GOLF Maceram - Carstomized

Furkan hocam elimizden geldiğince yardım için buradayız. Baktığım zaman öncelikle far ayarınız bozuk. Ayarlanması lazım ayarlanıp led takıldığında çok canlı ve net görüntü alacaksınız :) Hayırlı olsun şimdiden
Teşekkür ederim Faruk hocam, sağolasın yardımcı olmaya çalışıyorsun.  (y)

J işini çözüp 360 led alınca güzel bir netice almayı arzu ediyorum, problemsiz çözülür umarım.

Bir kac kez izledim

Cift far çizgisi var ilginç

Uzunlari yakinca bende ortadaki yuvarlaklar çıkmıyor

Ben de şunu çözemedim, aynı farı kullanıyoruz sonuçta, odak çizgilerindeki asıl odak bölgesi sağ ve sol kısım birbirine aşırı yakın, far ayarında o kadar fazla sağa sola çevirme yapabiliyorlar mı merak ettim. Bu arada ben de halojenler takılı iken bi süre gezdim öyle :)  

hayırlı olsun hocam buarada , inşallah sorunu hemen çözerler :)  Ben de aksaray Melih oto dan aldım, sağ far buhu yapıyor. Getir dedi 2 defa gidecektik ikisinde de buhu yapmadı.bi türlü denk getiremedim buhulu zamanı götürmek için :/  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben de şunu çözemedim, aynı farı kullanıyoruz sonuçta, odak çizgilerindeki asıl odak bölgesi sağ ve sol kısım birbirine aşırı yakın, far ayarında o kadar fazla sağa sola çevirme yapabiliyorlar mı merak ettim. Bu arada ben de halojenler takılı iken bi süre gezdim öyle :)  

hayırlı olsun hocam buarada , inşallah sorunu hemen çözerler :)  Ben de aksaray Melih oto dan aldım, sağ far buhu yapıyor. Getir dedi 2 defa gidecektik ikisinde de buhu yapmadı.bi türlü denk getiremedim buhulu zamanı götürmek için :/  
Ben hiçbir şeyi çözemedim hocam, biri elini bir şıklatsa da her şey bir anda düzelse diye bekliyorum şu an. :)

Biraz da bu tip durumlar yaşamaktan korktuğum için vazgeçmiştim aslında ama yine heves edip aldım. Pişman değilim ama, çok şık oldu. Problemler çözülürse zevkle kullanırım.

Ha şu da bir gerçek; aracım 7 kasa olsaydı kesinlikle Osram'ın farlarından alırdım. 

Yarın Sem tuning'e gidip görüşeceğim, sabah ola hayrola.

Ben hiçbir şeyi çözemedim hocam, biri elini bir şıklatsa da her şey bir anda düzelse diye bekliyorum şu an. :)

Biraz da bu tip durumlar yaşamaktan korktuğum için vazgeçmiştim aslında ama yine heves edip aldım. Pişman değilim ama, çok şık oldu. Problemler çözülürse zevkle kullanırım.

Ha şu da bir gerçek; aracım 7 kasa olsaydı kesinlikle Osram'ın farlarından alırdım. 

Yarın Sem tuning'e gidip görüşeceğim, sabah ola hayrola.
Ben de buhu yapmasına rağmen pişman değilim gerçekten :) belki de değiştirmeyecek üzerinden çok zaman geçti diye bakalım bi türlü gidemedim :) Bence sizinki rahat bi şekilde çözülür direkt.Daha çok taze yeni aldınız sonuçta :) 

Bu akşam biraz yorucu geçti, eve yeni geldim.

Forum sponsorumuz Sem Tuning'ten satın almış olduğum farlarla alakalı yaşadığım problemin çözüm sürecini yakından takip eden @AhmetCakmak hocama, @metinkar abiye ve gerek forum üzerinden, gerekse telefon yolu ile bana ulaşarak problemin çözülmesi için iyi dileklerini ileten herkese ilgilerinden ötürü canı gönülden teşekkür ederim.

Bugün firma sahibi Mustafa Bey beni aradı ve uzun uzun konuştuk.

Ben derdimi anlatınca anlaştık ve problemi çözeceğini söyledi.

İster paranı iade edeyim, ister değişim yapalım dedi.

Ürünü isteyerek aldığım için, bu olumlu yanıtın üzerine değişim talep ettim.

Ben Atölye Semih'te ampul taktıracağım için ben işte iken Semih Usta'ya bir tane far gönderdi Mustafa Bey, kendileri de Semih Usta'yı tanıyorlarmış.

Akşam iş çıkışı Atölye Semih'e giderek far değişimi ve ampul montajını yaptırdım.

1-2 elemanın hoşuma gitmeyen tutumunu firmaya mal etmemek adına, aramızda geçen diyalogların Forum Yönetimi tarafından kaldırılmasını talep ediyorum. @AhmetCakmak

Ampul seçimimi soranlar olacaktır muhakkak, fiyat bilgisini de paylaşmamız talep ediliyor genellikle. 

O sebeple yazıyorum; Atölye Semih'teki d2s tipi 360 led ampulü tercih ettim.

Ampuller için 600 TL, far sökme-takma için 100 TL ödeme yaptım.

Kul yapısı ürünlerde problem çıkması muhtemeldir, önemli olan problem halinde tarafların tutum ve sözleridir. Nihayetinde işimiz çözüldü.

Herkese iyi akşamlar dilerim. :)

Söz ola kese savaşı
Söz ola kestire başı
Söz ola ağulu aşı
Bal ile yağ ede bir söz...

Problemin çözülmesine sevindim güle güle kullan hayırlı olsun furkan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Problemin çözülmesine sevindim güle güle kullan hayırlı olsun furkan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Teşekkürler hocam, keyfine varmaya fırsatım olmadı ama ilk fırsatta her zamanki gibi bol görselli bir mesaj ile burayı renklendireceğim inşallah. :)

@frknyldrm

eee hayırlı olsun o zaman ....

sene 2020 şu karizmada /statüde comfort golflerin ,  yoğurt çanağından yansıtmalı sarı ampulü  evet ,,,,,,  havası / civası / süksesi yerli yerinde olan çift J li taiwan kore china ürünlere  ister istemez akıl çeldiriyor .  (çelmemesine imkan yok) 

sıkıntı sürecini tekrarlamaya gerek yok , 

oem fabrikasyon J ledin bile arıza yapması durumunda  (ki yapabilir) yetkili servise ben bile 6500 trink para saymayacağıma göre , bu işlerin alternatiflerini kafamda hep hesap ettim 

gerekirse emaneten halojene geçme

replika çift j ye geçme

çıkma bulma 

olayın özü şudur , arkasında durulacak ,  takar takmaz çalışmassa (ertesi güne kadar) , getirin hemen yenisiyle değiştirilelim , sözlü / hatırlı  xxxxx süreyle garantili güvenceler alınıyorsa , alıp takılır . yukarda benim arıza yapması durumunda oem led fara alternatif çözümler üretmem gibi ,   satıcı her türlü memnuniyet alternatiflerini üretiyorsa sorun yok demektir. 

yanlız bu olayın enfekte olmasının  başlıca sebebi 

satıcı sponsor firmanın montaj hizmetimiz yoktur demesiyle alakalı . 

orada yok ama kendi refereleri olan yere giderseniz  denebilse ?? xxx ücret karşılığı aynı gün farlar  sorunsuz yandığı andan itibaren  hem sorumuluk yerli yerinde işler  , hemde ilk günden sıkıntı yaşanırsa ? montaj hizmetini sunan  teknik expertizi yapar , ya kısa süreli restorasyonla işi çözer , ya da ürün değişimi için kaşe imzalı kağıdı verir. 

tavsiyem sem tuning in montaj hizmetini vermesidir. 

yoksa sağlam full hatasız sattıkları bir ürünün     ,,,  işi bilmeyen elinin ayarı bozuk bir mahalle esnafının elinde  pert olacağı  ihtimalini de   hesab etmekte fayda var . 

"gereksizse  silinebilir"  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Allah hayırlı uğurlu etsin kardeşim, nice yolların olsun. 

Güzel bir makaleydi. 

@frknyldrm

eee hayırlı olsun o zaman ....

sene 2020 şu karizmada /statüde comfort golflerin ,  yoğurt çanağından yansıtmalı sarı ampulü  evet ,,,,,,  havası / civası / süksesi yerli yerinde olan çift J li taiwan kore china ürünlere  ister istemez akıl çeldiriyor .  (çelmemesine imkan yok) 

sıkıntı sürecini tekrarlamaya gerek yok , 

oem fabrikasyon J ledin bile arıza yapması durumunda  (ki yapabilir) yetkili servise ben bile 6500 trink para saymayacağıma göre , bu işlerin alternatiflerini kafamda hep hesap ettim 

gerekirse emaneten halojene geçme

replika çift j ye geçme

çıkma bulma 

olayın özü şudur , arkasında durulacak ,  takar takmaz çalışmassa (ertesi güne kadar) , getirin hemen yenisiyle değiştirilelim , sözlü / hatırlı  xxxxx süreyle garantili güvenceler alınıyorsa , alıp takılır . yukarda benim arıza yapması durumunda oem led fara alternatif çözümler üretmem gibi ,   satıcı her türlü memnuniyet alternatiflerini üretiyorsa sorun yok demektir. 

yanlız bu olayın enfekte olmasının  başlıca sebebi 

satıcı sponsor firmanın montaj hizmetimiz yoktur demesiyle alakalı . 

orada yok ama kendi refereleri olan yere giderseniz  denebilse ?? xxx ücret karşılığı aynı gün farlar  sorunsuz yandığı andan itibaren  hem sorumuluk yerli yerinde işler  , hemde ilk günden sıkıntı yaşanırsa ? montaj hizmetini sunan  teknik expertizi yapar , ya kısa süreli restorasyonla işi çözer , ya da ürün değişimi için kaşe imzalı kağıdı verir. 

tavsiyem sem tuning in montaj hizmetini vermesidir. 

yoksa sağlam full hatasız sattıkları bir ürünün     ,,,  işi bilmeyen elinin ayarı bozuk bir mahalle esnafının elinde  pert olacağı  ihtimalini de   hesab etmekte fayda var . 

"gereksizse  silinebilir"  
Hem satıcıyı hem de alıcıyı rahatlatacak  ve gayet mantıklı bir tavsiye bence hocam.  Değerlendirilebilirse faydalı olur bence. 

Tabi pazarlama yöntemini satıcı, alım kararını da alıcı veriyor. Ancak tavsiyede bulunabiliriz biz.

Allah hayırlı uğurlu etsin kardeşim, nice yolların olsun. 

Güzel bir makaleydi. 
Teşekkürler, Allah hepimizin yolunu açık ve aydınlık eylesin.

@frknyldrm yazışmaları başından beri takipteydim. hoş olmayan bir tutum sergilenmiş :(   neyseki sonunda forum yönetimi ve @metinkar abinin de desteğiyle tatlıya bağlanmış güzel bir sonuca ulaşmış :) gözünüz aydın güle güle kullanın :)  

Fotoğraf görünce Golf sandım, heyecanla. Kuru kayısı çıktı :) Furkan hocam, artık zamanıdır şöyle güzel fotoların, güzel bir update gerekli

Fotoğraf görünce Golf sandım, heyecanla. Kuru kayısı çıktı :) Furkan hocam, artık zamanıdır şöyle güzel fotoların, güzel bir update gerekli
Ufak bir dokunuş daha var, o da tamamlansın nasipse görsel zengini bir mesaj paylaşacağım. 

Şimdilik kayısı, incir ile idare edin. :D

Geri
Üst Alt