Jump to content

Vag Klon Kablo Yukseltme Destegi Verilir :)

Recommended Posts

@CemK Değerli Hocam Bu güzel Paylaşım ve desteklerinizden dolayı Forum adına Şahsınıza Teşekkür ederim.

Bilgi Paylaşıldıkça Güzelleşiyor ve Değer kazanıyor. Keyifli Forumlar diliyorum.

Benim kablo 18.9 Şuanda İşimizi görüyor , Sıraya girip diğer dostları bekletmeyeyim şimdilik :like:

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 101
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Eve bağlandığımız şu günlerde forum'dan bir kaç arkadaşla iletişim kurup Çin Klon olan Kablolarının versiyon yükseltilmesine destek oldum. Toplam 4 kablo denedik, 2'si uzaktan biri uzaktan olmadı

Yukseltme icin onemli kriter Atmel Çipli olması. Bootloader açıksa ki buna uzaktan baglanip bakmam lazım, uzaktan yapilabiliyor. Degilse de Atmel192 çipli ve Programlama pinleri olan bir kabloysa yapı

@bunyamin81 Tabii canım maksat karşılıklı sıkılmamak İyi sordun bu arada, yapabilmek için Kablonun ya Arabaya takılı olması yada dışardan 12 Volt verilmesi gerekiyor. Bi bilgisayara Teamview

Konudaki görseller

On 13/04/2020 at 6:22 PM, CemK yazdı:

Yukseltme icin onemli kriter Atmel Çipli olması. Bootloader açıksa ki buna uzaktan baglanip bakmam lazım, uzaktan yapilabiliyor. Degilse de Atmel192 çipli ve Programlama pinleri olan bir kabloysa yapılabiliyor. Bazi Atmel değilde Çin Chipset olanlr var, onlar maalesef.

Yapilan tip örnek:

C7C45F3A-9374-4468-95DD-532EF9B419D1.thumb.jpeg.aba2a7a1ef94336207a04d2c149956b3.jpeg

0E6352CD-8237-439C-9FDD-51BBEBB3784A.thumb.jpeg.382db0ab5d662ed21b3364320eeaf118.jpeg

Bu kablosu cikabilen V2 yazanlardan, buda yapildi.

7D68609F-8773-403B-A236-8B536E9B8522.thumb.jpeg.7caa6a868bebde93bd5f0db9e08d83d6.jpeg

Yapılamayanlara örnek:

D83309D1-5AB6-4347-ADBA-919702310671.thumb.jpeg.928a490ab37d7579850ab7d56cdc97d0.jpeg

843E1BCE-2E40-4B52-9E42-D70884374784.thumb.jpeg.dc77969287e70e4c103987cf2f98651f.jpeg

704A272D-F261-427A-8537-FA4C3CC360A2.thumb.jpeg.36433db18b49f8474c83f65c197b1451.jpeg

D9F9BAE3-D2D8-478E-B80D-C5BC9FE00E25.thumb.jpeg.21498aafedf13597b25fcc37cbf1d8d2.jpeg

Hocam benim 12.12 kablo son resimdekinin aynisi usbasp programlayici ile yapilabiliyormu 

Yapiliyorsa baglanti hakkinda yardimci olurmusunuz 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@CemK hocam sağolsun dün gece uzaktan bağlantı kurup 18.9 Çin'den aldığım 1 gün kullanıp sonra da bağlantı hatası veren kablomu 20.4 e güncellendi 16.8 olan kablomu işlemcisi uyumsuz olduğu için yapamadık ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim.1d8d2698bd5c7f740cacea1416e91549.jpg

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 ay sonra...

@CemK selamlar. Bende de bu birisi bayağı eski iki kablo var. Sanırım eski olan güncellenemez dediklerinizden, digeri ise kendisi 17  küsür  olup, daha üst versiyonlara güncellenebilir bilgisi ile satın alınan ve söylendiği gibi 18 küsürlü versiyonlara kadar yeni gelen orjinal yazılımlarla çalışan bir kablo. 19 ve sonrası versiyonlarda ise test ok oluyor, ama modulleri okurken baglantı hatası veriyor. açmak için de vcdsloader programı kullanılıyor. güncelleme imkanı varsa yardımı olursanız sevinirim. teşekkürler.

IMG-0046.jpg

IMG-0045.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Dark975 Selam hocam, alttaki guncellenmez aynen.

Usttekinde Usa felan yaziyo ama Orjinal kablo değil dimi? Ona uzaktan bakalim, bootloader aciksa kolay hemen guncellenir. Değilse programlama pinleri yok, ancak çip'e kablo lehimleyip yapabiliriz.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@CemK yok orjinal kablo değil, çünkü 30 usd'ye alınmıştı 2018'de. satan cinli "vcds loader üzerinden orjinal yazılımla kullanabilirsiniz, sonraki yazılım versiyonlarını da destekler" demişti. biz güncellediğimizde orjinal yazılımla çalışıyor olacak ve bahsettiğim vcds loader programına da ihtiyaç olmayacak sanırım, dogru mudur ? siz ne zaman uygun olursanız uzaktan bakabiliriz.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@CemK tamamdır, cebimi özelden gönderdim. vcds loader'da bir device activation yapılmıştı. .dat uzantıılı bir dosya üretip program üstünden bunu satıcıya göndermiştim, o da bana bir dat uzantılı dosya göndermişti. bu aşamalar aradan cıkıyor mu yoksa siz de vcdsloader'ı bu şekilde mi kullanır hale gelmiştiniz. aslında cepten konustugumda da sorabilirdim ama okuyan diger arkadaşlar da faydalansın diye buradan yazıyorum.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar Cem bey bende açıkçası kablo arayışındayım fakat fiyatlar almış basını gitmiş size sorum su yönde olacak;

- Bulabilirsem eski surum alıp güncelleme yapılması mi?

- Digeri ise güncel bir sürüm alınması mi?

- Ek olarak kablo öneriniz var mi acaba? Fiyat performans olarak?

- Aldığım kabloyu Audi araçlarda da kullanabilir miyim? 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Kingslayer Maalesef kablo onerisi yapamam :)

Ama güncellenebilir olanlardan cikarsa eski yeni fark etmez, hemen hepsi ayni.

Klon olanlarda şu sonradan cikan kablosu cikarilabilen Hex-V2 yazanlarda bootloader hep açıktı. Ben onlardan 18.9 almıştım mesela, güncelleyip kullanıyorum.

Audi bilemiyorum, calisiyor ama yeni nesil bazi araclar ve bazi modullere hiçbir klon baglanamiyor.

tarihinde CemK tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba ; 

bende de 19.6 var kablom güncellenebiliyor  bilgisayarımda teamviewer  yüklü uzaktan bağlanıp yapabilir misiniz bu gün aracım 2020 model ve bazı kanallara giremiyorum bunun için yardımınızı rica ederim 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• İletiler

• Videoyu izleyince anlarsınız abi, bence gösterimlerde aynı genişlikte olup farklı ET değerlerine sahip jantların göbeklerinden hizalayarak alt alta çizmek, konunun anlaşılması açısından çok faydalı olur ama öyle bir şey çizmemişler videoda. Söylenen şey onu anlatıyor zaten ama insan gözüyle görmeyince tam olarak kavrayamayabiliyor. ET konusu biraz kafa karıştırıyor gerçekten, anlasak bile zamanla unutabiliyoruz. ET azalınca/artınca n'oluyordu diye bir daha düşünmek gerekiyor.
    • Golf 7 aracınızla geri geri giderken hafif frene dokunmanız neticesinde arka balatalardan ses gelmesi, bazen ortalığı ayağa kaldıracak kadar ses olmasının nedeni, arka balataların hareket etmesinden kaynaklı.  Bu ürünü alıp balatalara uygularsanız kıpırdamaz ses te yapmaz.   
    • @atacandiri debriyaj alt veya üst merkezden olabilir kardeşim eğer değilse çatalı Bi sıvı gres ile yağlatin. Birde olabilecek bir durum daha var nadirde olsa " pedalın bağlandığı pistonun somonunu kontrol ettir gevşeme olmuş olabilir"  Not : tecrübe ile sabit 
    • @Mehmet Karagöz  bu sorun ile ilgili bir çok konu içerisinde yazılar mevcuttur. Bir kaçını ekliyorum.       Genel olarak yukarıda çözümler vardır. Ayrıca bununla ilgili geçmiş zamanlarda şikayet edenlerin araçlarında servis tarafından revisyonlu yumuşak balta kullanımı ile çözüm sağlamak ile ilgili yazılar okumuştum. Temel temel neden disk paslanması sonucu balata ile kir ve paslanma tozları sonucu yapışmasıdır.  Daha fazla ayrıntı eklediğim konular içerisinde mevcuttur. 
    • Basıyorum wd40 geçiyorum ben. ilk firene bastığınızda dikkat edin bıraz diskler ısınınca yağ uçup gidiyor. yıllardır böyle yapıyorum
  • Yeni Oluştur...