Sis Farı İçin Led Marka Tavsiye

[mention=11839]HONEY[/mention] hocam sanki size APP plaka lazım [emoji4] [emoji14]
O da olur inşallah bir gün

@Savatage katılıyorum. Skoda yeni araçlarında sis farlarında led kullanıyor. Bazen rastlıyorum zaten led farlarıda varken dönüşlerde sisleri led şeklinde hızlı yanıp sönüyor. Nezih bir görünüm sunuyor. Hayırlı olsun 

@HONEY Hocam ve değerli forum ahalisi. Bende sislere led düşünüyorum. Hazır böyle bi konu varken buradan sorayim. Kısa ve uzun farlara takılan ledler hakkında hepimiz hem fikiriz. Fakat araştırınca biraz osram ve philips in H serisi LED ampuller ürettiğini gördüm. Bende biliyorum çin işi lambaların, daha doğrusu bir çok led ampulün gerçekten berbat olduğunu. Fakat acaba gerçekten iyi bi ampul ile göz almama ve halojen gibi odaklama yapılabilirmi ? 

Osram için örnek video ;

Moderatör tarafında düzenlendi:
Niken Evo Serisi H11 aldim ve taktim. Uygulama basit . En azindan torpido ledi degisiminden cok cok basittir :D  torpido baya ugrastirdi. Bunun disinda plaka(t10),bagaj(41mm), makyaj aynalarida(36mm) led oldu artik. Not: niken evo sis fari ledlerinin tirnaklari biraz geniş geliyor elimle biraz daraltip oyle takabildim. Foto ekliyorum ne demek istedigimi. Birde sis fari kapagini iyi kapatin , tam otursun yikama esnasinda tazyikli su girebilir.

521942F5-701D-4EBA-958E-6B080A90106A.jpeg

[mention=11839]HONEY[/mention] Hocam ve değerli forum ahalisi. Bende sislere led düşünüyorum. Hazır böyle bi konu varken buradan sorayim. Kısa ve uzun farlara takılan ledler hakkında hepimiz hem fikiriz. Fakat araştırınca biraz osram ve philips in H serisi LED ampuller ürettiğini gördüm. Bende biliyorum çin işi lambaların, daha doğrusu bir çok led ampulün gerçekten berbat olduğunu. Fakat acaba gerçekten iyi bi ampul ile göz almama ve halojen gibi odaklama yapılabilirmi ?  Osram için örnek video ;  
Hocam led ben önermiyorum ama illa led takacaksaniz forum disindan bir arkadas philips h7 led videosu gondermisti onu paylasayim  Cift j far mercekli

https://youtu.be/PMDuC4IIylw

Niken Evo Serisi H11 aldim ve taktim. Uygulama basit . En azindan torpido ledi degisiminden cok cok basittir [emoji3] torpido baya ugrastirdi. Bunun disinda plaka(t10),bagaj(41mm), makyaj aynalarida(36mm) led oldu artik. Not: niken evo sis fari ledlerinin tirnaklari biraz geniş geliyor elimle biraz daraltip oyle takabildim. Foto ekliyorum ne demek istedigimi. Birde sis fari kapagini iyi kapatin , tam otursun yikama esnasinda tazyikli su girebilir.

/monthly_2020_04/521942F5-701D-4EBA-958E-6B080A90106A.jpeg.4a6d0bd4d751a9f23fbd65f6daec14a5.jpeg
Gule gule kullan

Evet o tirnak sorunu bende yasamistim

Guzel bilgilendirme

@HONEY

@oguzkaanvolkan

Niken Ledlerin kendi fişinde erkek dişler (tırnaklar) anlamsız biçimde mesafesi açık geldi .

İlk başta yukarıdaki olaya ait paylaşımı es geçmis olduğumdan salak gibi zorladım ...

Sonra baktım erkek uç aracın kendi fişindeki dişi uçla uyumsuz tırnaklar yüzünden.

Elimle led fişindeki tırnakların mesafesini bende daraltmak zorunda kaldım.

Bu arada herkese sorayım 

Dönüşlerde kavşaklarda direksiyonu keskince çevirdiğimizde sol veya sağa tek şekilde yanıp direksiyon düz konuma geçince sönen sis farları icin sinyal kolundan sinyal vermek şartmıydı?

Yani araç içinde direksiyonu tam sol yaptım sol sis yanmadı ??? Sizlerde yanıyormu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Viraj aydınlatma başka sis farı başka diye biliyorum.
Benim hafif sağ yada sola direksiyonu çevirmemde yanıyor.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[mention=11839]HONEY[/mention]
[mention=15067]oguzkaanvolkan[/mention]
Niken Ledlerin kendi fişinde erkek dişler (tırnaklar) anlamsız biçimde mesafesi açık geldi .
İlk başta yukarıdaki olaya ait paylaşımı es geçmis olduğumdan salak gibi zorladım ...
Sonra baktım erkek uç aracın kendi fişindeki dişi uçla uyumsuz tırnaklar yüzünden.
Elimle led fişindeki tırnakların mesafesini bende daraltmak zorunda kaldım.
Bu arada herkese sorayım 
Dönüşlerde kavşaklarda direksiyonu keskince çevirdiğimizde sol veya sağa tek şekilde yanıp direksiyon düz konuma geçince sönen sis farları icin sinyal kolundan sinyal vermek şartmıydı?
Yani araç içinde direksiyonu tam sol yaptım sol sis yanmadı ??? Sizlerde yanıyormu?

Ustadim

Tirnaklar benimde aynı sekildeydi daraltip çok rahat olmustu

Dönüşlerde sislerin yanmasi icin sinyal vermeye gerek yok ama kisa farlarin acik olmasi şarti vardi sanirim

Güle güle kullanin

Sinyale gerek yok hocam kendisi de yanıyor, sadece sinyal verirseniz daha erken yanıyor

Geri
Üst Alt