Park sensörü arızaları

Ben bişey daha farkettim önümde Renault Fluence araç varsa mutlaka otuyor :)

onların egzost çıkışları sanki tam bizim sensörlere denk geliyor... kaç defa denedimse hepsinde oldu  :'(  
aynen hocam bende aynı şeyi söyleyecektim. snde yakalamışsın..

Renault Fluence araçlarda yanaştığında örneğin ışıklarda kendiliğinden açılıyor.

sanki vuracakmışsın gibi kırmızı oluyor ve ötmeye başlıyor..

geçen gün bunu makyajlı golft'de denedim. şimdilik denk gelmedi..

artık sensör konumundan yada başka bir şey deki değişiklikten olabilir..

ayrıca eski ve yeni aracımda da seramik kaplama vardı. yağmurlu havalarda eski aracımda sık sık devreye girme yaşıyordum.

yağmur kayıp tam sensorun oradan akıp gidiyordu..yapacak birşey yok diyip devam ediyordum..

Değerli Hocam 

Kendi kendine herhangi bir engele yaklaşmadan öten sensörler kısa devre veya arıza belirtisidir. Fabrikasyon ise Henüz garanti varsa serviste baktırin hocam

Sonradan takıldıysa takılan yere götürmeli.

Geçmiş olsun.
Yardımlarınız için teşekkür ederim herkese. Bugün herhangi bir ses vermedi, şayet uzun süreli devam edecek olursa servise götüreceğim. Bu arada park sensörleri fabrikasyon ancak garantisi bitti. 

Selam abilerim bizdede 2016 model golf highline var babam geri geri çıkarken başka bir araca vurmuş park sensörü çalışmıyor stop lambasıda kırılmış acaba park sensörü tamiri yapılırmı yoksa komple mi değişiyorlar.

onların egzost çıkışları sanki tam bizim sensörlere denk geliyor... kaç defa denedimse hepsinde oldu  :'(  
Hocam size kesinlikle katılıyorum. Dün 4 kere önümde birşey varmış gibi sensör uyarı verdi. Her uyarıda önümde yanımda sağımda solumda biyerde mutlaka fluance vardı :D

aynen hocam bende aynı şeyi söyleyecektim. snde yakalamışsın..

Renault Fluence araçlarda yanaştığında örneğin ışıklarda kendiliğinden açılıyor.

sanki vuracakmışsın gibi kırmızı oluyor ve ötmeye başlıyor..

geçen gün bunu makyajlı golft'de denedim. şimdilik denk gelmedi..

artık sensör konumundan yada başka bir şey deki değişiklikten olabilir..

ayrıca eski ve yeni aracımda da seramik kaplama vardı. yağmurlu havalarda eski aracımda sık sık devreye girme yaşıyordum.

yağmur kayıp tam sensorun oradan akıp gidiyordu..yapacak birşey yok diyip devam ediyordum..
Merhaba,

Park sensörleri (özellikle radar sinyalleriyle çalışanlar), belirli bir frekansta yayın yaparak bu sinyalin geri geldiğindeki durumuna göre önünde engel olup olmadığını anlıyor. Bu çalışma prensibiyle özellikle Renault araçlarda (bunlardan da en çok Fluence) aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum, sanırım frekansları birbiriyle aynı yada bir şekilde etkiliyor.  Sensör karşıdaki aracın sensörüne tam denk geldiğinde ise tampon değmiş gibi uyarı veriyor, oysa araçla aramızda en az 2 metre var.

Merhaba,
Park sensörleri (özellikle radar sinyalleriyle çalışanlar), belirli bir frekansta yayın yaparak bu sinyalin geri geldiğindeki durumuna göre önünde engel olup olmadığını anlıyor. Bu çalışma prensibiyle özellikle Renault araçlarda (bunlardan da en çok Fluence) aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum, sanırım frekansları birbiriyle aynı yada bir şekilde etkiliyor.  Sensör karşıdaki aracın sensörüne tam denk geldiğinde ise tampon değmiş gibi uyarı veriyor, oysa araçla aramızda en az 2 metre var.
Hocam çok doğru bir açıklama yaptınız. Benim ekleyeceğim şu olur.
Fluance de arkadaki iki sensor alttan hafif yukarı bakacak şekilde duruyor. Bu bence tasarım hatasıdır. Hafif yukarı baktığı için belli uzaklıkta bizim sensörler ile aynı noktaya denk geliyor.

Geçenlerde önüme fluence geldi birden bire giderken park sensörü devreye girdi burda yazılanı okumuştum kendimde deneyim ettim :)

Arkadaşlar selam aranızda yeniyim, yeni konu açmak yerine park sensörü olan konuya yazayım dedim. 2014 comfortline golf’üm var. Sadece arka park sensörü var ve geri vitese atınca sesi çok çok çok az çıkıyor. Bunu artırabiliyomuyuz?

Arkadaşlar selam aranızda yeniyim, yeni konu açmak yerine park sensörü olan konuya yazayım dedim. 2014 comfortline golf’üm var. Sadece arka park sensörü var ve geri vitese atınca sesi çok çok çok az çıkıyor. Bunu artırabiliyomuyuz?
Evet CAR'da ayarlar kısmında idi sanırım istediğiniz ses yüksekliğini ayarlayabiliyorsunuz.

@murat28

Teyp üzerinden Car -> Ayarlar -> ses ile ilgili bölüm 

istediğiniz şiddette ayarlama yapabiliyorsunuz hem ön hem de arka için 

Buna +1 katılıyorum. Sıkışık trafik + fluence = park sensörü saçmalaması :)  tecrübeyle sabitlendi. 

Sensör orjinal olmadığı için malesef medya cihazından ayarlama yapamazsınız. Yapılabilecek olan park sensörü buzzerını ön tarafa yakın bir yere aldırmak veya almak olabilir. 

Benim ki bagajın içindeydi, orta direğin oraya emniyet kemerinin yanına aldırdım serviste. 

aracı yeni aldım, önde park sensörü yok. sanırım orijinal park sensörü değil arkada olan. menüde ses ayarlarında yok çünkü. buzzeri bagajdan orta direğe aldırmak gerek sanırım. herkese teşekkürler.

benim park sensörü de ara sıra ötüyordu plaka sallanıyormuş. plakalarınızı kontrol edin.

Geri
Üst Alt