Avek Ümraniye'de Yaşadığım Sorun

Hangi özel servisi tavsiye edersiniz hocam bundan sonrası için 

Yusuf geçmiş olsun.Belki sonrası için Maslak'ta powershop ve pasaoglu var sürekli bu tarz araçlarla uğraşıyorlar. Rutin bakımları yine serviste yaptırıp daha kapsamlı işlemler için faydalanabilirsin. 
Ek olarak mekanik garaja da gidebilirsiniz hocam

2.0 tsi doktoralı usta aramakta abartı olur bence..

2 tane 1.0 tsi motora denk bildiğimiz vw tsi motoru sonuçta (3 kutu kola yerine 6 kutu kola yani @mbonatt)

Bildiğiniz düz tip adam gibi 20 yıllık  vw ustası olsun  ama usta olsun 

Motor hacmine göre mtv tamamda 

Motor hacmine göre usta ütopik 

İstanbulda usta bulmak zor ustasına parayı yetiştirmek daha zor izmitte hallettir istersen kardeş hem yakın

@yusuf Maslakta Exclusive Garage var, sahibini eski bir forumdan tanıyorum. Fatih Bilal Danış

Kendisine hiç iş yaptırmadım fakat genelde performanslı vag grubu araçlarla ilgilendiğini ve bu işin okulunu okumuş olduğunu biliyorum. Gidip bir tanışılabilir, yaptığı işlere bakılabilir. Az çok belli eder herhalde bilgisini, esnaflığını. 

Aynısını ben yaşadım tekleme vardı silindir 1 ve 2 de kontrol ettirdim bana dediler yok kablo değişecek yok bobin değişecek söyle böyle dayatiyorlar birde ben adama buji değiş test edeceğim sonra diyorum hala laga luga en sonunda sinirlendim dedik arkadaşım parasını sen mi veriyorsun değiş bujiyi karışma gerisine dedim buji değişimi sonrası hiçbir sorun yaşamadım bir halttan anlamazlar 

Aynısını ben yaşadım tekleme vardı silindir 1 ve 2 de kontrol ettirdim bana dediler yok kablo değişecek yok bobin değişecek söyle böyle dayatiyorlar birde ben adama buji değiş test edeceğim sonra diyorum hala laga luga en sonunda sinirlendim dedik arkadaşım parasını sen mi veriyorsun değiş bujiyi karışma gerisine dedim buji değişimi sonrası hiçbir sorun yaşamadım bir halttan anlamazlar 
Birebir aynı durumu yaşadım hocam 

@yusuf Üstad adamlara kaldıysan afedersin geçirdikce geçiriyorlar aslında onlarda biliyor ne olduğu çakallık yapıyorlar. 

Birde anlamayan birisi denk geldimi oh yolarlar bol bol 

Geçmiş olsun Yusuf Hocam @yusuf 

Çok talihsiz bir olay yaşamışsın. Servisin tutumu ve olaya bakış açısı çok olumsuz olmuş. Yetkili Servis çalışan ustanın denem yanılma yöntemi ile Araç arızası çözümü araması kabul edilemez bir durum olduğu gibi. çözümün sağlıklı ve MAddi olarak daha az olarak yapılabilirliği Müşteri adına da olması gerekendir. Yine de  hakkıyla işini yapan kendi mesleğini severek yapan Servis çalışan ustaları ayırmak ta fayda var. Çoğu vasat olsa da  Hepsi aynı değiller. Sorunun çözümüne sevindim. Güzel Stock ve Servis Bakımlı Bir Golf R a sahipsin doğal olarak Bu konu sonrası yetkili servise de gitmeyeceğini düşünürsek iyi bir Usta bulman gerekli. İlk aklıma Gelen Güngören civarında ORHAN USTA var tanışmanı da isterim.

Tekrardan Geçmiş olsun Aracını Kazasız belasız güzel Günlerde Kullanman dileğiyle (y)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bakmışlar araç belli bunda para vardır afedersin yolalım biraz olayı gerçekleşmiş karşıda bilen biri çıkınca işler ters tepmiş. Arıza belli bu durumda şu forumda konu açılsa en az 10 kişi bujileri kontrol ettirin diye yazar. Ama şunu da belirteyim sanayinin de servisten kalır yanı yok kaldı ki kurumsal bir muhattabınız da yok. Beni çıldırtan cümleleri söyleyim, abi bundan bir şey olmaz, yahu ben diyorum ki sorunum devam ediyor adamın bana cevabı bir şey olmaz gel de çık işin içinden.

Ben tüm bu olanların aksine aracım manuel olduğu için basit periyodik bakım işlemi hariç tüm işlemlerimi serviste halllediyorum. En azından şikayet edilecek bir yer mevcut gerekirse ücret iadesi yeniden değişim vs sağlayabiliyorsunuz. 

Şimdi kızgınsınız ve sonuna kadar da haklısınız ama sanayide düzgün usta bulmak samanlıkta iğne aramaya benziyor. 

Onun yerine başka servislere yönelmenizi öneririm en aznından ist alternatifiniz var.@yusuf 

Aracima detailing yapan kisi motoru buhar makinasi ile temizliyorum demesine ragmen gittigimizde, buhar makinasi bozuk deyip basincli suyu basti motora. Yasadigim git-gelleri ben bilirim.

Ha 1000 defa yikarsin sorun olmaz ama iste bir defada boyle sorun yasaniyor.

Esas sikinti su, bu uygulamayi yapanlarin sorun ciktiginda herhangi bir maddi magduriyeti karsilayamamasi. Piskin piskin yok o degil bu diye ugrastirirlar insani. 

Gecmis olsun.

servis pişmanlıktır geçmiş olsun hocam🙏

Servis; garanti dahilinde gidilen yer olarak tanımlanmalı. Ben gitmem kimseyede git demem. Çok Geçmiş olsun valla üzüldüm. Birde para almaları da tuz biber olmuş. Hatalarını senin paranla düzelmeleri gerçekten inanılmaz.

Geri
Üst Alt