Araç alımı için tavsiyeleriniz nedir?

Bu arada önce aracımı satmam lazım tabi ki, daha ilana bile koymadım:) Bir-iki hafta içinde satmam lazım.

SM-P580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Lolonerdo Merhaba , ben de yeni aldım aracı kiremit kırmızı, temiz olduğu sürece rengi oldukça güzel. Ben de almadan videolarda inceledim bayağı sarı ışık altında kahverengi gibi gözüküyordu videolarda aklımı kurcalamıştı ancak araba geldiğinde hepsi gitti.

@Lolonerdo Merhaba , ben de yeni aldım aracı kiremit kırmızı, temiz olduğu sürece rengi oldukça güzel. Ben de almadan videolarda inceledim bayağı sarı ışık altında kahverengi gibi gözüküyordu videolarda aklımı kurcalamıştı ancak araba geldiğinde hepsi gitti.
Hocam hayırlı olsun,mümkünse bir ara bana watsaptan foto atabilir misiniz, daha gerçekçi olur, teşekkürler.

@Lolonerdo Renk tam olarak bu şekildedir. Benim hoşuma gitti açıkcası alırken içime de sindi.Bahsedilen gibi ikinci elde fiyat kırıcak bir renk olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca fiyat gelirsek bence opsiyonlarla iyi 

WhatsApp Image 2020-02-26 at 00.19.27.jpeg

WhatsApp Image 2020-02-26 at 00.19.28.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Renkler ve zevkler gerçekten tartışılmazmış bu konuda tekrardan anlamış olduk :)  Bu rengi bilmiyordum son fotoda gördüm kesinlikle normal kırmızıdan 100 kat güzel benim için. normal kırmızının bu kadar hayranı olup bunu beğenmemeyi aklım almıyor ama işte renkler zevkler devreye giriyor. 
Bu arada anahtarsız giriş için boyanmamış araç bile tercih edebilirim benim için o kadar önemli ve gerekli bir opsiyon. Bu donanımı kullanan insanın bir daha ki araçlarında mutlaka arayacağından da adım gibi eminim. 

renk kötü değil fakat bu tarz renkler arac yeni ve temizken güzel oluyor sadece, iki gün dışarıda dursun kötü gözükecektir. üstelik aynı siyah renk gibi bakımı zor olacaktır. ayrıca olası lokal boyama durumlarında renk tutturma gibi sıkıntılar olacaktır.

önceki aracım siyahtı bu durumları yakından yaşadım ve tövbe ettim, yıkanmış ve cilalı iken her şey süper ama sonrası??

@ahmet306 2019 Ekim'den beri golf 7 kasa üretilmiyor bayiden alınacak tüm golf 7 kasa araçlar 2019 model, Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran farketmez hangi ay alırsanız alın araçlar 2019 model olarak geçecek ruhsatta, bu satılan araçlar fabrika deposunda gemilere yüklenmek için bekleyen araçlar.

@Serkanasn Emin misiniz hocam? Bence yanlış bilgi. Çünkü 2020 model golf midline plus için teklif aldık. Teklif formunda da 2020 model yazıyor . 

@erkan163 anahtarsız giriş ve çalıştırma opsiyonu da aynı renk gibi yani çok tartışılacak bir konu değil, birçok insan için çok kıymetli bir opsiyon iken ben ve benim gibi olan çoğunluk için ise gereksiz bir ayrıntı, bu opsiyona sahip bir araç kullandım, kullanırken bir şey hissettirmedigi gibi şuanki aracımda olmamasından dolayı da memnunum, kontagi çevirmek büyük keyif.

@chemdemir siz birde ruhsatta yazılana bakın dilerseniz, misal opsiyon almak istediğinizi söyleyin verecekleri cevabı merak ediyorum, Ekim ayında tüm bantlarda golf 8 üretilirken ve 7 kasanın bantları sökülmüş iken nasıl 2020 model araç verecekler merak ettim.

VW nin sisteminde elbette yılın ikinci yarısında üretildiği için 2020 görünecek ama şuan satılan araçların tamamı 2019 üretimi olduğu için ruhsatınızda 2019 olarak yazacak.

@Serkanasn Evet araştırdım doğru. Teklif formuna 2020 yazmışlar. Satış temsilcisin bile haberi yok 2020 model diye söylüyor.

@Serkanasn hocam biri konfor donanımı, biri ise renk. Şimdi ben "yağmur sensörüm yok olmamasından mutsuz değilim yağmurda silecek hızını kendim ayarlamak çok hoşuma gidiyor" desem ilginç gelir. Eskiden uzaktan kumandalı arabalarımız yoktu anahtarı çıkarıp çevirerek açıp diğer kapıları da elle açıyorduk. kumandalı anahtar o zamanlar lükstü. şimdi de anahtarsız giriş lüks yakında buna da alışacağız, bunsuz arabayı tercih etmeyeceğiz. 

@erkan163 elbette haklısınız keyif ve kolaylık daha doğrusu konfor ögeleri kişiden kişiye değişiyor, misal ben otomatik vitese de ısınamadım bir türlü manuelin keyfini vermiyor ama şimdilik idare ediyoruz😊

Bizim araçlarda aslında manuel marş basma diye bir olay yok. anahtar bir buton gibi çalışıyor. o nedenle pek marş basma hissiyatı yok.

@ahmet306 Hocam anahtarı cebinizden, çantanızdan, montunuzdan, eşinizin çantasından vs. çıkarmıyorsunuz elinizi kapı koluna atıp açıyorsunuz içine oturunca da start stop düğmesine basıp çalıştırıyorsunuz. Biraz boyu bacağı uzun olan insanlarda anahtarın bacağa değme sorunu da olmuyor. Bu mantıkla araçlar sadece gidip durması yeterli olur elektrikli cam, elektrikli ayna, otomatik far, yağmur sensörü, park sensörü bunların hiç birine gerek yok; yandaki biri inip bakabilir arkaya öne, hava kararınca farı açmakta hiç birimize zor gelmez onun için ekstra maliyete gerek yok.

Geri
Üst Alt