Park sensörü arızaları

Bende memnun olmayanlardanim.Engelle aramda 1 metre varken kirmizi uyari verebiliyor.Acikcasi park sensorune artik bakmiyorum.Eski usül dikiz aynasindan devam.

Arasıra boş köy yolunda bana da uyarı verdiği oluyor. Herşeye kulak vermememk lazım :)   benim görmediğimi o nasıl görebilecek ki :)  

Arasıra boş köy yolunda bana da uyarı verdiği oluyor. Herşeye kulak vermememk lazım :)   benim görmediğimi o nasıl görebilecek ki :)  
Yol kenarındaki çalı çırpıya veya iri  böceklere be hatta önünüzde araç gidiyorsa toza sinyal veriyor Hocam...

Yol kenarındaki çalı çırpıya veya iri  böceklere be hatta önünüzde araç gidiyorsa toza sinyal veriyor Hocam...
hocam paydası olurmu bilmiyorum ama egsoz dumanından bile otuyor benimki 

ondan ziyade sensörlerin biri arızalıysa örnek geri vitese alınca biiiiiiiip yapım tamamen susuyor

tamamını kullanıma kapatıyor 

saygılarımla 

@soner34

Tercih meselesi elbette..

Fakat haklı olduğunuz kısımlar da var. Çıt, dikenli tel, demir çubuk gibi ciddi hasarlar verebilecek şeyler algılayamayabiliyor.  Bu nedenle %100 güvenmemeli. Bunun için geri görüş kamerası opsiyonlara eklenmeli daima...

Eski usül Kapıyı açıp bakayım derseniz...

Zınk diye çekiveriyor Elektromekanik park frenini.  Kalıveriyorsunuz ortada..

Aman dikkat

Benimde bazen duvara o kadar yaklaşmama rağmen devreye girmiyor[emoji47] girsin diye bekliyorum [emoji18] birgün duvara girmezsem iyidir [emoji856]

Sent from my iPhone using Tapatalk

bu arada @soner34 hocam dun yanıma ugradı 2. kez görüştük çay ısmarladım aracına cam fılmı cekılmesı için ayrıldı yanımdan sagolun soner hocam :)

@EMRAH ATTS ben teşekkür ederim  alakana emrah hocam.tekrar uğrayacağım inşallah

Moderatör tarafında düzenlendi:
benzer durum yaşadım , kar yağışlı bir günde sağ ön taraftan uyarı vererek ötmeye başladı . ne yapıyorsam susmuyor , çektim sağa dedim acaba kar mı tuttu üstü. baktım bir şey yok , arabayı 2-3 sefer türk işi çözümle kapatıp açtım . malesef düzelmedi , iş yerine gittim o şekilde döndüğümde düzelmişti.

Bende trafik ışıklarında öndeki araca güvenli mesafede olmama rağmen sensörün kesiksiz ötmesi sorununu yaşıyordum. Araç yıkayıp silme işlemi öncesi hareket ettiğimde de yanlış uyarı veriyordu.

Yazılım güncellemesi için servise gittiğimde bu sorundan da bahsettim. İlgilenen usta başka araçlarda da yaşandığını söylemiş ve aklımda kaldığı kadarıyla sensör soket uçlarını söküp tekrar takmış(ya da sıkılaştırmış tam hatırlamıyorum) ardından da sistemi resetlemiş olduğu söylendi. Ara ara oluyordu zaten ama işlem sonrası 5 günlük sürede sorunu tekrar yaşamadım. 

Arkadaşlar selamlar, hayırlı geceler. 2014 model Golf 7 confortline aracımda park sensöründe sanki bir sıkıntı var gibi. Özellikle araç trafikte tamamen durduğunda (araç hala çalışıyor) ve öndeki araç ile arasında baya bir mesafa olmasına rağmen ötüyor. Öterken de vitesin yanında bulunan park sensör açma kapama tuşu yanıp sönüyor. Bunu bazen araç hareket halinde iken de yapıyor. Daha önce buna benzer bir sorunla karşılaşan oldumu. 

Ben bişey daha farkettim önümde Renault Fluence araç varsa mutlaka otuyor :)

onların egzost çıkışları sanki tam bizim sensörlere denk geliyor... kaç defa denedimse hepsinde oldu  :'(  

Arkadaşlar selamlar, hayırlı geceler. 2014 model Golf 7 confortline aracımda park sensöründe sanki bir sıkıntı var gibi. Özellikle araç trafikte tamamen durduğunda (araç hala çalışıyor) ve öndeki araç ile arasında baya bir mesafa olmasına rağmen ötüyor. Öterken de vitesin yanında bulunan park sensör açma kapama tuşu yanıp sönüyor. Bunu bazen araç hareket halinde iken de yapıyor. Daha önce buna benzer bir sorunla karşılaşan oldumu. 
Hocam aynı durum bende ve bir-çok golf kullanıcısında da var sanirim. Öndekiyle veya yandakiyle arada mesafe olmasina ragmen sensörler otebiliyor. Toz, egzoz gazi ,plakalik vb seyler buna sebep olabiliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Değerli Hocam 

Kendi kendine herhangi bir engele yaklaşmadan öten sensörler kısa devre veya arıza belirtisidir. Fabrikasyon ise Henüz garanti varsa serviste baktırin hocam

Sonradan takıldıysa takılan yere götürmeli.

Geçmiş olsun.

Geri
Üst Alt