Golf7 Dış Detailing (Demirtozu, Kil, Wax)

hocam ben de Zymol Titanium düşünüyorum, araştırma yaparken buraya düştüm :)  Siz nerden temin ettiniz acaba?

konudaki diğer herkese de sormuş olayım. Koyu mavi renkte aracım için uygun katı wax öneriniz ne olabilir?
http://www.golftutkusu.com/topic/788-en-güzel-golf-fotoğrafları/?do=findComment&comment=127989
Hocam şuan zymöl ün Amerika sitesinde %45 indirim var. Ben olsam Sampler kit 1 veya bütçe uyarsa Sampler kit 2 yi seçerdim. 

Nasıl getirticemde derseniz. Amerikapostam gibi amerikdan ürün getiren bir siteye üye olup, getirebilirsiniz. Ben çocuğum için carters ürünlerini tr fiyatlarinin nerdeyse yarisina(tabi kampanyaları takip ederek) getirdim. Yaklaşık 15-16 kez işlem yaptım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım. USD içinde size bir adres vericekler ve zymöl veya diğer herhangi bir siteye teslimat adresine bu adresi gireceksiniz ve genelde USD içi kargo ücretsiz. Ürünler ulaştığında size bir foto gönderiyorlar ve tartı üzerinde ağırlığını gösteriyorlar. Hacmi daha fazlaysa kutunun hacmine göre kargo ücreti alırlar. Daha sonra gümrük vergisi+kargo ücretini firmaya ödeyerek gönderimi sağlıyorsunuz. Tr ye ulaştığında kapınıza kadar UPS kargo teslim ediyor. Uğraşırım derseniz bu şekilde sipariş verebilirsiniz. Zymöl alicam derseniz.

Sampler kit ten bir örnek bırakayım. 3 tane wax 56gr herbir kutu, mikrofiber bez, HD cleanse (Wax öncesi yüzey temizleme).

Sampler 1 de carbon, titanium ve concours Wax karı mevcut.

Sampler 2 de concours, destiny ve atlantique.

Fotodaki tekli olan detail Wax o ayrı sipariş ediliyor. Piano black, maun kaplama, ahşap gibi iç trimlerde parlaklık ve koruma sağlar.

IMG_20200426_174646.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam ellerine sağlık çok iyi bir temizlik olmuş olmasınada abi biz araba felan temizlemiyomuşuz sizin malzemeleri fırçaları görünce maşallah süper ben kendimi temiz bilirdim çevremdekilerde der arabann içi hep çok temizdir ama siz aşmışsınız gördüm canım araba yıkamak çekti valla şu ramazan günü yarın kısmetse bende bi sizin kadar olmasada yıkamaya çalışayım hocam kaportayı silikon bazlı cam suyuyla siliyorum hep arabalarımı boyaya zararı yoktur sanırsam jantları yağ sökücü mutfak spreyi boya fırçasıyla jantlara iyice yedirip su sıkınca sıkıntı kalmıyor amatörce belki ama görüntüde sıkıntı olmuyor

Ekli dosyayı görüntüle 31170
Herkes bir şekilde bir yerlerden başlıyor aslında :) merak ettikçe, daha iyisi daha iyisi diye araştırmalara girdikçe konu ilerliyor gidiyor. Aslında yaptığım işlemler çok temel şeyler bu anlamda. Hani uğraşmayı seviyorum, vaktim de olunca güzel bir uğraş oldu. Silikon bazlı camsil dediğiniz sanırım bimdeki ürün... Çok fazla kullanan var ama size tavsiyem aracınız güzel ve uğraşmayı seviyorsunuz. Koch protector Wax alın internetten ve sulandırarak doyasıya kullanın. Hem daha uyguna gelecek hem de araç için gerçek bir hızlı Cila kullanmış olacaksınız :) diğer şeyler için performans anlamında daha iyileri var ama ekonomik anlamda malesef daha gerideler. Koch pw hem ekonomik anlamda hem performans anlamında hem de araç boyası vs risk taşımaması anlamında daha iyi :)

@KaiZeN abi şahane bir gönderi olmuş, benim merak ettiğim bir husustu. Detaylı açıklaman için teşekkür ederim :)

@mbonat merakla bekliyorum :) demodan bile sonucu kestirmek az çok mümkün, ellerine sağlık şimdiden

@KaiZeN Erçin abi kupon kodu nedir siteye girince bir şey bulamadım

@KaiZeN Erçin abi kupon kodu nedir siteye girince bir şey bulamadım
Kupon kodu 45off.. 

Aklıma gelmişken birkaç şey daha belirtmek istedim Mustafa hocam izninle. Kargo mailyetini minimuma indirmek için birkaç arkadaş toplu alım yapabilirsiniz. Amerikapostam da ağırlık birimi LBS dir. 1lbs=0,45kg dir. Fiyatlar LBS ye göre değişir. İnceleyebilirsiniz. 

Bir de kredi kartı ekstrenizi yurtdışı harcamalarında USD ve Euro olarak ekstrenizi yansitmanizi tavsiye ederim. Bankanızın çağrı merkezi veya internet bankacılığı dan yapabilirsiniz bu işlemi. TL olarak yansirsa merkez bankası kurundan işlem olacak ve mastercard, visa sizden TL ye çevirme komisyonu alacak. USD veya euro yaparsanız hem maliyetinizi baştan bilerek yapmış olursunuz ve kur afaki artsada sizi baglamamis olur. Tabi sipariş vermeden önce USD ve euro satın alırsanız :)

@snoppy hocam renk çok güzel öncelikle beklentinize ve uygulama kolaylığına göre tavsiyeler uzun olur. Maksat koruma amaçlıysa soft99 fusso iş görecektir parlaklık daha iyi olsun dayanım önemsiz derseniz authantic veya kiwami olabilir. 
Ben şöyle yapmayı düşünüyorum, yanıldığım nokta varsa lütfen düzeltin. Yüzeyi hazırladıktan sonra ilk önce "Meguiar's Ultimate Polish [1]" ile cila işlemi yapacağım. Bu ürün zaten pre-waxing olarak geçiyor, . Zorunlu değil belki ama maksimum parlaklık ve hafif çizikleri almak için böyle bir ürün kullanmak istiyorum doğrusu. Sonrasında ise boyayı ve önceki işlemleri korumak amacıyla katı wax uygulayacağım. Katı Wax olarak da "Soft99 fusso koyu renk wax [2]" kullanacağım. Bu şekilde sıralama doğru mudur?

[1] https://www.meguiars.com.tr/ultimate-polish-cila
[2] https://www.parlatanadamlar.com/index.php?route=product/product&path=60_124&product_id=2395

Hocam meguiars ürünleri silikon bazlıdır kapatıcı özelliği var o yüzden çizikleri maskeler ama sonradan yapacağınız fusso korumasınında ömrünü kısaltır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Meguiar's iptal o zaman, direkt Soft99 fusso uygularım. Teşekkürler :)

@huseyinkaraduman fussoyu sürme işleminde dairesel mi dikey hareketlerle mi sürdünüz, bir de az sürmek gerekiyor di mi?

@huseyinkaraduman fussoyu sürme işleminde dairesel mi dikey hareketlerle mi sürdünüz, bir de az sürmek gerekiyor di mi?
Hocam ben içinden çıkan süngerle dairesel hareketler yaparak uyguladım. Bölge bölge yaptım kaput 2 parça, tavan 2 parça , kapılar tek tek şeklinde. Süngeri bastırmadan kutuda yarım tur çevirerek aldım sürdüm. çok sürdüğümüz zaman temizlemesi çok zor oluyor kuvvet uygulamak gerekiyor. 

@huseyinkaraduman Tamam hocam. Fusso çok övülen , beğenilen wax.  Bende bir zaman deneyeyim. Uzun ömürlü olması kulağıma hoş geliyor. :)  

@huseyinkaraduman  elinize sağlık. fussoyu ben de çok seviyorum,gerek boncuklanması olsun gerekse aşırı uzun ömrü olsun bi waxtan çok daha fazlası :D   parlaklık olarak bi tık düşük evet ama parlaklık istediğimde de hızlı cila ile destekliyorum :)  

@thelordof tüm waxları mümkün olduğunca az sürmeniz sizin için iyi olacaktır. çünkü waxın fazlası zaten bezle alınıyor :)  fazla sürünce hem silmeniz zor olur hem de boşa gitmiş olur fazladan sürülen yerler :)  ilk sefer ben de çok sürmüştüm yüzeyde belli bile değil nası korusun diyerek,ama boşa gitti fazlalıklar :D  Sürerken yüzeye yandan bakınca ürünün yüzeyde olduğu belli olsun yeter

@mustafacagri Evet sürerken sanki yüzeyde yokmuş gibi anlaşılıyor waxlar. Biraz daha sürüyüm algısı oluyor hemen. :) Yandan bakmak iyi fikir. Öyle deneyeceğim.

@huseyinkaraduman  elinize sağlık. fussoyu ben de çok seviyorum,gerek boncuklanması olsun gerekse aşırı uzun ömrü olsun bi waxtan çok daha fazlası :D   parlaklık olarak bi tık düşük evet ama parlaklık istediğimde de hızlı cila ile destekliyorum :)  

@thelordof tüm waxları mümkün olduğunca az sürmeniz sizin için iyi olacaktır. çünkü waxın fazlası zaten bezle alınıyor :)  fazla sürünce hem silmeniz zor olur hem de boşa gitmiş olur fazladan sürülen yerler :)  ilk sefer ben de çok sürmüştüm yüzeyde belli bile değil nası korusun diyerek,ama boşa gitti fazlalıklar :D  Sürerken yüzeye yandan bakınca ürünün yüzeyde olduğu belli olsun yeter
bende bundan sonra ki yıkamalarda koch protector wax ile desteklemeyi düşünüyorum hem parlaklık hem de koruyuculuk daha uzun gitmesi açısından. Daha önce meguiars hızlı cila kullandım son 2-3 yıldır Sonax bsd kullanıyordum memnunum da. Yeni aldığım koch protector wax çok tavsiye eden oldu bi süre bunu kullanacağım bakalım nasılmış. Seramik etkisi diyorlar parlaklık için  kullananlar :)  koch nano magic shampoo aracı da bununla yıkamaya başladım Sonax red summer kullanıyordum.

@huseyinkaraduman koch nano magic shampoo kendinden cilalı diye görmüştüm internette, eğer doğruysa waxı örtülemez mi?

Geri
Üst Alt