Akaryakıt Zam ve İndirimleri [ANA KONU]

benim aracı aldığım ilk günden beri her aldığım yakıtı kaç litre almışım kaç tl'den almışım km başına kaç lt yakmışım hepsi ayrıntılı bir şekilde, depo genişleme yapmaz o depolar 15-20 yıllık araçlarda belki olabilir, 0 km arabaya 3 depoyu doldururken asla olmaz. depoda sızıntı olsa araçlarımız bilgisayarlı her datayı size bildiriyor zaten. pompaların basınç ayarları otomatik ayarlanıyor bu otomatik basınç ayar rölelerinin + - ayarları olur, normal olan 5 bardır, bu ayarı 5,5 bar yaparsanız %8-10 arasında hava almış olursunuz. (bir akaryakıt istasyonu sahibinin itirafından alıntıdır.) size yakıt aldığım firmaları gizleyerek hazırladığım tablonun bir kısmını paylaşıyorum. her alışımda depoyu fullerim. ilk aldığım yakıt aracı 0 km aldıktan sonraki litredir.

dini söyleminize gelince de, bana göre dine bağlamak biraz ters, bunlar ahlaki değerler ile alakalıdır. 

Ekli dosyayı görüntüle 33936
Şubattan bu yana yakıt almadınız mı?

Yoksa üşengeçlik mi başladı.

Şubattan bu yana yakıt almadınız mı?

Yoksa üşengeçlik mi başladı.
:) bir bölümünü gönderdim size (o baksettiğim 50.08 litreyi dahil ettim. yoksa zamdan önce, dün yarım olan depoyu yine fulledim.

benim aracı aldığım ilk günden beri her aldığım yakıtı kaç litre almışım kaç tl'den almışım km başına kaç lt yakmışım hepsi ayrıntılı bir şekilde, depo genişleme yapmaz o depolar 15-20 yıllık araçlarda belki olabilir, 0 km arabaya 3 depoyu doldururken asla olmaz. depoda sızıntı olsa araçlarımız bilgisayarlı her datayı size bildiriyor zaten. pompaların basınç ayarları otomatik ayarlanıyor bu otomatik basınç ayar rölelerinin + - ayarları olur, normal olan 5 bardır, bu ayarı 5,5 bar yaparsanız %8-10 arasında hava almış olursunuz. (bir akaryakıt istasyonu sahibinin itirafından alıntıdır.) size yakıt aldığım firmaları gizleyerek hazırladığım tablonun bir kısmını paylaşıyorum. her alışımda depoyu fullerim. ilk aldığım yakıt aracı 0 km aldıktan sonraki litredir.

dini söyleminize gelince de, bana göre dine bağlamak biraz ters, bunlar ahlaki değerler ile alakalıdır. 

Tebrik ederim çok güzel çalışma. Ben yakıt fişlerini biriktirip yıl sonu bakıyor ve şok oluyorum (genelde) bu sene yakıta ne harcadık diye, ama sizin tablo daha iyi. Umarım hava filan basmıyorlardır bize :/

Tebrik ederim çok güzel çalışma. Ben yakıt fişlerini biriktirip yıl sonu bakıyor ve şok oluyorum (genelde) bu sene yakıta ne harcadık diye, ama sizin tablo daha iyi. Umarım hava filan basmıyorlardır bize :/
İnşallah şimdi o 50.08 basan yerden değil de, daha farklı 35 km ilerideki bir Shell'den alıyorum, yolum düştükçe fulluyorum bakıyorum bitecek gibi işim olmasa da geze geze gidiyorum, değişen pek bir şey olmuyor ama en azından hava satın almıyorum. inanın ki yol bilgisayarı ile karşılaştırdığımda önceden 1 lt'ye yakın fark vardı, şimdi 0.1-0.2 max.0.3 fark oldu. bunlar depoyu fullemeden ortaya çıkmıyor.  

Benzinlerin oktan degeri normale döndü mü? Bilgisi olan var mi?

Merhaba bu tablo excelde mi formüllü mü eğer formüllü ise atabilir misiniz bana? Benim de bir tablom var da sizinkini de beğendim.

Anladım. Devir hesap devri. Ben elde tutmuyorum sygıc firmasının araç gider takip uygulaması var ben onu kullanıyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 33938

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kajda.fuelio&hl=tr
Fuelio çok güzel program androidde kullanıyordum maalesef iOS da yok kullanamıyorum...

Merhaba bu tablo excelde mi formüllü mü eğer formüllü ise atabilir misiniz bana? Benim de bir tablom var da sizinkini de beğendim.

Fuelio çok güzel program androidde kullanıyordum maalesef iOS da yok kullanamıyorum...
@omurkadir mail adresini mesaj ile gönderirseniz, tabloyu size gönderebilirim. 

aracım yarı deponun az aşağısındaydı tahmini 160-170 tl tutar diye pompacıya artistlik yaptım fulle dedim 

sonuç 40 lt benzin 

240 tl 

C04A1222-BC7B-40A2-BC4D-F72DE6B66365.jpeg

aracım yarı deponun az aşağısındaydı tahmini 160-170 tl tutar diye pompacıya artistlik yaptım fulle dedim 

sonuç 40 lt benzin 

240 tl 

Ekli dosyayı görüntüle 33955
:) :) :) :) abim km de ne yaktığını bilip ona göre artistlik yapsaydınız keşke, üstelik zamlı fiyattan almışsınız :D şaka bi yana aracın depo hacmi 70 Litre sanırım, yoksa yarı deponun az altında 40 lt imkansız gibi. 

Pazartesi motorine 23, benzine 24 krş zam beklendiği söylenmiş.
Vatana millete hayirli olsun motorin 6 ₺ ye merdiven dayadi  :angry:

• Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt