Jump to content

Vag Klon Kablo Yukseltme Destegi Verilir :)

Recommended Posts

Eve bağlandığımız şu günlerde forum'dan bir kaç arkadaşla iletişim kurup Çin Klon olan Kablolarının versiyon yükseltilmesine destek oldum.

Toplam 4 kablo denedik, 2'si uzaktan biri uzaktan olmadığı için mecburen bana gelerek güncellendi ve şu anda 20.4 versiyonunu kullanıyorlar :)

Diğer bir tanesi neden olmadı derseniz, uzaktan güncellenecek durumda olmadığı gibi içinde progralama pin'leri de olmadığı için arkadaşın elinde de daha eski olmasına rağmen uzaktan güncelleyebildiğimiz bir kablosu olduğu için uğraşmadık onunla, belki gelse onu da yapabilirdik.

Dolayısı ile kablosunu güncellemek isteyen arkadaşlara evde sıkılmak yerine destek olabilirim :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 99
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Eve bağlandığımız şu günlerde forum'dan bir kaç arkadaşla iletişim kurup Çin Klon olan Kablolarının versiyon yükseltilmesine destek oldum. Toplam 4 kablo denedik, 2'si uzaktan biri uzaktan olmadı

Yukseltme icin onemli kriter Atmel Çipli olması. Bootloader açıksa ki buna uzaktan baglanip bakmam lazım, uzaktan yapilabiliyor. Degilse de Atmel192 çipli ve Programlama pinleri olan bir kabloysa yapı

@bunyamin81 Tabii canım maksat karşılıklı sıkılmamak İyi sordun bu arada, yapabilmek için Kablonun ya Arabaya takılı olması yada dışardan 12 Volt verilmesi gerekiyor. Bi bilgisayara Teamview

Konudaki görseller

• Genel Koordinatör
3 dakika önce, CemK yazdı:

Eve bağlandığımız şu günlerde forum'dan bir kaç arkadaşla iletişim kurup Çin Klon olan Kablolarının versiyon yükseltilmesine destek oldum.

Toplam 4 kablo denedik, 2'si uzaktan biri uzaktan olmadığı için mecburen bana gelerek güncellendi ve şu anda 20.4 versiyonunu kullanıyorlar :)

Diğer bir tanesi neden olmadı derseniz, uzaktan güncellenecek durumda olmadığı gibi içinde progralama pin'leri de olmadığı için arkadaşın elinde de daha eski olmasına rağmen uzaktan güncelleyebildiğimiz bir kablosu olduğu için uğraşmadık onunla, belki gelse onu da yapabilirdik.

Dolayısı ile kablosunu güncellemek isteyen arkadaşlara evde sıkılmak yerine destek olabilirim :)

Eline sağlık hocam. Başardığın iş Harika 😊

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet arkadaşlar an itibariyle tüm özelliklerimi açtım Cem abim sayesinde. Kablomu kargoladım kendisine ve 17.x.x kablom 20.4 olmuş durumda. Emekleri için çok çok teşekkür ediyorum kendisine. Herkese sağlıklı günler dilerim. :like:

tarihinde Alperen099 tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

4 kablodan 2 si benim güncel 18.9 kabloma maalesef bir şey yapamadık ne pin vardı nede bootloader kilidi açıktı . 18.2 kabloma uzaktan bağlantıyla sorunsuz şekilde @CemK güncelledi . 2020 araçlara bağlanamıyordum aliexte 20.x kablolar daha satışta değil .  Şuan eski kablo ile sorunsuzca tüm güncel arabalara bağlanabiliyorum . 

Cem abiye tekrardan teşekkür ediyorum . Böyle bir güncelleme işini daha önce ne duydum nede gördüm . Yaptığı iş muazzam .

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar konuya biraz uzak kaldım. 2015 yılında aldığım bir kablo vardı ve 19.6.2 ye kadar hep güncelleme alıyordu. Ama artık güncelleme çıkmıyor. Bende güncelleme gelmedi diye düşünüyordum. Anladığım kadari ile artık güncelleme alamayacakmiyiz.?

SM-G988B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla hocam kabloya bağlı, bilinen tiplerden biriyse evet 12.12 de oluyor, arkadaşın ilk denemeleri yaptığım kablo 12.12 idi, bloke olmuştu, onu kurtarabilirmiyim diye girişip halletmiştim ilk :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...