GOLF Maceram - Carstomized

Hayirli olsun hocam dijonlar çok güzel olmuş

Konfor yorumlarinizi merak ediyorum
Çok teşekkür ederim Bülent Abi, darısı başınıza inşallah.  (y)

Uzun uzun tecrübe etme şansım olmadı, lakin pek bir fark hissetmedim. Viraj da yapamadım ama yol tutuşuna muhakkak etkisi olmuştur, lastik 2cm genişledi neticede.

(Kendimi nasıl da motive ediyorum, konfor aynı-tutuş arttı diye. :D  )

Şaka bir yana, konfor konusunda ciddiyim, 10-15 dakikalık cadde+çevreyolu sürüşünde belirgin bir fark hissetmedim. 16dan 17ye geçerken konfor kaygısı yersizmiş bence.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Konuyu ne zaman güncellersiniz diye bekliyordum, fazla sabretmem gerekmedi.

Çok yakışmış, kazasız belasız eskitmeniz dileğimle. 

(Diğer konuda jantı aldığınız an ilk @HONEY sonra ben beğenen olmuşuz, çok mu belli ediyoruz dijon takip ettiğimizi acaba. :Z ) 

Konuyu ne zaman güncellersiniz diye bekliyordum, fazla sabretmem gerekmedi.

Çok yakışmış, kazasız belasız eskitmeniz dileğimle. 

(Diğer konuda jantı aldığınız an ilk @HONEY sonra ben beğenen olmuşuz, çok mu belli ediyoruz dijon takip ettiğimizi acaba. :Z ) 
Çok teşekkür ederim. Sağolun hocam. :)

Beğenen, iyi dileklerini ileten adamdan zarar gelmez hocam, Allah gönlünüze göre versin.

Hissediyorum sıfır ayarında dijonlar nasip olacak inşallah size. :)   (y)   

Eee, hani malum görsel ve listesi? @HONEY

Şaka bir yana, güle güle kullanın @frknyldrm
Teşekkürler...

Hocam her adım attığımızda listeye tekrar tekrar gireceksek yandık biz.  :D

Benim adım listede var, bunu biliyorum ve borcuma sadık kalacağım. :)  İlk buluşmaya fıstıklı sarmalarım ile geleceğim inşallah. @HONEY Bülent Abi'ye de söyledim.

Uzun zamandır aklımda olan bir şeydi direksiyon kaplama veya R line direksiyon retrofiti.

Araçlarımızda en çok haşır neşir olduğumuz şey direksiyon malum, değişiklik yapınca farklı bir araç kullanıyormuş gibi hissediyor insan.

R Line direksiyon fiyatlarını çok yüksek bulduğum için ondan vazgeçmiştim. Biraz da farklı bir şey olmasını istediğim için standart direksiyonu kişiselleştirelim dedim.

Direksiyon simidini @GkM_2015 Ahmet hocamdan temin ettim. Daha çok yeni olduğu için kendi direksiyonuma kıyamadım, onu kenara kaldıracağım. 

Bu iş için bildiğim iki yer vardı; birincisi İstanbul'daki Ünal Demir (Ud Customworks), ikincisi ise Bursa'daki Nanovipdizayn.

İstanbul'da olması ve atölyesini görme imkanım olması sebebiyle Ünal Usta'yı tercih ettim. Bıraktıktan 2 hafta sonra teslim aldım, biraz sabır istiyor. :)

Yanlarda delikli deri, kalan kısımlarda karbon fiber tercih ettim. Delikli deri görünümde deri de vardı (baskı yapılmış) fakat canlı olarak bu çok daha iyi duruyor bence. Kirlenme konusunda biraz daha hassas olacaktır ama olsun. :)

İlk izlenimim gayet olumlu, araca farklı bir hava kattı. Daha etli olması sebebiyle hissiyatı da daha güzel oldu bence. Düşünenlere tavsiye ederim.

Bir gün gecikmeli de olsa aracıma yıl dönümü hediyesi oldu. :)

P_20200704_131457.jpgP_20200704_131601.jpg

drksyn_önce-sonra2.jpg

@frknyldrm hayirli olsun, ilk defa standart direksiyona yapilan kaplamayi begendim, ne kadar fiyati ?

Uzun zamandır aklımda olan bir şeydi direksiyon kaplama veya R line direksiyon retrofiti.

Araçlarımızda en çok haşır neşir olduğumuz şey direksiyon malum, değişiklik yapınca farklı bir araç kullanıyormuş gibi hissediyor insan.

R Line direksiyon fiyatlarını çok yüksek bulduğum için ondan vazgeçmiştim. Biraz da farklı bir şey olmasını istediğim için standart direksiyonu kişiselleştirelim dedim.

Direksiyon simidini @GkM_2015 Ahmet hocamdan temin ettim. Daha çok yeni olduğu için kendi direksiyonuma kıyamadım, onu kenara kaldıracağım. 

Bu iş için bildiğim iki yer vardı; birincisi İstanbul'daki Ünal Demir (Ud Customworks), ikincisi ise Bursa'daki Nanovipdizayn.

İstanbul'da olması ve atölyesini görme imkanım olması sebebiyle Ünal Usta'yı tercih ettim. Bıraktıktan 2 hafta sonra teslim aldım, biraz sabır istiyor. :)

Yanlarda delikli deri, kalan kısımlarda karbon fiber tercih ettim. Delikli deri görünümde deri de vardı (baskı yapılmış) fakat canlı olarak bu çok daha iyi duruyor bence. Kirlenme konusunda biraz daha hassas olacaktır ama olsun. :)

İlk izlenimim gayet olumlu, araca farklı bir hava kattı. Daha etli olması sebebiyle hissiyatı da daha güzel oldu bence. Düşünenlere tavsiye ederim.

Bir gün gecikmeli de olsa aracıma yıl dönümü hediyesi oldu. :)

Ekli dosyayı görüntüle 35167Ekli dosyayı görüntüle 35168

Ekli dosyayı görüntüle 35166
10 numara 5 yıldız

Geçtiğimiz salı günü forum sponsorumuz Sem Tuning'ten çift j farlarımızı aldık.

Karar verme sürecindeki destekleri için @HONEY abi, @farukal hocam ve @kralmali hocama; satın alma sürecindeki ilgileri için @metinkar abi ve Sem Tuning Uğur hocama teşekkür ederim.

Montaj için bugün soluğu @zulalyol abimin yanında aldım.

Bir hevesle hemen montaja başladık fakat aksilikler peşimizi bırakmadı maalesef.

1. Aksilik: Halojen farda halihazırda kullandığım stark led ampullerim fara uymadı, idareten halojen ampul takıp 360 led almaya karar verdik.

2. Aksilik: Sağ fardaki soketin yuvası ters yapılmış, yani serbest bırakmak için kullanılan tırnak içeri bakıyor. Soket oturuyor ama bir şekilde.

3. Aksilik: Montaj tamamlandı, yola çıktıktan bir süre sonra sol fardaki j ledlerden birisi gitti. :(

Soket yuvası ile alakalı Sem Tuning Okan Bey ile görüştüm, bir gelin bakalım yardımcı oluruz dedi.

Sönen J için de yarın yerlerine gidip göstereceğim. İnşallah neticesi güzel olur, çünkü görsel gerçekten güzel olmuştu.

Soketin durması gerektiği şekil böyle fakat soketin üstü düz altı yuvarlak, yuvanın ise altı düz üstü yuvarlak. Yuva ters yani.

P_20200705_130615.jpg

Böyle takmak gerekiyor fakat böyle olunca da tırnak içerde kalıyor, müdahale alanı kalmıyor.

P_20200705_130626.jpg

Montajdan hemen sonra sol far

P_20200705_144905.jpg

Montajdan hemen sonra sağ far

P_20200705_144920.jpg

Şu an maalesef böyle yanıyor :(

P_20200705_163946.jpg

Kısa far çizgisi. İki farklı çizgi oluşuyor, bu normal midir? (Halojen ampul)

P_20200705_164127.jpg

Uzun far çizgisi (yine aynı şekilde iki farklı odak çizgisi var.) 

Selektör yapınca uzunlar-kısalar aynı anda çakıyor. Burada çizgisi temiz olan kısa fardan geliyor, beyazlar da entegre ledden geliyor anladığım kadarıyla. Beyazlar biraz dağınık.

P_20200705_164134.jpg

Geçtiğimiz salı günü forum sponsorumuz Sem Tuning'ten çift j farlarımızı aldık.

Karar verme sürecindeki destekleri için @HONEY abi ve @farukal hocama; satın alma sürecindeki ilgileri için @metinkar abi ve Sem Tuning Uğur hocama teşekkür ederim.

Montaj için bugün soluğu @zulalyol abimin yanında aldım.

Bir hevesle hemen montaja başladık fakat aksilikler peşimizi bırakmadı maalesef.

1. Aksilik: Halojen farda halihazırda kullandığım stark led ampullerim fara uymadı, idareten halojen ampul takıp 360 led almaya karar verdik.

2. Aksilik: Sağ fardaki soketin yuvası ters yapılmış, yani serbest bırakmak için kullanılan tırnak içeri bakıyor. Soket oturuyor ama bir şekilde.

3. Aksilik: Montaj tamamlandı, yola çıktıktan bir süre sonra sol fardaki j ledlerden birisi gitti. :(

Soket ile alakalı Sem Tuning Okan Bey ile görüştüm, bir gelin bakalım yardımcı oluruz dedi.

Sönen J için de yarın yerlerine gidip göstereceğim. İnşallah neticesi güzel olur, çünkü görsel gerçekten güzel oldu.

Soketin durması gerektiği şekil böyle fakat soketin üstü düz altı yuvarlak, yuvanın ise altı düz üstü yuvarlak. Ters yani.

Ekli dosyayı görüntüle 35196

Böyle takmak gerekiyor fakat böyle olunca da tırnak içerde kalıyor, müdahale alanı kalmıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 35197

Montajdan hemen sonra sol far

Ekli dosyayı görüntüle 35198

Montajdan hemen sonra sağ far

Ekli dosyayı görüntüle 35199

Şu an maalesef böyle yanıyor :(

Ekli dosyayı görüntüle 35200

Kısa far çizgisi. İki farklı çizgi oluşuyor, bu normal midir? (Halojen ampul)

Ekli dosyayı görüntüle 35201

Uzun far çizgisi (yine aynı şekilde iki farklı odak çizgisi var.) 

Selektör yapınca uzunlar-kısalar aynı anda çakıyor. Burada çizgisi temiz olan kısa fardan geliyor, beyazlar da entegre ledden geliyor anladığım kadarıyla. Beyazlar biraz dağınık.

Ekli dosyayı görüntüle 35202
hayırlı olsun hocam çok güzel olmuş

bende de soket tersti sağ far taktım geçtim 

bende öncesinde starkın h7 fullpower serisi vardı olmadı 360 la değiştirdim arkadaşla takasa gittik şansa elinde vardı :)  

far ayarı yapmanız lazım aşağıdaki video yardımcı olur.

@frknyldrm cim

Hayırlı olsun

Direksiyon - dijon ve j far ile çok yakisikli oldu

Soket sorunu sem tuning çözer kafan rahat olsun

Ilk fotodaki tirnak kesismesi normal led ampulleri takinca far ayari yaptin mi mis gibi olur

Son fotodaki uzunlar acik iken ortadaki noktalar anlansiz geldi sanirim halojen ampullerden kaynakli

Led360 takip ve soket sorunu giderilince güzel bir far ayari ile cillop gibi olur

Ama bence osram ds2 xenon xenarc 4500k ile çok daha kusursuza yakin performans alirsin

Geri
Üst Alt