Bagaj kapisi anahtardan acma

Koc

Üye
İsim
Muhammet
Slm arkadaslar golf7 de anahtar uzerindeki bagaj acma tusuna bastigimda sadece kilidi aciyor ama Kapak otamatik yukari cikmiyor amortisorlermi degismesi gerek yoksa baska bir yolu varmi 

Passatta var bu özellik çok ekstra bir faydasını görmedim, bagajla çok fazla işim olmadığından sanırım.

Upvote 0

Geçen yaz elektrikli bagaj için softclosegarage'dan 2850 TL fiyat almıştım, sürekli alışveriş yapıp bagajı dolduran birisi olmadığım için çok gerekli görmeyip yaptırmamıştım. Sık kullanan için güzel bir özellik ama. 

Upvote 0
Geçen yaz elektrikli bagaj için softclosegarage'dan 2850 TL fiyat almıştım, sürekli alışveriş yapıp bagajı dolduran birisi olmadığım için çok gerekli görmeyip yaptırmamıştım. Sık kullanan için güzel bir özellik ama. 
Eğer ayak hareketiyle de açılabilir bir sensör uygulayarak yapabiliyorlarsa harika olurdu. 

Upvote 0
@Recep Gül  'ün golfünün bagajı otomatik açılır  oldu diyelim.

Bir gün Recep arabanın arkasında yengeyi bekliyor. Yenge Recebimi görmeden, (yanlışlıkla, dalgınlıkla,hatayla) o tuşa basıveriyor.
Bagaj kapağı beni kaldırıp ön tarafa fırlatır artık. 

Upvote 0
@tiesay @frknyldrm var.

Ayağınızı tamponun altına doğru oval sallamanız yeterli. Tampon içine sensör takılıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Yay takma ya da amortisorü ters çevirme ile yapılan otomatik bagaj özelliği değil de bagaj kapağını yukarı fırlatma olarak da adlandırabiliriz.

Dikkat edilmesi gereken birşey var.

Otomatik bagajlı araçlarda kalibrasyon özelliği var.

Bu ne demek oluyor?

Örneğin alçak bi garajınız var. Ya da boyunuz kısa, bagaj açınca yetişemiyorsunuz. Siz garaja girdiniz, gerçek otomatik bagaj açma-kapama özelliğiniz varsa manuel olarak istediğiniz kadar açıp, açma kapama butonuna basılı tutunca, sadece oraya kadar açılabiliyor ve bunu hafızaya alıyor. Bu sayede kapak garaj tavanına değmiyor ya da bagajı kapatmak için ulaşamama gibi bir durum kalmıyor( şaka biyana zaten kumandadan da kapatılabiliyor :D )

Upvote 0
Yay takma ya da amortisorü ters çevirme ile yapılan otomatik bagaj özelliği değil de bagaj kapağını yukarı fırlatma olarak da adlandırabiliriz.

Bu ne demek oluyor?

Örneğin alcak bi garajınız var. Siz garaj a girdiniz, gerçek otomatik bagaj açma-kapama özelliğiniz varsa manuel olarak istediğiniz kadar açıp, açma kapama butonuna basılı tutunca sadece oraya kadar açılabiliyor ve bunu hafızaya alıyor. Bu sayede kapak garaj tavanına değmiyor. 
Bunu ilk defa duydum, öğrendiğim iyi oldu. Sonradan böyle bir işlem yaptırılması halinde karşı tarafa sorulması gereken önemli sorulardan birisi.  (y)

Upvote 0

Bu ne demek oluyor?

Örneğin alçak bi garajınız var. Ya da boyunuz kısa, bagaj açınca yetişemiyorsunuz. Siz garaja girdiniz, gerçek otomatik bagaj açma-kapama özelliğiniz varsa manuel olarak istediğiniz kadar açıp, açma kapama butonuna basılı tutunca, sadece oraya kadar açılabiliyor ve bunu hafızaya alıyor. Bu sayede kapak garaj tavanına değmiyor ya da bagajı kapatmak için ulaşamama gibi bir durum kalmıyor( şaka biyana zaten kumandadan da kapatılabiliyor :D )

Bunu ilk defa duydum, öğrendiğim iyi oldu. Sonradan böyle bir işlem yaptırılması halinde karşı tarafa sorulması gereken önemli sorulardan birisi.  (y)
Bahsettiğim özellik 01:20 saniyede.

Upvote 0
Arkadaslar kusura bakmayin konuyu acip cikti demissiniz vaktim oldukca takip ediyorum.

Bagaj konusunda cevap veren arkadaslara tesekkurler. Anladigim Kadariyla ya amortisorler degismesi gerek yada yay takmak gerekiyor o halde.Orjinalde acilma özelligi yok sanirim 

Upvote 0
@Recep Gül Önceden aciliyormuydu bilmiyorum araci 1 yildir kullaniyorum ama kumandada tusuna bastigimda kilit atiyor sadece yukari kaldirmiyor sizlerdede aynimi diye sordum orjinalimi boyle yoksa amortisorler mi degisecek

Upvote 0

@Recep Gül Önceden aciliyormuydu bilmiyorum araci 1 yildir kullaniyorum ama kumandada tusuna bastigimda kilit atiyor sadece yukari kaldirmiyor sizlerdede aynimi diye sordum orjinalimi boyle yoksa amortisorler mi degisecek
orjinali bu şekilde hocam. Kilit açıldığında hafif bir aralanma atması olup kalan kısmı elinizle sizler açarsınız. (y)

Upvote 0

Geri
Üst Alt