ön yan camlarımda film olmasına rağmen çok yardımı oluyor. Bu yüzden aslında kullanıyorum ben. Ha birde ekstra olarak şuan comfort halojen farlarım olduğu için selektör yaptığımda fazla dikkat çekemiyordum. Selektörü kodlama ile sisleride devreye aldım. Uzunlar yanana kadar sisler 'çat çat' atıyor. Asıl kullanım amacım bu ikisi :) Gayette ben burdayım diyor. 

çok güçlü bir ışık saçıyor. Ben şahsen açıp gezmiyorum fakat virajlardan dönerken yada köşeleri dönerken yandığı zaman ön yan camlarımda film olmasına rağmen çok yardımı oluyor. Bu yüzden aslında kullanıyorum ben. Ha birde ekstra olarak şuan comfort halojen farlarım olduğu için selektör yaptığımda fazla dikkat çekemiyordum. Selektörü kodlama ile sisleride devreye aldım. Uzunlar yanana kadar sisler 'çat çat' atıyor. Asıl kullanım amacım bu ikisi :) Gayette ben burdayım diyor. 
şimdi kodlamayla 

sellektör yapınca 

hem normal uzun farlar  hem sisler aynı anda sellekt mi atıyor.

bu özellik için sislerin yanar durumda yani  "on" konumunda olması şartmı ? 

sisler kapalıyken de sellekt atılabiliyormu ? 

@Savatage Far kumandası Auto konumda yada kısalar açık  (ekstra sisler açık değil) giderken selektör attığımda uzunlar ile beraber sislerde sellektör atıyor. 
Eğer sis farlarım açık ve kısalarım açık gidiyor ve selektör atıyorsam sadece uzunlar yanar söner.

@Savatage Far kumandası Auto konumda yada kısalar açık  (ekstra sisler açık değil) giderken selektör attığımda uzunlar ile beraber sislerde sellektör atıyor. 
Eğer sis farlarım açık ve kısalarım açık gidiyor ve selektör atıyorsam sadece uzunlar yanar söner.
ok ! ankarada bir vag tuning   merkezine uğradığımda  sellektör atıldığında  sislerin de yanıp sönmesi için  açık konumunda olması gerekiyor diye ultra saçma bir şey söylemişti mekan sahibi .demekki gerek yok muş ? 

bu led  niken sisleri alsam ankara da nerede kodlama yaptırabilirim . ( yukarda bahsettiğim yer hariç / zaten her çeşit kodlamaya ultra para istiyor)

@Savatage Biraz kafadan sallamışlar :) Ankara için bilgim yok instagramda bu işle uğraşan kişilerin attığı postlardan bulup DM ile yazın büyük ihtimal yapıyoruz derler gidip yaptırırsınız. Öyle zor bir kod olduğunu sanmıyorum. Arkadaşım vagcı eğer gene yapamıyoruz derlerse kodunu isterim size veririm bizzat sizde kodunu söyleyip yaptırırsınız...

@farukal aynen benim de sisi kodlamıştık çift j leri takarken selektörde ledler ile çok iyi oluyor.👍 

ok ! ankarada bir vag tuning   merkezine uğradığımda  sellektör atıldığında  sislerin de yanıp sönmesi için  açık konumunda olması gerekiyor diye ultra saçma bir şey söylemişti mekan sahibi .demekki gerek yok muş ? 

bu led  niken sisleri alsam ankara da nerede kodlama yaptırabilirim . ( yukarda bahsettiğim yer hariç / zaten her çeşit kodlamaya ultra para istiyor)
Ankarada @necati abi var sağolsun :)

Mantık olarak şöyle söyleyim sis farınız selektör kolunun kendinize çektiğinizde yanmasına ayarlanıyor. Far açık kapalı vs nasıl olursa olsun selektör kolunu kendinize çektiğinizde sis lamblarınız da yanmış oluyor :) ek olarak selektörde yansın ama selektör kolunu ileri ittiğimde yanı uzunları açtığımda da yansın derseniz o da yapılır :)

Aşağıdaki kodlama geçerlidir:

1-  09 Cent. Elect.

2- Security Access -16 > key 31347

3- Adaptation - 10

Sol Sis Farı için;

(8)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion C 12 > Value: Lichthupe generell

Ekli dosyayı görüntüle 1536

(10)-Leuchte12NL LB45-Dimmwert CD 12 > Value: 127

Ekli dosyayı görüntüle 1538

(11)-Leuchte12NL LB45-Dimming Direction CD 12 > Value: maximize

Ekli dosyayı görüntüle 1540

Sağ Sis Farı için;

(8)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion C 13 > Value: Lichthupe generell

Ekli dosyayı görüntüle 1537

(10)-Leuchte13NL RB5-Dimmwert CD 13 > Value: 127

Ekli dosyayı görüntüle 1539

(11)-Leuchte13NL RB5-Dimming Direction CD 13 > Value: maximize

Ekli dosyayı görüntüle 1535
Sellektor sis kodlamasi budur isteyenler icin forumda mevcut uygulamasi 5dk bilenler kullanabilir. Yada kodlama yapan ustaniza gösterin :D

beyler hiç düşünmeden alın derim çok memnunum hem statik far hem sis için kullanıyorum çok rahat sığıyor kullanıldığı bölgeye kesme biçme gerek kalmaksızın.

image.png

Geri
Üst Alt